Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

10 Ekim 2020 Cumartesi 23:12:07

Her çalışan için 1103 Lira Ödeme! Bakan Açıkladı

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren gelişme! Koronavirüs pandemisinin yankıları sürse de normalleşme adımlarıyla birlikte Türkiye'de 159 bine yakın işyeri ve işletmede normal çalışma düzenine yeniden geçiliyor. Bu çerçevede 1 milyon 200 binin üzerinde çalışana şimdiye dek Normalleşme Desteği ödemesi gerçekleştirildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 950 milyon TL tutarında prim mahsuplaşmasının da yapıldığını belirterek Normalleşme Desteğiyle ilgili bilgileri paylaştı. Detaylar haberimizde sizlerle…

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren gelişme! Koronavirüs pandemisinin yankıları sürse de normalleşme adımlarıyla birlikte Türkiye’de 159 bine yakın işyeri ve işletmede normal çalışma düzenine yeniden geçiliyor. Bu çerçevede 1 milyon 200 binin üzerinde çalışana şimdiye dek Normalleşme Desteği ödemesi gerçekleştirildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 950 milyon TL tutarında prim mahsuplaşmasının da yapıldığını belirterek Normalleşme Desteğiyle ilgili bilgileri paylaştı. Detaylar haberimizde sizlerle…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Koronavirüste normalleşme planının ardından ülkemizde 159 bine yakın işyeri ve işletmede normal çalışma düzenine geçilmesiyle birlikte Normalleşme Desteğine dair önemli bilgileri paylaştı. Bakan Selçuk, Koronavirüs pandemisinin etkilerini yoğun biçimde hissetirdiği dönemde normalleşme desteği olarak 950 milyon TL tutarında sigorta prim mahsuplaşması yapıldığını ifade ederek 1 milyon 200 bini aşkın çalışana destek sunulduğunu belirtti.

Bakan Selçuk, 1 Temmuz 2020 tarihine dek başvuru yapılan Kısa Çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteğine başvuran işyeri ve işletmelerde bu yardımlardan faydalanan sigortalıların normal çalışma düzenine geçilmesiyle bu yardımları almaya devam ettiklerini belirtti. Destek ödemeleri, 31 Aralık 2020 tarihine dek sürecek. Bu tarihte pandeminin koşulları ve ekonomik duruma göre tekrar bir uzatma kararı gelebilir. Bakan Selçuk, her işçi için 1.103 TL mahsuplaşma yapılacağını da sözlerine ekledi.

Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zamana Kadar Devam Edecek? Bitti mi?

Ekonomik ve Sosyal İstikrar-Koruma Kalkanı paketi doğrultusunda 26 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanarak devreye alınan kısa çalışma ödeneği uygulamasının 2 ay daha devam etmesine karar verildi! Böylelikle 2 aylık uzatma süresiyle birlikte kısa çalışma ödeneği 31 Ekim 2020 tarihine dek sürecek. Yüz binlerce kişinin yararlandığı kısa çalışma ödeneği ile nakdi ücret desteğinde destek ödemeleri sürdürülecek.

Kısa Çalışma ve Nakdi Ücret Desteğinden Kimler Faydalandı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamayla Kısa çalışma ödeneğinden yararlanan kişi sayısı ve toplam tutar duyuruldu! 3 milyon 575 bin 9 çalışan için toplamda 16 milyar 578 milyon 955 bin 700 TL kısa çalışma ödeneği ödemesi gerçekleştirildi!

Ücretsiz izne çıkarılan ve iş akdi sona erdirilenler için sağlanan nakdi ücret desteğinden ise 1 milyon 901 bin 212 çalışan yararlandırıldı. Nakdi ücret desteğinin toplam faturası ise 3 milyar 611 milyon 536 bin 114 TL oldu. Ayrıca aynı dönemde 775 bin 252 kişi daha işsizlik ödeneği aldı. Bu kişilere ödenen toplam tutar 3 milyar 128 milyon 712 bin 413 TL oldu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Kredi

Gelir belgesiz 38000 TL kredi müjdesi!

← yazdı31 Ekim 2020
Yukarı