Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

26 Ekim 2020 Pazartesi 14:00:35

Son Güncelleme: 26/10/2020 14:26:19

İnanılmaz Rekor Kırıldı: Dolar 8 TL Seviyesinin Üzerine Yükseldi! – Dolar Ne Kadar Olacak?

Türkiye tarihinde dolar kuru ilk kez 8 lira seviyesini aşarak 8 lira 2 kuruşa kadar yükseliş gösterdi.

Dolar kuru 8 TL seviyesine doğru birkaç gündür hareket ediyordu. Yatırımcılar, beklenmedik bu yükselişin ne zaman gerçekleşecek olduğu hakkında sorularına yanıt aradıkları son dönemde bugün beklenen sonuç ile karşılaştılar Dolar kuru gün içerisinde 8 TL seviyesinin üzerine yükselirken, ortalama 8 lira 2 kuruş seviyesinden alıcı aramaya başladı.

Euro’da dengeler 9.53 TL seviyesine yükselirken, özellikle yaşanan yükselişin Türkiye tarihinde beklenmedik bir rekor olduğu, 2020 yılında dolar kurunun 8 TL seviyesini görebileceğin dair bir önceki yılın tahminlerinin %2 ve altında olduğuna dair açıklamalar yapıldı.

Ekonomistler, yükselişin özellikle bazı sektörleri derinden vuracağından söz ederken, bazı sektörlerde ise fiyat artışlarının çok normal düzeylerde olacağını, bu durumun enflasyona etkisinin ise önümüzdeki aylarda büyük etki edebileceğini dile getiriyorlar.

Uzmanlar, dolar kurunda rekorun kırılmasına rağmen gelecek günlerde neler olacağı konusunun hükümetin adımlarına bağlı olacağını, 8 lira seviyesinin altına düşüş olup olmayacağını yine piyasaların belirleyeceğini belirtiyor.

*Yatırım tavsiyesi veya yatırım önerisi niteliğinde değildir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı