Her Haneye 500 TL ödeme verilecek mi? Resmi Açıklama Geldi

Her aileye 500 TL bayram harçlığı mı verilecek? Yapılan açıklamalar neticesinde tüm bu haberlerin astı astarı belli oldu. Vatandaşlar bu haberleri okumalarının ardından hemen o adrese başvuru yaptılar. Ancak doğru adres orası değildi. Tüm vatandaşlar bunu bilmeden oraya başvuru yaptı ancak herkes için yalan alarm çalınmıştı. 500 TL bayram harçlığı, 400 TL bayram harçlığı, çocuklara 100 TL bayram harçlığı gibi asılsız haberlere aldanan vatandaşlar Açık Kapı uygulamasına hızlıca başvuru yaptı

Her Haneye 500 TL ödeme verilecek mi? Resmi Açıklama Geldi

Her aileye 500 TL bayram harçlığı mı verilecek? Yapılan açıklamalar neticesinde tüm bu haberlerin astı astarı belli oldu. Vatandaşlar bu haberleri okumalarının ardından hemen o adrese başvuru yaptılar. Ancak doğru adres orası değildi. Tüm vatandaşlar bunu bilmeden oraya başvuru yaptı ancak herkes için yalan alarm çalınmıştı. 500 TL bayram harçlığı, 400 TL bayram harçlığı, çocuklara 100 TL bayram harçlığı gibi asılsız haberlere aldanan vatandaşlar Açık Kapı uygulamasına hızlıca başvuru yaptı. Evet, Açık Kapı bir önceki gün bayram harçlığı gibi bir yardım sekmesi başlatmıştı ama detayları bu şekilde değildi. Bayram harçlığı sadece geliri olmayan, ailesi geçinmekte zorlanan milli sporcularımız içindi. İşte tüm detaylar…

Pandemi destek ödemelerine ilişkin ek olarak 500 TL bayram harçlığı verilebileceği açıklandı. Ancak bu açıklamayı hiçbir resmi kurum, Bakan, sorumlu memur ve benzeri hiçbir yetkili böyle bir açıklama yapmadı. Bu asılsız açıklamanın ardında sosyal medya fenomenleri olduğu düşünülüyor. Vatandaşımızı kandırmak ve prim yapmak amacıyla başlattıkları bu yalan haber kampanyasıyla beraber 170 bin vatandaşımız Açık Kapı uygulamasına bayram harçlığı başvurusu yaptı. Ancak başvuru detaylarında kimlere 500 TL bayram harçlığı verilebileceği yazıyordu. 170 bin adet hak etmeyen başvuru yapılınca İçişler Bakanlığı, Açık Kapı uygulaması içerisinden bayram harçlığı başvurusunu kaldırdı. Artık başvuru yapmak isteyen fakir milli sporcularımız direkt olarak İçişleri Bakanlığı ile temasa geçecek.

500 TL BAYRAM HARÇLIĞI VERİLECEK Mİ?

Sabah Gazetesi Ekonomi yazarı Faruk Erdem de bu konu hakkında son dakika açıklamalarında bulundu! Daha önce de İçişleri Bakanlığının ve il valiliklerinin her vatandaşa 1000 TL dağıttığına yönelik iddialar çıkmış, hem valilikler hem de İçişleri Bakanlığı bu iddiaları yalanlamıştı. 1000 TL sosyal yardım parasından yararlanmak için e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz, aynı şekilde kamu bankalarının 6 ay geri ödemesiz kredilerinden de yararlanabilirsiniz.

İŞTE FARUK ERDEM'İN BAYRAM HARÇLIĞI YORUMU!

"Hane halklarına maddi destek, aile ve çalışma bakanlığının koordinasyonunda yürütülmektedir. Bugüne kadar 3 fazda 1000'er liralık yardımlar vatandaşlara ödenmiştir. İlk fazda 2,1 milyon aileye, 2. fazda 2,3 milyon aileye, toplamda 4,4 milyon aileye 1000er liralık ödenmiştir. 3. fazla ilgili başvurular devam ederken, ilk etapta yaklaşık 500 bin aileye 1000'er liralık yardım yapılmıştır. Bunun dışında kamu bankaları aracılığıyla 6 ay ödemesiz bireysel destek ve esnaf kredileri ödenmektedir. Toplamda 5 milyon 52 bin vatandaşa 29,2 milyar lira bireysel destek kredisi ödenmiştir. Bayramla ilgili olarak da emeklilere hem erken ikramiye ödemesi hem de erken maaş ödemesi yapılmaktadır. Bunun dışında bayram harçlığı ödemeleri yönündeki söylemler asılsızdır. Resmi makamlar açıklama yapmadan bu tür söylentilere aldırış etmemek gerekir." Şeklinde ifade verdi.

YORUM EKLE