Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

13 Mayıs 2020 Çarşamba 14:30:43

İş kurmak isteyenlere müjde KOSGEB’den geldi, 60.000 TL hibe kredi verilecek!

KOSGEB, her ne kadar hibe kredi vermek için çok çetin değerlendirme süreçlerinden geçiriyor olsa da Korona virüs sebebiyle milyonlarca kişinin işsiz kalmasının ardından yeni bir yapılanmaya gitti. Bu bağlamda yapılacak olan hibe kredisi ile beraber yaklaşık 10.000 kişi kendi işini kurabilecek. 2020 yılında ağır etkileri ile hem ekonomiyi hem sağlığımızı tehdit etmeye devam eden Korona virüse karşı mücadele devam ediyor.

KOSGEB, her ne kadar hibe kredi vermek için çok çetin değerlendirme süreçlerinden geçiriyor olsa da Korona virüs sebebiyle milyonlarca kişinin işsiz kalmasının ardından yeni bir yapılanmaya gitti. Bu bağlamda yapılacak olan hibe kredisi ile beraber yaklaşık 10.000 kişi kendi işini kurabilecek. 2020 yılında ağır etkileri ile hem ekonomiyi hem sağlığımızı tehdit etmeye devam eden Korona virüse karşı mücadele devam ediyor. Özellikle sağlık ve istihdam açısından gelen yeni reform paketleri ile beraber milyonlarca insanımızın hem iş gücüne tekrar katılabilmesi hem de sağlık açısından korunabilmesi sağlanıyor.

KOSGEB, 60 bin TL hibe kredi verecek. Hibe kredi için gerekli olan şartlar belirlendi. Korona virüsün etkilerinden çok daha hızlı kurtulabilmek ve eski iş gücünü tekrar kazanabilmek için yapılan yeni reform paketleri ile birlikte en az 10 bin kişiye 60 bin TL KOSGEB hibe kredisi verileceği açıklandı. KOSGEB, aşamalı olarak ödeyeceği bu miktar için öncelikli şartı olan iş kurma belgelerini kaldırdı. Bu hibe kredisine başvuru yaparken öncelik olan iş kurma belgeleri kaldırılarak yeni iş kuracak  olan kişilerin direkt olarak 60 bin TL hibe kredisinden faydalanabilmesi konuşuluyor.

KOSGEB 60 bin TL Hibe Kredisi Verilecek!

KOSGEB 2020 yılında gelen Korona virüsün etkisinden çok daha hızlı kurtulabilmek için insanları girişimciliğe sevk edebilmek ve gelecek yaz için istihdamı artırabilmek için tamı tamına 60 bin TL hibe destek kredisi sağlanacak. Ancak KOSGEB bu kredi türü için şu aşamalardan geçenleri kabul edecek:

 • İş kurmak amacıyla talep edilebilen girişimcilik desteği
 • Var olan işletmeyi büyütme ya da geliştirmeye dayalı destek
 • ARGE gibi projeleri kapsayan üretim destekleri
 • Laboratuvar hizmeti veren çalışmalara dayalı destek
 • Esnaf ve küçük işletmelere yönelik KOBİ desteği

KOSGEB Desteklerine Başvuru Şartları Nelerdir?

2020 yılında yapılacak olan KOSGEB 60 bin TL hibe destek kredisi ile alakalı başvuru şartları belli oldu. Kurumlar tarafından destek almaya çalışacak olan tüm vatandaşlarımızın bu şartları taşıması bekleniyor.

 • Yetişkin bir Türk vatandaşı olmak en temel şarttır
 • KOSGEB’in bünyesinde düzenlediği girişimcilik eğitimlerine katılmak ve online eğitimleri tamamlamak başvuru için temel niteliktedir.
 • Herhangi bir özel kurumdan ya da mezun olunan üniversitedeki girişimcilik kulüplerinden iş kurmaya yönelik eğitim alındıysa KOSGEB bünyesinde kabul edilmektedir.
 • Eğitim dışında bir diğer temel başvuru şartı ise KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmaktır.
 • Destek başvurusunda bulunmak için KOSGEB’e kayıt olmanın da aşamaları vardır. İşletme adına destek almak istiyorsanız öncesinde KOBİ kaydınıza dair bilgilerin teyit edilmesi gerekir.
 • Daha önce hiçbir şekilde kaydınız yoksa kişisel bilgilerinizin istendiği internet sitesinden KOSGEB’in veri tabanına kayıt olmanız gerekir.

KOSGEB’E Nasıl Kayıt Olabilirim?

KOSGEB’e üye olabilmek için veri tabanına üye olmanız gerekmektedir. KOSGEB Veri tabanına üye olabilmek için ise KOSGEB resmi web sitesini kullanmanız gerekiyor. KOSGEB’e ilk başvuru esnasında kişisel veya işletmeye dair bilgiler doldurulmalıdır. Tüm bilgiler doğru bir şekilde girildiği zaman KOSGEB veri tabanı kaydınız tamamlanmış olur.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı