Kamu bankaları yeni destek kredi paketlerini duyurdu! Yüzde 0,62 faiz Konut, taşıt, tatil ve ihtiyaç kredileri için hemen başvuru yapın!

Kamu bankaları yeni kredi faiz oranlarını açıkladı. Yeni duyurulan kredi paketlerine göre normalleşme sürecine daha hızlı adapte olabilmek için konut kredisi, taşıt kredisi, tatil kredisi ve ihtiyaç kredisi kapsamında 4 adet yeni kredi faiz oranı açıklandı. Sosyal hayata destek kapsamında ve tatil yapmak isteyen vatandaşlarımıza yeni tatil destek paketleri duyuruldu. 4 yeni kredi paketi ile beraber 3 kamu bankasından rahat bir şekilde düşük faizli kredi kullanabilir ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz.

Kamu bankaları yeni destek kredi paketlerini duyurdu! Yüzde 0,62 faiz Konut, taşıt, tatil ve ihtiyaç kredileri için hemen başvuru yapın!

Kamu bankaları yeni kredi faiz oranlarını açıkladı. Yeni duyurulan kredi paketlerine göre normalleşme sürecine daha hızlı adapte olabilmek için konut kredisi, taşıt kredisi, tatil kredisi ve ihtiyaç kredisi kapsamında 4 adet yeni kredi faiz oranı açıklandı. Sosyal hayata destek kapsamında ve tatil yapmak isteyen vatandaşlarımıza yeni tatil destek paketleri duyuruldu. 4 yeni kredi paketi ile beraber 3 kamu bankasından rahat bir şekilde düşük faizli kredi kullanabilir ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz. İkinci el otomobil satın almak isteyen vatandaşlarımızın ise bu kredi paketlerinden hemen yararlanabilmesi bekleniyor. Özellikle Korona virüs sonrasında hayatın normalleşmeye doğru gitmesi ve vatandaşlarımızın rahat bir nefes alabilmesi için çalışmakta olan devletimiz hem tatil hem taşıt hem de ihtiyaç kredilerinde mevcut faizleri düşürdü.

Devletin ve Merkez Bankası’nın kredi düşürme kararı sonrasında Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası kredi paketlerindeki faiz oranlarında düşüş yaşandı. Hayatın tekrar canlanabilmesi için 4 yeni kredi paketi hayata geçirildi. Bu bağlamda sosyal hayatın tüm dinamiklerinin tekrar canlanabilmesi ve finans ihtiyaçlarının daha hızlı karşılanabilmesi amaçlanıyor. Hem devlet hem vatandaşların sırtında çok büyük bir yük olan para kazanma dürtüsü, artık son buluyor. Hayat normalleşmeye doğru gidiyor bu sayede tüm vatandaşlar işlerine tekrar dönebilecek ve normalleşme süreci tamamlanmış olacak.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 2020

Sıfır veya ikinci el konut satışlarında yaşanan düşüşler emlak ekonomisini neredeyse bitirdi. Hem TOKİ hem özel müteahhitlerin ve emlakçıların hiç satış yapamaması sebebiyle neredeyse ekonomi durma noktasına geldi. İşte bu sebeple devletimiz hem düşük kredi faiz oranı hem de ilk 12 ay ödemesiz kredi programının başlattı. 15 yıla kadar vade ve finansman desteği sağlanabilecek. Ekonomiden ciddi anlamda zarar görmüş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup 3 büyük ilde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL'ye kadar kredi kullandırılabilecek. Kredi kullanımında yüzde 10'dan başlayan, düşük öz kaynak/peşinat oranı uygulanacak. Bu sayede 12 ay ödemesiz 15 yıla kadar vade ve aylık sadece yüzde 0,64’lük faiz teklifleri sunulabilecek.

TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 2020

Yerli üretimin yapma kararı alan dev otomobil üreticilerinin satış yapabilmesi için kamu bankalarından alınacak olan krediler ile beraber aylık sadece yüzde 0,49 faiz alınacak. Motosiklet, binek otomobil veya ticari amaçla satın alınacak olan tüm araçlar için bireysel veya kurumsal müşteri fark etmeksizin tüm müşterilere kredi desteği sağlanacak. Yüzde 0,49 kredi faiz oranı ile beraber herkes daha rahat alışveriş yapabilecek.

TATİL DESTEK KREDİ PAKETİ FAİZ ORANLARI

Korona virüs sebebiyle zorlu bir süreç yaşadık, işte bu nedenle insanların tatil yapma hakkı oldu. Ancak finans desteği göremeyen tüm vatandaşlarımıza özel olarak maaş alan veya emekli olan tüm vatandaşlarımıza tatil destek kredisi verilebilecek. Tatil ve seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra turizm sektörünü desteklemek amacıyla kamu bankalarıyla anlaşma yapacak seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran müşterilere 10 bin TL'ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkânı sunulacak.

YORUM EKLE