Herkese Maddi Yardım! 277 TL ile 1460 TL'ye kadar yardımlara başvuruları sürüyor!

Herkese Maddi yardım müjdesi! Kolay Başvuruyla Hemen 277 TL ile 1460 TL arasında yardımları hemen alabilirsiniz. Sizler için Maddi yardım ayrıntılarını derledik. Başvuran herkese 277 TL ile 1460 TL arasında yardım ödemeleri yapılacak. Peki bunu almanın şartı ne? Devlet 277 TL ile 1460 TL arasında yardımı kimlere veriyor.

Herkese Maddi Yardım! 277 TL ile 1460 TL'ye kadar yardımlara başvuruları sürüyor!

Herkese Maddi yardım müjdesi! Kolay Başvuruyla Hemen 277 TL ile 1460 TL arasında yardımları hemen alabilirsiniz. Sizler için Maddi yardım ayrıntılarını derledik. Başvuran herkese 277 TL ile 1460 TL arasında yardım ödemeleri yapılacak. Peki bunu almanın şartı ne? Devlet 277 TL ile 1460 TL arasında yardımı kimlere veriyor.

Son Dakika Aile ve Çalışma Bakanı Selçuk 1000 TL Ödemeleri Hesaplara yatırıyor!

İhtiyaç sahiplerine 1000 TL Corona Yardımı verilecek. Nakdi Destek Tarihlerini Bakan Selçuk bugün açıkladı. NTV yayını bağlanan Selçuk, 1000 TL için tarih verdi. Corona  Virüs nedeniyle 2 milyon 111 bin haneye 1000 TL nakdi yardım ödemeleri hesaplara geçiyor. TC numaları bütün hanelere göndereceğini açıklayna bakan ödemeleri PTT aracılığıyla yapacağını açıkladı. Toplamda 8 milyon kişiye bu ödemelerin yükseltileceğini duyurdu. 

Ayrıca 1000 TL ödemeleri almanın tek yolu aşağıdaki Sosyal Yardımlar Başvurular sürüyor'da yazan Sosyal yardımlar, devlet yardımları almak. Aşağıdaki destekleri almayanlar 1000 TL bakanlığın verdiği ödemeleri alamıyor.

Bakan Selçuk, Vatandaşlara Başvuru için fiziki müracaat kabul edilmeyeceğini, Telefonla başvuru yapılacağını duyurdu. Sosyal yardımlardan faydalanan tüm hanelere ödeme yatacağını, onların başvurmasına gerek olmadığını açıklayan Bakan Zehra Selçük Zümrüt, diğer ihtiyaç sahibi vatadanlara SYDV, Valilik ve kaymakamlık ulaşacağını duyurdu.

Sosyal Yardımlara Başvuruları Sürüyor!

Devlet, maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara maddi yardımda bulunmaya devam ediyor. 2002 yılında sosyal yardımlar 4 iken 2019 yılında 43 oldu. 3,4 milyon haneye sosyal yardımlar ulaşıyor. Bu yardımların %86’sı maddi yardımlardır. Yardımların %78’i yaşlılara ve engellilere gidiyor. Geçen yıl sosyal yardımlara 55 milyar lira harcandı. Bu yıl da 69,5 milyar lira harcanacak. Ocak ve Temmuz aylarında devlet sosyal yardım miktarlarını memur maaş katsayısına göre veriyor. İşte devletin yaptığı sosyal yardımlar! Zamlı yardımlar Bakan Selçuk tarafından duyurulacağı müjdesi geldi. Aldığınız ödemelerde zamlanacak.

2020 yılında Alınabilecek tüm yardımlar!

65 Yaş üstü aylığı

Devlet, maddi durumu yetersiz olan 65 yaş ve üstü vatandaşlara aylık 880,81 lira veriyor. Temmuz’da 920,72 olacak. 

Evde Bakım Parası Yardımı!        

Devlet, engelli ve engelli yakınına aylık 1619 lira bakım maaşı veriyor. Temmuz’da 1625 lira verecek. 

Engelli Maaşı            

Engel oranı %40-69 arası olanlara devlet aylık 537,08 lira veriyor. Engel oranı %70 ve üzeri olanlara 805,62 lira veriyor. Temmuz’da bu maaş 558,36-837,84 olacak. 

GSS Prim ödemesi!        

Hane başına düşen kişi başı gelir 981 lira altında olanlara devlet Genel Sağlık Sigortası primini ödüyor.  

Dul Kadınlara Devlet Yardımı

Dul kadınlara devlet aylık 275 lira olmak üzere 2 ayda bir 550 lira veriyor.        

Yeni Doğan çocuklara Maddi yardım

Devlet yeni doğan çocuklara bir kereliğine olmak üzere maddi destekte bulunuyor. 1. çocuğa 300 lira, 2.çocuğa 400 lira ve 3. ve daha sonra doğan çocuklara devlet 600 lira yardımda bulunuyor. 

Kız Çocuklarına Devlet Yardımı!

Devlet, ikiz çocuklara ‘Çoklu Doğum Yardımı ‘kapsamında çocuk başına 150 lira olmak üzere 300 lira destekte bulunuyor.  

Maddi Durumu yetersiz okuma yardımı

Devlet, maddi durumu yetersiz ailelerin çocuklarının okuması için aylık 35-60 lira ödüyor. Ayrıca devlet tedavi görmeleri amacıyla 0-6 yaş çocuklara aylık 35 lira veriyor.    

VE DİĞER TÜM YARDIMLAR!

Devlet, maddi durumu yetersiz asker ailelerine ayda 275 lira olmak üzere 2 ayda bir 550 lira veriyor. Asker evliyse eşi, bekarsa anne ve babası müracaat ediyor.      

Devlet, maddi durumu yetersiz olan asker çocuklarına aylık 100 lira olmak üzere 2 ayda bir 200 lira veriyor. Öksüz ve yetim programı kapsamında aylık 100 lira olmak üzere 2 ayda bir 200 lira veriyor. 

Kronik hastalığı yüzünden cihaz kullanan hastaların devlet her ay 200 lira elektrik faturasını ödüyor.

Tüberküloz ve SSPE hastalarına devlet 1460 lira veriyor. Tüberküloz hastalarına bakanlara ayrıca aylık 600 lira ödeniyor.

2020 yılında maddi yardım hükümet açıklamaları!

Berat Albayrak'tan Maddi Yardım açıklaması!

Son Dakika Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, 1000 TL Corona nakdi yardımı başvurusunda, kısa sürede 4.4 milyon ailemizin tamamına yardımların ulaşacağını duyurdu.

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan zam müjdesi!

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal yardım ödemelerine ilişkin zam müjdesi verdi. Tüm Sosyal yardımlara yüzde 29 oranın zam geldiğini duyurdu.

3. 1000 TL ödemeleri başvuruları nasıl ve nereden yapılacka?

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Erdoğan'ın açıkladığı 2. 1000 TL ödemeleri otomatik başlayacağını, ancak 3. 1000 TL ödemeleri başvuruyla alınacağını duyurdu. Başvuru için başvuru adresi pazartesi günü açıklayacaklarını duyurdu.

Erdoğan'dan 2 Milyon 300 bin haneye daha destek!

2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştırmak üzere hazırlıklara başladık açıklaması sonrası Valilik ve Kaymakamlıkları arayarak hemen 6 Nisan itibariyle yeni kampanyaya başvuru yapabilirsinizi yorumu geldi. Bugün itibariyle Kaymakamlıklar ve Valiliklere telefon ederek yeni yardımlara başvurabilirsiniz. Erdoğan yaptığı açıklamada "İhtiyacı olan hiçbir vatandaşımız devletinden yardım istemekten çekinmesin" yorumunda bulundu.

Zam Geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına her ay aktardığımız kaynağı 135 milyon liradan 180 milyon liraya çıkardık." Aşağıda fiyatlara en az yüzde 30 zam geleceği duyuruldu!

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 10:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necla
Necla - 7 ay Önce

Chp gelirse daha iyisini yapacak. Herşey güzel olacak inşAllah. Sizin gibi din istiamarcılardan kurtulacaz

Adem
Adem @Necla - 6 ay Önce

Sen o kafayla devam et

Zeki demir
Zeki demir @Necla - 7 ay Önce

Nejla din istismarcıların tacizinemi uğradın nankör

Ali
Ali @Necla - 7 ay Önce

Necla senin seviyene düşmemek gerek ama herşey güzel olacak dedin ya.. istanbul'da yaptiklariniz ve söylemleriniz ortada

Zokuci
Zokuci @Necla - 7 ay Önce

Cehape geldi herşeye zam yapti af kafası daha boş konusma burayı terket

Hamdullah  ŞAHIN
Hamdullah ŞAHIN - 7 ay Önce

Anlamadım hiç çalışmayan iş bulamayan. .Evine kürüş girmeyen bilinmez mi ? Bunlara verilmeli? 56 Yaşındayım ben mesela istemem. Devlet kendisi belirlemeli? ? Dürüst çalışan. Hiçbir üst düzey yetkili olduğuna inanmam. Adaleti Savunun ayakta tutun ..hesabı Ağır olur.. çok çaresiz bilmez insanımız hak ettiğini almak , 56 yaşımda İBRETTEN Başka , RABBİME Yönelmeyi huzurunda . Davacı olmam bana yeter? ? RABBİME İTAAT etmem bu mümkün? ? Şükürki bir Beşeri Ne Veli ne Vekil kılmadım? , dünya kadarda sıkıntı çektim ve çeksemde ..ALLAH için .. O benim Vekil Olarakta yardım cı olarakta yeter? Yüzümü onun otoritesine çevirdim ben müslümanım,,müşriklerden değil..ElhamdülillAh..

Hakan
Hakan - 7 ay Önce

Dul lara 275 tl aylık. Birde utanmadan yazmışlar.

Nihat çevik
Nihat çevik - 7 ay Önce

Cocuklarımız aç ekmek alacak Para yok

Hülya yıldız
Hülya yıldız - 7 ay Önce

Cocuk parası 3 ay oldu yatmadı 2.cı dogumum ve ilk cocugum dur yardım etmenizi istiyorum evim kıradır odeyemiyorum devletten yardım ramazan ayı İcin paket veya Baska bir şey olursa sevınırım

Ayten kabulot
Ayten kabulot - 7 ay Önce

Bizde sosyal yardım istiyoruz

Muhittin yetim
Muhittin yetim - 7 ay Önce

Ben karaciğer hastasıyım ben neden bu yardımdan yararlanmiyom bazen 4 ayda bir 150 toy bazen yok ilgilenirseniz sevinirim tşk

Mehmet fatih fistik
Mehmet fatih fistik - 7 ay Önce

Yardim