Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

11 Nisan 2020 Cumartesi 21:40:08

İhtiyaç Sahibi Ailelere 4 Farklı Yardım Yapılıyor! Gözler Orada!

Korona virüs salgını sebebiyle devletimiz tüm vatandaşlarına yardım ediyor. Özellikle muhtaçlık seviyesinde bulunan vatandaşlarımız ve Korona virüs sebebi ile işsiz kalmış, ücretsiz izine gönderilmiş veyahut işini kapatmak zorunda bırakılmış tüm vatandaşlara el uzatıyor. Devletimiz, sosyal yardım parası, elektrik desteği, kira yardımı, gıda ve hijyen malzemeleri yardımı yapıyor. Peki, bu yardımlara nasıl başvuru yapılır? Sosyal yardım parası için başvuru, kira yardımı ve elektrik desteği için nasıl başvuru yapılacak?

Korona virüs salgını sebebiyle devletimiz tüm vatandaşlarına yardım ediyor. Özellikle muhtaçlık seviyesinde bulunan vatandaşlarımız ve Korona virüs sebebi ile işsiz kalmış, ücretsiz izine gönderilmiş veyahut işini kapatmak zorunda bırakılmış tüm vatandaşlara el uzatıyor. Devletimiz, sosyal yardım parası, elektrik desteği, kira yardımı, gıda ve hijyen malzemeleri yardımı yapıyor. Peki, bu yardımlara nasıl başvuru yapılır? Sosyal yardım parası için başvuru, kira yardımı ve elektrik desteği için nasıl başvuru yapılacak? 2 milyon 300 bin haneye daha 1.000 TL sosyal yardım ödeneği yapılacağını duyuran Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3.faz ödemelerin de çok yakın bir süre içerisinde yapılacağının haberini verdi. Başvurular nasıl yapılacak? Yapılacak olan yardımlar nelerdir? Korona virüs sebebiyle mağdur olan vatandaşlara nasıl yardım yapılacak? Hepsi ve daha fazlası haberimizin detayında…

İhtiyaç Sahiplerine 5 Farklı Yardım Yapılacak!

Korona virüs tüm dünyayı etkisi altına alırken, ekonomik anlamda zorluklar yaşayan, işsiz kalan, mevcutta işsiz olan tüm vatandaşlar devletimizden destek bekliyor. Hükümet yaptığı açıklamalar ile beraber milyonlarca kişiye destek olacağını ve hiçbir ihtiyaç sahibini yanıtsız bırakmayacağını anlatıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kovid-19 ile mücadele kapsamında en az 2 milyon 300 bin haneye daha yardımların yapılacağını duyurdu. 1.000’er lira yapılacak olan sosyal yardım ödeneği ile beraber en az 4 yardım daha geliyor. Ekonomik anlamda zorluk yaşayan tüm vatandaşları kapsayacak olan bu yardımlar sayesinde kimse ihtiyaçları için başka bir ele muhtaç olmayacak. Bu destekler devletin belirli kurumlarınca yapılacak ve başvurular için sıra ile yanıt verilecek. Kimi yardımlara başvuru yapmanız gerekirken bazılarına ise başvuru yapmanıza gerek kalmıyor. Elektrik desteği, kira yardımı, gıda ve hijyen malzemeleri yardımı yapacak olan devletimiz aynı zamanda 1.000 TL sosyal yardım ödeneği sunuyor.

Bin TL Sosyal Yardım Parası

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3 faz ile beraber en az 5 milyon haneye 1.000 TL sosyal yardım ödeneği sunacaklarını açıkladı. Bu zamana kadar ortalama olarak 2 milyon 300 bin haneye sosyal yardım ödeneği yapıldığını açıklayan Bakan Selçuk, bundan sonra da ödemelerin yapılacağını anlattı. Bundan önceki ödemeler için başvurular alınmıyorken 3.faz ödemeleri için başvurular alınarak yapılacak. Başvurmayan hiç kimseye sosyal yardım ödeneği sunulmayacak.

Gıda ve Temizlik Yardımı Geliyor!

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen bu operasyon ile beraber dar gelirli ve yaşlı kimselerin evlerine temizlik malzemeleri yardımı yapılacağı, dar gelirli ailelere ise gıda yardımı yapılacağı açıklandı. Ailelerin temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla düzenlenen bu yardım operasyonuna başvurabilmek için resmi ikametgahınızın bulunduğu il veya ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat müracaat etmeniz gerekecek.

Elektrik Yardımı Yolda!

Elektrik faturalarında ödemelere yardımcı olmak için yine aynı şekilde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları gönüllü oldu. Elektrik faturalarının ödenebilmesi için TC kimlik bilgileriniz ve elektrik faturanız ile PTT şubelerine bizzat başvuru yapılması gerekiyor. 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh, 3 kişilik hanelere aylık 100 kWh, 4 kişilik hanelere aylık 125 kWh, 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh karşılığı ödeme yapılmaktadır.

Ev Tadilat Desteği Geliyor!

Ev içerisinde bulunamayacak kadar tadilata ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yine aynı şekilde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı el uzatıyor. Vakıf, ihtiyacın çeşitliliğine göre 15, 20 ve 25.000 TL’ye kadar destek sağlayabilecek. İhtiyaç sahiplerinin T.C. kimlik bilgileri ile ilgili vâkıfa bizzat başvuru yapmaları gerekiyor.

Kiracılar İçin Müjde! Kira Desteği Geliyor!

Maddi olarak gerçek manada sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın tamamına kira paraları yatırılacak. Ayrıca tek bir kurum değil 3 kurum birden kira yardımı yapacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Kaymakamlıklar ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, ihtiyaç sahibi ailelere kira yardımı yapacak. Başvuruların bizzat yapılması gerekmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı