Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

13 Ağustos 2020 Perşembe 21:49:21

Kaymakamlıklar Nakit Yardım Duyurusu Geldi: Başvurular İçin Dilekçe Örneği Yayınlandı

Kaymakamlık tarafından yapılan para yardımı, ihtiyaç sahiplerine ve maddi yetersizlik sebebiyle ihtiyaçlarını karşılaşmakta güçlük çeken bireyler için verilmektedir. Kaymakamlık para yardımı, ülkemizin korona virüs salgın hastalığından olumsuz olarak etkilenen ve ihtiyaçlarını karşılaşmakta zorlanan vatandaşlar için gündeme gelmiş ve düzenlenmesiyle birlikte farklı çalışmalar da gündemimizde ki yerini almaktadır.

Kaymakamlık tarafından yapılan para yardımı, ihtiyaç sahiplerine ve maddi yetersizlik sebebiyle ihtiyaçlarını karşılaşmakta güçlük çeken bireyler için verilmektedir. Kaymakamlık para yardımı, ülkemizin korona virüs salgın hastalığından olumsuz olarak etkilenen ve ihtiyaçlarını karşılaşmakta zorlanan vatandaşlar için gündeme gelmiş ve düzenlenmesiyle birlikte farklı çalışmalar da gündemimizde ki yerini almaktadır.

Böylelikle kaymakamlıklar tarafından ihtiyaç sahibi olan bireyler için 2020 yılı itibariyle yardım sağlanması ön görülmektedir. Kaymakamlık yardımı, ihtiyaç sahibi olan ve ihtiyaçlarını karşılarken güçlük çeken vatandaşlara kaymakamlık tarafından verilen yardımlara denilmektedir. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla yapılmasıyla birlikte inceleme ve değerlendirme yapılması doğrultusunda ihtiyacı olan kişiler belirlenerek bazı yardımlar da bulunulmaktadır.

Kaymakamlık Para Yardımı 2020 Tarihinde Ne kadar Ödenecek?

Kaymakamlık para yardımı ile ilgili belirlenen son düzenlemeler sonucunda ilgili makamlara gerekli duyurular yapıldı. Kaymakamlıktan gelecek yardımlar bu yıl esnetilmesiyle birlikte genişletildiğini söyleyebiliriz. Böylelikle ihtiyaç sahipleri için verilen yardımlar ve yapılan yardım miktarları da ihtiyaç sahiplerinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Böylelikle ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar kaymakamlık ile iletişim içerisine girmesiyle birlikte durumlarını izah etmeleri önerilmektedir. Böylelikle kaymakamlık tarafından gerekli incelemeler yapılacak ve gerekli yardımların yapılması için çalışmalar başlatılacaktır.

Kaymakamlık Para Yardımı Alma Şartları Açıklandı!

Kaymakamlık para yardımı şartları doğrultusunda ele alınan bilgiler doğrultusunda ihtiyacın yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Böylelikle her destek için gerekli şartlar değişiklik göstermiş olsa da bu tarz yardımlar için ortak bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları siz vatandaşlarımıza şu şekilde açıklayabiliriz;

 1. İhtiyaç sahibi olan bireyler T.C vatandaşı olması gerekiyor.
 2. Muhtar tarafından alınması gereken fakirlik belgesi bulunması gerekiyor.
 3. Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından belirlenecek rakımın ihtiyaçlarını karşılamasına yeterli olmayacak seviyede bulunması gerekmektedir.
 4. Sosyal yardım kampanyasında yararlanması doğrultusunda aynı anda farklı bir yardımdan faydalanamaz.
 5. Engelli maaşı için başvuru yapacak bireyler için en az yüzde 40 oranında engel raporuna sahip olma zorunluluğu bulunmaktadır.
 6. Hane başına düşün aylık gelirin brüt asgari ücret tutarının yaklaşık üçte bir oranında fazla olmaması önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.
 7. 65 yaşından büyük olan bireyler yaşlılık aylığından faydalanabilmektedir.
 8. Kaymakamlık tarafından istenilen evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması ve iletilmesi gerekmektedir.

Kaymakamlık Para Yardımı Başvurusu

Kaymakamlık Para yardımı başvurusu için muhakkak kaymakamlık binalarında yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma merkezlerine yapılan müracaatlar ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kaymakamlık tarafından istenilen evrakları toplayarak Sosyal yardımlaşma Vakfı müdürlüğüne gidilmesi ve evrakların teslim edilmesi ön görülmektedir. Gelir testi için belirtilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde olması gerekmektedir. Kurum görevlileri tarafından verilecek olan dilekçeniz kabul edilir ve sisteme kayıt işlemlerini gerçekleştirilmektedir. Bireyin başvurusu sisteme işlenmesinin ardından gerekli incelemeler yapılması doğrultusunda sosyal yardımlara uygun olup olmadığı belirlenmektedir. Böylelikle sosyal yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar belirlenerek gerekli para yardımı yapılarak ihtiyaç sahiplerine para dağıtımı yapılmaktadır.

Kaymakamlık Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Kaymakamlık yardımından yararlanmak isteyen kişiler öncelikle belirlenen yardımlara gerçekten ihtiyacı olması öngörülmektedir. Bu doğrultuda başvuru işlemlerini gerçekleştirerek kaymakamlıktan istediği yardımdan faydalanma olanağına sahip olabilmektedir. Peki, kaymakamlık hangi yardımlarda bulunuyor? Bu konu hakkında sizlere bilgi vermek isteriz.

 • Yakacak Yardımı
 • Gıda Yardımı
 • Giyim Yardımı
 • Eğitim Yardımı
 • Engelli İhtiyaçları Yardımı
 • Afet Destek Yardımı
 • Barınma yardımı
 • Proje Destekleri gibi pek çok yardımlar da bulunarak vatandaşlarına destek olmak istemektedirler.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı