Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

3 Mart 2020 Salı 23:10:36

Herkesi Soydular! Paranız Gidebilir Çok Dikkat! Ak Parti ve Cimer'i Bulaştırdılar!

Sosyal medyada bir çok çözüm üretilse de önüne geçilmeyen Kredi Kartı bilgileri alma ve geri aidat ödemelerinde şimdi de Cimer ve SGK karıştırdılar. Herkes kullandığı için Aidat İade İşlemleri yürürlüğe girdi denilerek yine bir vatandaşın cebindeki paraya göz diktiler.

Sosyal medyada bir çok çözüm üretilse de önüne geçilmeyen Kredi Kartı bilgileri alma ve geri aidat ödemelerinde şimdi de Cimer ve SGK karıştırdılar. Herkes kullandığı için Aidat İade İşlemleri yürürlüğe girdi denilerek yine bir vatandaşın cebindeki paraya göz diktiler.

CİMER’i Bulaştırdılar!

Dün sosyal medyada yeni bir Kredi Kartı ve Hesap Bilgileri çalma işlemi gerçekleşti. En çok kullanılan sosyal medyalar Facebook, Twitter ve instagram üzerinden kolay para kazanmak isteyenler oldukça gerçek bir şekilde para çarpma işlemi yaptılar. Bugün uyarı niyetliğinde Cimer ve SGK siteleriyle E-Devlet şifreniz, Kredi Kartı bilgileriniz ve hesap bilgilerinizi çalmaya çalışıyorlar. İşte Cimer ve SGK’yla ilgili o yol.

Yeni yöntem AK Parti ve Erdoğan’ı karıştırdılar!

Bugün TRTHABEr karıştırarak, Türkiye Haber kaynağı ismiyle “Vatandaşlarımızın dikkatine 4366 sayılı kanuna göre kredi kartı aidat ücretinizi Web sitemizden hesabınıza aktarabilirsiniz. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhurbaşkanı ve Ak Parti GEnel Başkanı reklamı ortaya çıktı. Facebook üzerinden bu yönteme dikkat edin tüm paranız gidebilir.

“ECİMER’Duyurularınız” yazıyor!

Sosyal medyada herkesin önüne Cimergovtr adresiyle bir dolandırıcılık vakası yapılmaya çalışılıyor. Ancak Cimer resmi adresi Cimer.gov.tr’dir. Yukarda verilen link cimergovtr olduğunu söyleyelim. Ayrıca Kamuoyuna Son duyuru denilerek vatandaş telaş ettirilip, “Vatandaşlarımızın Kullandığı Kartların Aidat İade İşlemleri Yürürlüğe Girmiştir. Aidat İadenizi Hemen Sorgulamak için Yukarıdaki Linke Tıklayabilirsiniz” şeklinde bir uyarı yayınlanıyor. Siz linke tıkladığınızda sistem cimergovtr gidiyor ve kart bilgileriniz, SGK giriş bilgileriniz veya Hesap bilgilerinize kadar hemen alınabiliyor. Aman dikkat edin Paranız gidebilir. 

Son Dakika İletişim başkanı Fahrettin Altun; Cumhurbaşkanlığı alet edilen bu sponsorlu haberlere inanmayın, kanmayın paranızı kaptırmayın açıklaması

“SGK Emekli Olun” aynı yöntemle!

E-Devlet şifreniz giderse yandınız. SGK Emeklilik yaşı düştü, SGK Emeklilik sorgula diyerek E-devlet sitesinin bir benzeri edevlet, edevlette gibi giriş adresleriyle istedikleri şekilde sizleri alt edebiliyorlar. E-Devlet resmi girisi turkiye.gov.tr adresidir. Başka bir girişi yoktur. E-Devlet kılıfında şifresinizi kaybederseniz hakkınızda bir çok işlem yapılabilir. Emekli sorgulama ve diğer tüm hizmetleri E-devlet sürekli olarak resmi adresinden sorgulama vardır. Domain’e bakmadan işlem yapmayınız. 

Mavi Tık oldukça önemli!

Böyle mevzular için Devlet tüm kurumlarıyla bunu önlemek için var gücüyle çalışıyor. İlan365 okuyucularına şunu söyleyebiliriz. Devletin tüm resmi makamları Mavi Tık’lıdır. Doğrulanmış hesaplar haricinde twitter, facebook ve instagram üzerinden linklere tıklamayın. Yada aldığınız bir bigliyi kendiniz daha önce buna ben girip bakayıp diyerek linke tıklamadan bilgininin gerçekliğini öğrenebilirsiniz.

Bankalarda çok dikkat!

Cimer, SGK ve E-Devlet kayıpları da çok önemli ancak bankalarda küçük oyunlarla i harfini ı, o harfini ö yapılarak alınan isimlerle gerçek banka hesabı olarak sizlere paranızı alın yalanları söyleniyor. Şifreyi dolandırıcılar aldıkdan sonra hesabınızı boşaltıyor ve bunun geri dönüşü pek olmuyor. Banka kart kopyalamaların hepsinin tüm sorumluluğunu alıyor, ATM veya Şube kayıplarında. Ancak internet üzerinden adamların eline şifrenizi kendi elinizle verirseniz buna banka hiç birşey yapamıyor ve paranız direk gidiyor. Çözümü olmayan bir durum olduğu için tüm paranızı sıfırlayabiliyorlar.

Gün içerisinde bir kez daha Cimer ve AK Parti reklamları çıkmayı başladı. Bu yöntemle herkesi soydukları ve durmadıkları için dikkat edilmesi için sizlerle paylaşıldı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı