İNG 0.94 Konut Kredisi Kampanyasını Duyurdu

ING Türkiye bankası 0.94 konut kredisi kampanyası yapacağını duyurdu. Eğer bir ev alma hayaliniz varsa ve bu hayali yüksek faiz için ertelediyseniz ING konut kredisi başvurusu yaparak %0.94 faiz oranları ile konut kredisi alabilirsiniz. 2020 yılı itibari ile yapılan bu faiz oranları ile birçok müşterinin ev sahibi olma hayali gerçekleşmiştir.

İNG 0.94 Konut Kredisi Kampanyasını Duyurdu

ING Türkiye bankası 0.94 konut kredisi kampanyası yapacağını duyurdu. Eğer bir ev alma hayaliniz varsa ve bu hayali yüksek faiz için ertelediyseniz ING konut kredisi başvurusu yaparak %0.94 faiz oranları ile konut kredisi alabilirsiniz. 2020 yılı itibari ile yapılan bu faiz oranları ile birçok müşterinin ev sahibi olma hayali gerçekleşmiştir. Sizde eğer kredi başvurusu yapacaksanız banka şartlarına uygun olmanız durumunda ING konut kredisi alabilirsiniz.

ING BANK geçen yıl içinde isim değişikliğine giderek sadece ING ismini kullanmaya başlamıştır. Bu isim değişikliği ile beraber tüm kredi ve kredi kartı kampanyalarında da güncellemeler yapmıştır.  Özellikle konut kredisinde yaptığı bu kampanya ile tüm gözleri üzerine çevirmiştir. Kredi bankası olarak ismi geçen ve sürekli TV reklamlarında gördüğümüz bu bankanın konut kredisi başvurusu yapmak için bazı politikalara uygun olmanız gerekiyor. Şimdi sizlere bu başvuru nasıl yapılır, konut kredisi evin ne kadarına verilir bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

0.94 Konut Kredisi Almak İçin Şartlar Nedir?

Kredi başvurusu yapacak olan kişinin öncelikle kredi notu düzgün olmalıdır. Ayrıca TC vatandaşı olan ve 18 yaşından büyük olan herkes bu krediyi kullanabilir. Yabancı uyruklu vatandaşlar ING konut kredisini alamazlar. ING konut kredilerinde ayrıca kişinin ve eşinin gelir belgesi de önemlidir. Gelir belgesi olmayan, sigortası yatmayan kişiler kredi alamazlar.

Konut kredilerinde evli olan kişilerin ayrıca eş rızası da gereklidir. Eş rızası olmadan kredi alma imkanınız yoktur. ING konut kredisi alacak olan kişi eş rızası için bankaya giderek eşi ile birlikte sözleşme imzalayacaktır. Eş rızası haricinde evli olan kişilerin Eş kimliklerini de bankaya vermeleri gerekiyor.

Bu şartlara uygun olan, bankalardan icralık olmayan kişiler bu faiz oranları ile konut kredisi başvurusu yapabilirler.

ING Konut Kredisi Başvurusu Nereye Yapılır? Evraklar Nelerdir?

Konut kredisi başvurusu sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. SMS veya internet üzerinden kredi başvurusu yapılmaz. Çünkü bu krediler kişinin kredi notu ile birlikte gelir belgelerine bakılarak limit oluşturulur. Bu yüzden banka şubesine giderek başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. En yakın ING şubesine giderken götüreceğiniz evraklar ise şu şekildedir.

  • Kredi başvurusu yapacak olan kişinin kimlik fotokopisi ve aslı
  • Kredi başvurusu yapacak olan kişi evli ise eşinin kimlik fotokopisi
  • ING Konut kredisi başvuru formu (bankadan verilir)
  • Alacağınız evin tapu fotokopisi
  • Alacağınız evin tapudan alınacak borcu yoktur kâğıdı
  • Kredi başvurusu onaylanması durumunda evi gösterecek olan kişinin adı soyadı ve cep telefonu numarası
  • ING konut kredisi ekspertiz ücreti

Bu evraklar ile ING şubelerine gidip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

ING Konut Kredisi Kampanyası

Bu bankadan konut kredisi alacaksanız aşağıdaki tabloya göre aylık ödemelerin olacağını söylemek istiyoruz.

Konut Kredisi

Vade

Aylık Taksit Ne Kadar?

100.000 TL

120 Ay

1.393 TL

150.000 TL

120 Ay

2.090 TL

200.000 TL

120 Ay

2.786 TL

250.000 TL

120 Ay

3.482 TL

300.000 TL

120 Ay

4.180 TL

Bu tablo %0.94 faiz oranına göre hesaplanmıştır. Bu bankadan kredi alacaksanız güncel faiz oranlarına bakmanızı öneririz.

Kredi başvurusu yaptığınız zaman banka sizin alacağınız evin ekspertiz değerine göre size konut kredisi verecektir. Bankanın gönderdiği ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi olur. 200.000 TL değerindeki bir ev 120 ay vadeye kadar en fazla 160.000 TL kredi çıkartılır. Bunun için sizin aldığınız fiyat önemli değildir. Ekspertiz değeri önemlidir. Ev alacağınız zaman ekspertiz değerlerini de incelemesini yapabilirsiniz. Eğer değeri düşük yeri fazla paraya alırsanız konut kredisi alırken sıkıntı yaşayabilirsiniz.

YORUM EKLE