Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

4 Ekim 2020 Pazar 09:40:15

Her başvuru yapana Aile Bakanlığı Her Ay Düzenli Bin 248 Lira ödeme! SED Yardımları Duyuruldu

Aile Bakanlığı Her Ay düzenli 1248 TL ödeme yapacak. SED yardımlarının da başlamasıyla birlikte her başvuru yapana Aile Bakanlığı 1248 TL ödeme yapacak. Peki SED Yardımlarından kimler faydalanacak. Aile Bakanlığı her ay düzenli olarak SED yardımı yapacağını duyurdu. İŞTE SED yardım tarihleri ve ödeme miktarı sizlerle.

Aile Bakanlığı Her Ay düzenli 1248 TL ödeme yapacak. SED yardımlarının da başlamasıyla birlikte her başvuru yapana Aile Bakanlığı 1248 TL ödeme yapacak. Peki SED Yardımlarından kimler faydalanacak. Aile Bakanlığı her ay düzenli olarak SED yardımı yapacağını duyurdu. İŞTE SED yardım tarihleri ve ödeme miktarı sizlerle.

AİLE BAKANLIĞI 1248 TL ÖDEME YAPACAK!

Aile Bakanlığı destek ödemesi mi yapacak? Aile Bakanlığı kimlere destek ödemesi veriyor? Aile Bakanlığının yapacağı destek ödemesi sadece çocuklara mı yapılacak? Aile Bakanlığı tarafından yapılacak destek ödemelerinin şartları neler olacak? Bütün aileler bu yardımdan faydalanabilecek mi? Bu yardımdan sadece maddi yetersizlikleri olan aileler ve çocukları mı faydalanabilecek? Ailelerin maddi yetersizlikleri incelenirken hangi kriterler incelenmeye alınacak? Yardıma başvuru için gerekli evraklar neler? Yardım başvuruları ne zaman başlayacak? Yardım başvuruları nereye yapılacak?

Aile Bakanlığı tarafından yapılacak olan yardım için vatandaşlar oldukça meraklı bekleyiş içindeler. Özellikle korna virüs sürecinde maddi açıdan sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız için bu yardımlar oldukça önemli. Vatandaşlarımız yardımın detaylarını merakla bekliyorlar. Kimlerin bu yardımı alacağını ve bu yardıma sahip olmak için kendilerinin hangi şartlara sahip olması gerektiğini araştıran vatandaşlarımız için merakla bekleyiş devam ediyor. Korona virüs özellikle maddi açıdan yetersiz olan ve işsizlik ve daha pek çok sorunla mücadele eden vatandaşlarımızı bir hayli yıprattı. Bununla birlikte de vatandaşlarımız gelecek olan her türlü yardımı bekliyor.

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SED YARDIMI NEDİR?

Gelir durumu yeterli olmayan ailelerin maddi imkânsızlıklarına bir nebze yardım edebilmek için ailelerin çocuklarının eğitimlerine destek verilmek amaçlı yapılan yardımdır. Maddi imkânsızlıklar karşısında maddi durumu yetersiz ailelerin çocuklarının da diğer çocuklardan farksız olarak aynı şartlarda eğitim hakkına sahip olabilmesi için bu yardım çok önemlidir. Vatandaşlarımız da yardımdan faydalanmak istiyor.

Özelikle eğitim görürken maddi imkânsızlıklar ve bazı yetersizliklerden dolayı evinden ayrı eğitim görmek zorunda olan aileler ve çocukları için bu yardım oldukça önemlidir.  Bu yardımlarla birlikte artık aileler ve çocukları ayrı kalmayacak. Aileler atık daha rahat ve çocuklar da eğitim görürken daha mutlu olacaklar. Başka bir sorunu düşünmeyecek derslerine odaklanacaklar.

SED DESTEK ÖDEMELERİ KİME NE KADAR YAPILACAK?

 • Okul öncesi eğitim adına ödenen ücret 456,28 TL
 • İlköğretim düzeyinde öğrenciler için ödenen ücret 684,41 TL
 • Orta öğretim düzeyinde öğrenciler için verilen SED yardımı 730,04 TL
 • Orta öğretim okula devam etmeyen öğrenciler için ödenecek ücret 730,04 TL
 • Yükseköğretim düzeyinde olan öğrencilere ödenen ücret 821,30 TL
 • Bakımdan ayrılan gençler için ödenecek olan ücret 365,02 TL değerinde belirlemeler ile yer alıyor.

SED DESTEK ÖDEMESİNE NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

SED başvurularına yönelik vatandaşlarımız merak içerisinde araştırma yapıyorlar. Korona virüs ile birlikte de gelen ekonomik sıkıntılar maddi anlamda yetersiz aileleri ve çocuklarını da iki kat etkiledi. Bununla birlikte de vatandaşlarımız her türlü destek ödemesinden faydalanmak istiyor. Bunun için de hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan eksiksiz başvuru yapmak istiyorlar. Peki, başvurular sanal ortamlardan mı gerçekleşiyor yoksa direk müracaat mı gerektiriyor? SED başvuruları için Bakanlıkların il müdürlükleri içerisinde bulunan sosyal hizmet merkezlerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

SED BAŞVURULARI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Şahsa ait kimlik belgeleri
 • Öğrencilik belgesi
 • Taleplere göre sağlık raporu
 • İş meslek ve kurslarına yapılan başvuruların gösterildiği evraklar
 • Kuruluşlar göre istenen diğer evraklar

SED YARDIMLARINDAN KİMLER FAYDALANABİLİYOR?

 • SED himayelerinden yararlanılmadığı süreçlerde korumaya muhtaç olan çocuklar
 • Hayati tehlikeleri olan çocukların yanı sıra ameliyatlara girecek olan çocuklar
 • Bakım zorunluluğu olacak çocukların yanı sıra fiziksel ya da zihinsel olarak engeli olan çocuklar
 • Gelir durumlarında düşük olan aileler ve çocukların eğitimlerini desteklemek konusunda eksik olan aileler yararlanma haklarına sahiptir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı