Hemen başvuru yapın, bu fırsat bir daha gelmeyecek! Resmi web siteler kilitlendi! Başvurular için bekleniyor!

Kamu bankaları tarihin en uygun kredi paketlerini açıkladı. Açıklanan kredi paketleri Türkiye’nin en fazla ilgi gören kredi paketlerinden bir tanesi oldu. Aynı ilgi 2002 senesinde yapılan kredi kampanyalarında olmuştu, bankalar insanlarla dolup taşmıştı ve o gün toplam 3 milyon kişiye kredi verilmişti. 2020 Haziran ayında başlayacak olan kredi paketleri yine aynı şekilde Türkiye’nin en fazla ilgi gören kredi paketlerinden olurken, uzun süredir durağan geçen piyasaların tamamı ile yeniden canlanacağı planlanıyor.

Hemen başvuru yapın, bu fırsat bir daha gelmeyecek! Resmi web siteler kilitlendi! Başvurular için bekleniyor!

Kamu bankaları tarihin en uygun kredi paketlerini açıkladı. Açıklanan kredi paketleri Türkiye’nin en fazla ilgi gören kredi paketlerinden bir tanesi oldu. Aynı ilgi 2002 senesinde yapılan kredi kampanyalarında olmuştu, bankalar insanlarla dolup taşmıştı ve o gün toplam 3 milyon kişiye kredi verilmişti. 2020 Haziran ayında başlayacak olan kredi paketleri yine aynı şekilde Türkiye’nin en fazla ilgi gören kredi paketlerinden olurken, uzun süredir durağan geçen piyasaların tamamı ile yeniden canlanacağı planlanıyor. Sadece kamu bankaları değil aynı zamanda bazı emlak satışı yapan şirketlerde kamu bankaları ile beraber kampanya paketlerini duyurdu. Emlak Konut GYO öncülüğünde markalı konut projelerinde kampanya açıkladı. Fırsatı gören vatandaş dün satış ofisinin yolunu tuttu. Emlak Konut GYO projelerinin satış ofislerinde kalabalık dikkat çekerken, sektör temsilcileri telefonların da susmadığını söyledi. Bu durumda kamu bankalarından konut kredilerini alan kişilerin hızlı bir şekilde konutlarını almaları gerekiyor. Aksi takdirde beğendiğiniz evi bir başkası satın almış olabilir.

Türkiye’nin tarihi bir fırsatı olarak görülen bu kredinin bir örneği 2002 yılında yaşanmıştı. 2002 yılında da yüzde 0,38’lik kredi faiz oranları uygulanmıştı. 3 milyon kişiye kredi verilmişti ve ödemeler çok rahat yapılmıştı. Ancak sonrasında Türkiye’de artan enflasyon ve piyasa değeri durdurulamadı. 2020 Haziran ayında başlatılacak olan bu yeni ve efsanevi kredi paketleri ile beraber aynı sorunların tekrar yaşanmayacağının bir garantisi yok. İnsanlar kredi aldılar diye her malın fiyatında artış görülecek. Bu artışlardan satın alınan evler, arabalar ve ürünler daha uygun fiyatlardan satılmayacağı için otomatik olarak Türkiye’de her türlü ürünün fiyatı yüzde 65 daha fazla artmış olacak. Emlak Konut GYO’nun başlatmış olduğu kampanyaya göre 1 yıl banka ödeme almıyor bir yıl Emlak GYO kampanya almıyor, ev satın alacak olan vatandaş ortalama 2 yıl ödeme yapmıyor. İşte tüm ayrıntılar…

KAMU BANKALARI KREDİ KAMPANYASI VE ÖZEL ŞİRKET KAMPANYALARI

Kampanya ile ilgili bilgi veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, "Hayallerini Erteleme Türkiye kampanyasıyla ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın hayalini mümkün hale getiriyoruz. Taksit ödemelerine 3.yılda başlayan vatandaşlarımız, yüzde 5 peşinatla ve yüzde 10 indirimle ev sahibi olabiliyor. Örneğin, 500 bin TL değerindeki eve yüzde 10 indirimle, 450 bin TL'ye sahip oluyorlar. Bu indirimli fiyat üzerinden sadece yüzde 5 peşinat, yani 22 bin 500 TL ödeyerek isterlerse hemen evlerine taşınabiliyorlar. Taksit ödemelerine ise üçüncü yılda başlıyorlar. Üçüncü yılın başında yüzde 15'lik yani 67 bin 500 TL ara ödeme yapılıyor ve taksit ödemeleri başlıyor. Emlak Konut GYO'nun 26 projesinde sınırlı süre için geçerli olan kampanya İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Konya, Denizli ve Niğde'deki projeleri kapsıyor" diye konuştu.

ZAM YAPAN KAPSAM DIŞI KALACAK!

Birkaç gün önce duyurulan 4’lü süper kredi paketini duyan esnafın fiyatları artırması sonucunda kendisi her türlü faaliyetten kapsam dışı kalabilecek. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan ortak yapılan açıklama şu şekilde:

"Kredi kullandırım sürecinde, açıklanan kredi paketlerinin kapsamına ve amacına uygun olarak faaliyet gösteren firmalarla çalışılacak olup, sunulan uygun finansman imkanını, ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firma olması durumunda ilgili firmalar kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacaktır. 27Mayıs'tan itibaren fiyat artışı yapmış olan firmaların da ürün ve hizmet fiyatlarını artış öncesi seviyeye çekmeleri koşuluyla kampanyalara katılması ve bankalarımızla çalışmaları mümkün olabilecektir" denildi. Ayrıca şu eklemeler yapıldı: “Kredi paketlerimizle, yerli üretim yapan firmalarımıza destek olunması ve firmalar ile yapılacak anlaşmalar kapsamında müşterilerimizin ilgili sektörlerden alacağı ürün/hizmetleri uygun şartlarda finanse edebilmesi amaçlanmıştır” denildi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, tweet atarak, "Firmalardan ricam, bu süreçte fiyat artışları yerine sürümden kazanmaya odaklansınlar. Hem üretici hem tüketici kazansın" açıklamalarını yaptı.

YORUM EKLE