İhtiyaç sahipleri hemen başvuru yapın, 48 ay boyunca 990 TL alın!

Korona virüs salgın hastalığı ile mücadele dönemi içerisinde ülkemizde pek çok vatandaşımızın işsiz kalarak bu süreç içerisinde güçlük çekmeye başlamış bulunmaktadır. İşsiz kalan bireyler için devlet tarafından pek çok yardım sunulmasının ardında bankalar tarafından da temel ihtiyaç destek kredi olanakları sunuldu. Aynı zaman da devlet tarafından 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemeleri, Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Maaşı gibi pek çok yardımlara yer verildi.

İhtiyaç sahipleri hemen başvuru yapın, 48 ay boyunca 990 TL alın!

Korona virüs salgın hastalığı ile mücadele dönemi içerisinde ülkemizde pek çok vatandaşımızın işsiz kalarak bu süreç içerisinde güçlük çekmeye başlamış bulunmaktadır. İşsiz kalan bireyler için devlet tarafından pek çok yardım sunulmasının ardında bankalar tarafından da temel ihtiyaç destek kredi olanakları sunuldu. Aynı zaman da devlet tarafından 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemeleri, Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Maaşı gibi pek çok yardımlara yer verildi. Bu yardımların birçoğu Devlet vasıtası ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılmasının yanı sıra Kamu bankaları da vatandaşlar için olağanüstü fırsatlar sundu.

Ancak son zamanların en çok dikkatini çeken destek ödemeleri arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlanan 48 ay boyunda 990 TL tutarında ödeme bulunmaktadır. Böylelikle Gıda, yakaca, barınma, çocukların eğitim masrafları gibi pek çok yardım aynı ya da nakdi olarak verildi. Bu yardımların yanı sıra bulunan kira yardımları hakkında pek çok vatandaşımız araştırma yapmaya başlamış bulunmaktadır. İşte ayrıntılar…

Kira yardımı pek çok vatandaşımızın bu süreç içerisinde kurtarıcı ödemeleri arasında bulunuyor. Bilindiği gibi en temel ihtiyaçlarımız arasında barınma ihtiyacı bulunmaktadır. Böylelikle maddi durumu iyi olmayan ve sağlıksız evlerde yaşamak zorunda kalan bireyler için destek ödemeleri sağlanıyor. Ayrıca kira paralarını ödeyemeyen vatandaşlar için de birbirinden farklı kampanyalar düzenlenmektedir. Bu problemlerin çözüme ulaşması amacıyla devlet evsiz kalan bireyler için barınma ihtiyaçlarını karşılamak ile sorumlu olmaktadır. Böylelikle barınma yardımı, kiralarını ödeyemeyen bireylere ise belirlenen miktar tutarında kira yardımları yapılmaktadır.

KİRA DESTEK BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Ülkemizde kentsel dönüşüm gün geçtikçe artış göstermesiyle birlikte özellikle son 20 yıl içerisinde toplamda 6,7 milyon konut kentsel dönüşüm imkânını yakaladı. Böylelikle en büyük hedeflerine ulaşarak ön plana çıkma fırsatını bulabildi. Yapılan bu düzenlemeler sonucunda kentsel dönüşüm ile birlik6te hızlı bir şekilde bireylerin ihtiyaçları da bu süre zarfında karşılanıyor. Kira yardımları için yüzde 20 oranında zam yapılması da pek çok vatandaşımızın rahat nefes alması için sağlanan olanaklar arasında bulunuyor.

Kiralarını ödeyemeyen vatandaşlarımız ve yardıma ihtiyacı olan bireyler için devlet tarafından pek çok yardım sağlanıyor. Bu doğrultuda ihtiyaç sahipleri başvurularını yapmaları doğrultusunda bu fırsatlardan yararlanmaları ön görülmektedir. Vatandaşlar için sevindirici haber son dakika haberleri içerisinde vatandaşlara sevindirici haberi getirdi.

KİRA YARDIM ÖDEME TUTARLARI NE KADAR?

Bu zorlu süreç içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan yardımlar arasında en düşük 595 TL kira yardımı yapılmasının yanı sıra en yüksek kira yardım ödemesi ise 990 TL olarak belirlenmesinin ardından müjdeli haber verildi. Bu yapılan zam doğrultusunda kira yardımı en düşük 715’e en yüksek kira yardımı ise 1150 TL olarak açıklanarak kiralarını ödeyemeyen ya da güçlük çeken bireylere destek sağlanıyor.

KİRACI BİREYLER İÇİN TAŞINMA DESTEĞİ!

Kiracılar için yapılan taşınma yardımı pek çok vatandaşımız tarafından bilinmemektedir. Kiracılar için maliklere yapıldığı gibi 18 ay boyunca kira desteği sağlanmıyor. Ancak kentsel dönüşüm sebebiyle kiracı olduğu ev ya da iş yerinden ayrılmak zorunda kalıyor ise böylelikle bir kereye mahsus olmak şartıyla ödeme yapılması ön görülüyor. Bu rakamlar her geçen yıl değişiklik göstermesiyle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca taşınma yardımı için ödenen destek ödemeleri de illere göre farklılık gösteriyor. Böylelikle 1430 TL ila 2 bin 300 TL arasında olabilmektedir. Böylelikle bu fırsatlardan kolay bir şekilde yararlanma olanağına sahip olabilirsiniz.

YORUM EKLE