Hükümet herkese 903 TL maaş için düğmeye bastı! Başvurular Toplanacak İşte Başvuru Yeri

Yapılan son dakika açıklamaları ile birlikte Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından müjdeli haber gelmesinin ardından pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek için araştırmalarını sürdürmeye başlamış bulunmaktadır. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız için destek olunmaya son hızıyla devam edilmesi ile beraber pek çok vatandaşımız için umut kaynağı olunmaktadır. Hükümetten aylık 960 TL destek ödemesi sunulacağı açıklanması ile beraber pek çok vatandaşımız aylık bu ödemelerden yararlanmak istemektedir.

Hükümet herkese 903 TL maaş için düğmeye bastı! Başvurular Toplanacak İşte Başvuru Yeri

Yapılan son dakika açıklamaları ile birlikte Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından müjdeli haber gelmesinin ardından pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek için araştırmalarını sürdürmeye başlamış bulunmaktadır. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız için destek olunmaya son hızıyla devam edilmesi ile beraber pek çok vatandaşımız için umut kaynağı olunmaktadır. Hükümetten aylık 960 TL destek ödemesi sunulacağı açıklanması ile beraber pek çok vatandaşımız aylık bu ödemelerden yararlanmak istemektedir. Başvuru şartları ile ilgili detaylar haber adresimiz üzerinden öğrenme fırsatını elde edebilirisiniz. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından maddi yardım yapılacağı açıklanmasının ardından maddi yardım başvuru şartları nelerdir? Maddi yardım fırsatlarından kimler yararlanabilir? İşte merak edilen sorulara  ait detaylar…

Muhtaçlık aylığı günümüzde ihtiyaç sahibi olan engelli, yaşlı ve gelir sahibi olmamasının yanı sıra dar gelir sahibi olan aileler için geçerli olan fırsatlar arasında bulunmaktadır. Korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde muhtaçlık aylık başvuruları her geçen gün artış göstermesi üzerine yapılan açıklamalar doğrultusunda belirlenen sayıya ulaşılması durumunda başvuruların alınmayacağı bildirilmektedir. Gerekli şartların karşılanması durumunda 960 TL olarak her ay düzenli ödenen muhtaçlık aylık ödemeleri sürdürülecektir.

MUHTAÇLIK AYLIĞI İLE İLGİLİ DETAYLAR…

 • Başvuru yapabilmek için sadece başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.
 • Yapılan başvurunuzun onaylanması sonrasında her ay düzenli olarak aylık 914 TL ödeme yapılacak.
 • Ayrıca muhtaç aylığı ödemesi ömür boyu devam edecek ve şart güncellemesi yapılmayacak.

Ülkemizde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız için Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından belli şartlara uyum sağlanması durumunda pek çok destek ödemeleri yapılmaktadır. Bu ödemeler arasında yaşlılık aylığı, engelli aylığı ya da bakım aylığı gibi pek çok aylık ödemeleri bulunmaktadır. Bu fırsatlar günümüzde pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren konular arasında bulunmasıyla beraber araştırmalar sürdürülmektedir. Peki, muhtaçlık aylığı nasıl alınır? İşte ayrıntılar…

MUHTAÇLIK AYLIĞINDNA YARARLANMANIN ŞARTLARI NELERDİR?

Muhtaçlık aylığı için belirlenen şartlar şu şekildedir;

 • Başvuru sahibi aile, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.
 • 18 yaşından küçükler adına vasiler başvuruda bulunacaktır. Anne ve babası olmayan kişilerin adına abla ve ağabeyler başvuru yapabilir. 18 yaşın altında anne baba olmaması nedeniyle verilen muhtaçlık aylığı, yetim maaşı olarak adlandırılır.
 • Anne ve babanın vefatı nedeniyle alınacak muhtaçlık maaşında kişiler, başvuru sırasında ölüm belgelerini getirmelidir.
 • Ailede engelli kimse bulunması durumunda engelli raporu ile başvuru alınmalıdır.

MUHTAÇLIK AYLIĞINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Muhtaç maaşının alınması sırasında öncelik sağlanan kişiler şunlardır:

 • 18 yaş altında engelli bireye sahip olan aileler
 • Şehit ya da gazi yakınları
 • Evde para kazanan kişiyi kaybeden aileler
 • Boşanmış ya da eşini kaybetmiş annelerin olduğu aileler
 • Sosyal güvencesi bulunmayan yaşlıların bulunduğu aileler
 • Okula giden çocukların olduğu aileler
 • Aile içinde bakmakla yükümlü bulunulan kişilerin var olduğu aileler
 • Okul masraflarını karşılayamaması sebebiyle çocuklarını okuldan almak zorunda kalmış aileler

YAŞLILIK AYLIĞINDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!

Ülkemizde sosyal güvencesi olmayan ve herhangi bir gelir sahibi olmayan bireyler için birbirinden farklı destek ödemeleri yapılmaktadır. 65 yaşını doldurmuş ve herhangi bir gelir sahibi olmayan bireyler için her ay düzenli olarak 914 TL yaşlılık aylığı sunulmaktadır. Devlet tarafından bu yardımdan yararlanmak için belli başlı şartlar belirlenmiştir. Bu kapsam doğrultusunda;

 • Anne veya babanızdan birinin vefat etmiş olması,
 • Anne veya babanızın %40 veya üzeri engeli olması,
 • Kişinin hiçbir sosyal güvencesi olmaması

Yukarıdaki şartları sağlayan vatandaşlar, başvuru formunu doldurarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir.

YORUM EKLE