Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

30 Ekim 2020 Cuma 12:03:10

Hiç Çalışmadan Emekli Olabilme Yöntemi! Ev Hanımı, Öğrenci, İşsiz Herkes İçin Geçerli

Vatandaşlarımız için emekli olma müjdesi geldi! Çalışmayan, işsiz kaldığı için sigorta primini tamamlayamayan yaşı ilerlemiş ve daha pek çok sebeple emekli olamayan vatandaşlarımız için sevindirici haber geldi. Artık herkes için emekli olmak mümkün! Vatandaşlarımız için emekli olmak oldukça önemlidir. Korona virüs sürecinde emekli olmanın önemi daha artmıştır.

Vatandaşlarımız için emekli olma müjdesi geldi! Çalışmayan, işsiz kaldığı için sigorta primini tamamlayamayan yaşı ilerlemiş ve daha pek çok sebeple emekli olamayan vatandaşlarımız için sevindirici haber geldi. Artık herkes için emekli olmak mümkün! Vatandaşlarımız için emekli olmak oldukça önemlidir. Korona virüs sürecinde emekli olmanın önemi daha artmıştır. Korona virüs vatandaşlarımızı olumsuz olarak etkilemiştir. Bundan dolayı da herkesin emekli olabileceği haberi vatandaşlarımız tarafından oldukça sevinçle karşılanmıştır. Vatandaşlarımız kimler emekli olma imkânlarından yararlanabilecek?  Vatandaşlarımızın çalışmadan da emekli olabilmesi için hangi şartları sağlaması gerekmektedir? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için detayları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız korona virüsten dolayı ekonomik anlamda maddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bu dönemde vatandaşlarımız için emekli olabilmek oldukça önemlidir. Fakat vatandaşlarımız için emekli olmak oldukça zordur. Yıllarca çalışan ve emek veren prim biriktiren vatandaşlarımız bile emekli olamayıp çeşitli engellere takılırken çalışmayan ve birikmiş pirimi olmayan vatandaşlarımız da emeklilikten ümidini kesmiş durumdadır. Vatandaşlarımız bu konu devlet tarafından destekleniyor. Vatandaşlarımıza çalışmasalar bile emekli olabilmek için hak tanınacak. Vatandaşlarımız ise bu konuda çok tan araştırmalarına başladı. Ev hanımlarının emekli olma hayali gerçek oluyor. Devlet emekli olmak için imkânlar sunuyor. İşte merak edilen detaylar…

Ev hanımlarının emekli olabilme hayali gerçek oluyor!

Ev hanımları tarafından beklenen müjde geldi. Vatandaşlarımız çalışmadan da emekli olabilecekler. Bunun için düzenleme yapan devletimiz emekli olmanın oldukça önemli olduğu bu zorlu korona virüs dönemlerinde de vatandaşlarımız için çalışmayan vatandaşlarımıza da emekli olma şansı tanınacak. Vatandaşlarımız için ev hanımların da yararlanabileceği isteğe bağlı emeklilik şartları sağlayan bütün vatandaşlarımızı emekli yapıyor. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular başladı.

İsteğe Bağlı Sigortaya Kimler Başvurabilir?

  • Türkiye’de ikamet eden ve Türkiye’de yaşarken sosyal güvenlik sözleşmesi olan Türk vatandaşlarımızdan 5510 sayılı kanuna göre sigortalı olmayı gerektirecek şekilde çalışmayan.
  • Sigortalı çalışıp ay içinde 30 günden az çalışan ve tam gün çalışamayanlar.
  • Kendi sigortaları nedeni ile sosyal güvenlik kanunlarına göre malullük ve yaşlılık aylığı alamayanlar.
  • 18 yaşını doldurmuş olanlar.
  • Kanunlara göre isteğe bağlı sigortaya devam edenler bir işleme gerek kalmaksızın Kanunlar kapsamında isteğe bağlı sigortalılık durumları devam edecektir.

Nasıl başvuru yapabilirim?

Vatandaşlarımız isteğe bağlı sigortadan yararlanmak için bekliyorlar. Vatandaşlarımız isteğe bağılı sigortadan kolayca yararlanabilsinler diye vatandaşlarımız için detaylara yer verdik. İlk kez isteğe bağlı sigorta almak isteyen vatandaşlarımız için

İlk kez isteğe bağlı sigortalı olmak isteyenler Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği ekinde yer alan ‘İsteğe Bağlı Sigorta Giriş Bildirgesi’ ile ikametlerinin bulunduğu sosyal güvenlik il müdürlüklerine müracaat etmelerine giderek vatandaşlarımızın başvuru yapması gerekmektedir.  İlk kez bu talepte bulunmayan vatandaşlarımızın da sadece dilekçe yazmaları yeterli olacaktır.

Sigorta Hangi Durumlar da Son Bulur?

Vatandaşlarımız isteğe bağlı sigorta yaptırarak çalışmadan da emekli olmak istiyorlar. Bunun için isteğe bağlı sigortadan da vatandaşlarımız pirim biriktirecekleri için bu sigortanın kesilmemesi gerekir. Bunun için de vatandaşlarımız hangi durumlarda isteğe bağlı sigortanın kesileceğini bilmek istiyorlar. Vatandaşlarımızın isteğe bağlı sigortaları kendi talepleri ile son bulur. Bir de vatandaşlarımızın ölüm tarihi itibariyle bu sigorta son bulur.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı