Herkesi ilgilendiriyor! Başvuran Tüm Ailelere 2 Yıl 239 TL - 600 TL Nakit Para Yardımı Yapılıyor!

Milyonları ilgilendiriyor! Başvuran Herkese 239-600 TL yardımı duyurmuştu. Bugün Mama ve Bez yardımına süt yardımı da eklendi.. Herkesi ilgilendiren gelişmede devletten mama ve bez yardımı geldi. Başvuran herkese verilecek bez ve mama yardımı nasıl alınır? Devletten bez ve mama yardımı nasıl alınacak? İşte o yol.

Herkesi ilgilendiriyor! Başvuran Tüm Ailelere 2 Yıl 239 TL - 600 TL Nakit Para Yardımı Yapılıyor!

Milyonları ilgilendiriyor! Başvuran Herkese 239-600 TL yardımı duyurmuştu. Bugün Mama ve Bez yardımına süt yardımı da eklendi.. Herkesi ilgilendiren gelişmede devletten mama ve bez yardımı geldi. Başvuran herkese verilecek bez ve mama yardımı nasıl alınır? Devletten bez ve mama yardımı nasıl alınacak? İşte o yol.

Devletten Annelere müjde! Annelere Mama ve Bez yardımı ödemesi yapılıyor. Bebekli anneler için Devletten destek ödemeleri yapılmaya devam ediyor. 2020 yılı içinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuklu annelere mama ve bez yardımı yapılacak. Peki Mama ve Bez yardımı için başvurular nereye yapılır? Mama ve bez yardımı ne kadar, kaç TL? Sizler için araştırdık...

Bebeği olan anneler için sağlanan Devlet desteklerine bir yenisi 2020 yılında eklendi! Annelere yeni yılda Mama ve Bez yardımı ödemesi yapılacak! Yeni uygulamaya geçen destek ile bez ve mama yardımı Devlet tarafından annelere sağlanan en büyük desteklerden biri olarak ön plana çıkıyor. Yeni doğan bebeği bulunan anneler 2020 yılı içinde belirli şartları da taşımaları halinde bez ve mama yardımından faydalanabilecek. Peki kimler ne kadar bez ve mama yardımı alabilir? Bez ve Mama yardımı almak için aranan şartlar nelerdir?

Doğum ve Süt Yardımı 2020 600 TL çıkartıldı!

15 Mayıs 2015 tarihinde itibaren ödenen doğum yapan ailelere ödeneklerde yeni ücretler belli oldu.

Tek doğan ve ilk çocuk için 300 TL, İkinci çocuk için 400 TL ve Üç yada daa fazla çocuk için 600 tL ödeniyor.

Annelere Mama ve Bez Yardımı Nedir? 

Annelere mama ve baz yardımı, uygulamada Doğum yardımı ile karıştırılmaktadır. Doğum yardımı olarak bilinen doğum ödemesi, her doğumda anneye tek bir seferlik olarak ödenirken bez ve mama yardımı sadece başvuruda bulunan ve diğer şartları da taşıyan bebekli annelere 24 ay boyunca düzenli olarak ödenmektedir. Ancak annenin ihtiyaç sahibi olması da doğum parasından farklı olarak aranmaktadır. Bez yardımı, hem bebekler için hem de ihtiyaç sahibi hastalar içinde verilmektedir.

Mama ve Bez Yardımı için Başvuru Şartları

Bebekler için annelere mama ve bez yardımı belli şartları taşıyan vatandaşlara verilmektedir. Buna göre ilk olarak doğumun sağlıklı olarak gerçekleşmesi ve bebeğin tam ve sağ olarak doğması gerekiyor. Mama ve Bez yardımından yararlanmak için baba veya annenin Türk vatandaşı yahut Mavi kart sahibi olması gerekiyor. 

Bez ve Mama yardımı için eve giren gelirin, asgari ücretin üçte birinden fazla olmaması gerekiyor. Yani 701.32 TL kişi başı geliri aşan aileler ve anneler, bez ve mama yardımından faydalanamıyorlar. Ayrıca anne ve babanın üzerine herhangi bir menkul, gayrimenkul vb. mal bulunmaması da aranıyor.

Bez ve Mama Yardımı Başvuruları Nereye Yapılır?

Bez ve Mama yardımı almak isteyen anneler, yukarıdaki şartları da taşıyorlarsa başvuruda bulunuyorlar. Bu başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüklerine yahut SGK'ya veya Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na yapılabiliyor.

Mama ve Bez Yardımı Ne Kadar?

Mama ve Bez yardımı başvurusu olumlu sonuçlanan aileler, 24 ay boyunca her ay 239 TL destek ödemesi alabiliyorlar. Mama ve Bez yardımının miktarı aylık 239 TL olarak belirlenmiş durumda.

Yardımlar ne zaman yatar?

2020 yılında Mama, Bez ve Süt yardımı için yeni tarih belli oldu. SGK yaptığınız başvuru sonrası 40 gün içerisinde ödemelerin yapılacağı açıklandı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 23:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
TUFAN KÜÇÜKÇAVDAR
TUFAN KÜÇÜKÇAVDAR - 9 ay Önce

Dünyalık hiç bir şeye sahip değilim. TV bile yok. İngilizlerden kalma bir yıkık binada yaşıyorum. Hayırseverler ekmek verirse karnım doyuyor. Sosyal hizmet görevlileri sesi çok çıkana onay veriyor. Edebimizden ödün vermediğimiz için yardım alamıyorum. SESİMİ DUYAN VARMIIIIIIIII?

Ali
Ali - 9 ay Önce

Bu hesaba göre eve giren para 1500 lira dan fazla olmaması lazım ayrıca üstüne bir motorsiklet bile olmayacak. Halkımız ne duruma düşmüş 200 liraya muhtaç Allah yardımcınız olsun

Mehmet ÇAĞLAR
Mehmet ÇAĞLAR - 9 ay Önce

Sosyal devlet olmanın göstergesidir,bu yapılan hizmet çok güzel,ama sosyal yardımlarda yapıldığı gibi olmasın,iyice araştırılsın,hak edenler tabiki alsın,ama hiç ihtiyacı olmadığı halde kömür yardımı alıp,jeotermalli evde oturdukları halde aldığı kömürleri para ile satanların sayısı hiçte azımsanacak kadar az değil,Lütfen bu vebali çok büyük bu yardımlar çok sıkı araştırıldıktan sonra verilsin...

Hüseyin akbayrak
Hüseyin akbayrak - 9 ay Önce

Çocuk yardımında faydalanmak istiyoruz

Arslan Er
Arslan Er - 9 ay Önce

BAKANA SÖYLEYİN DE İŞÇİ EMEKLİSİNİN KARNINI DOYURSUN.EMEKLİLERİ PAZARDA ARTIK TOPLAMASI ÇOK AYIP

Dilber yavuz
Dilber yavuz - 9 ay Önce

Bez yardımı istiyorum yetisemiyorum borcumuzda var

Eliffff
Eliffff - 9 ay Önce

Derdinizi buraya anlatmaya gerek yok şartlar uyuyosa sydv başvurmaniz gerekiyo beni en cokta mutlu eden suriyelilerin bu yardimdan faydalanma
masi

Zzz
Zzz - 9 ay Önce

Yapmayın bu kadar açgözlülğk resmen ya yetişemiyorsan sende çalış illaki bebeğine bakacak bir akraban vardır millet 1 tl bile olsa berden alırım peşinde şaka gibi