Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

3 Ekim 2020 Cumartesi 22:27:41

Kaymakamlıklardan Tüm Vatandaşlara 900 TL Maddi nakit yardım yapılacak! Şimdi Bu adresten hemen başvuru yapanlar alacak

Kaymakamlıklar 900 TL nakit yardım yapıyor. Devletimiz Korona virüs sonrasında dahi milyonlarca vatandaşına maddi yardım yapmaya devam ediyor. Özellikle çocuk okutan ve çocuğu olmayan herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kişilere ödenen ödenekler her ay düzenli bir şekilde yapılmaya başlayacak. Haziran ayından sonra düzenli olarak ödenecek olan bu ödemeler ile beraber milyonlarca vatandaşımız her ay düzenli bir şekilde 600 TL ile 900 TL aralığında ödemeler yapılacak.

Kaymakamlıklar 900 TL nakit yardım yapıyor. Devletimiz Korona virüs sonrasında dahi milyonlarca vatandaşına maddi yardım yapmaya devam ediyor. Özellikle çocuk okutan ve çocuğu olmayan herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kişilere ödenen ödenekler her ay düzenli bir şekilde yapılmaya başlayacak. Haziran ayından sonra düzenli olarak ödenecek olan bu ödemeler ile beraber milyonlarca vatandaşımız her ay düzenli bir şekilde 600 TL ile 900 TL aralığında ödemeler yapılacak. Çocuk okutan milyonlarca dar gelirli ailelere 600 TL çocuk yardım parası ödenecek. Ayrıca çocuğu olmayan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ailelerin tamamına 900 TL ödeme yapılacak. Bu ödemelerin tamamı kaymakamlıklar tarafından yapılacak ancak her ay düzenli bir şekilde ödeneceği belirtildi. Bu sayede çocuk okutan ve çocuğu olmayan, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan milyonlarca vatandaşımıza her ay düzenli olacak şekilde ödemeler yapılacak. Çocuk okutan ailelerin tamamına 600 TL, çocuğu olmayan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ailelere ise 900 TL ödeme yapılacak. İşte tüm detaylar…

Evde kaldığımız zor günler artık geride kaldı artık sosyal hayatın kapıları aralandı. İnsanlar daha rahat bir şekilde dışarı çıkabilecek, hafta sonu kaçamak yapabilecekler. Bu sayede milyonlarca vatandaşımız sokağa çıkma yasaklarının o zorlu sıkıntılı anlarını bir daha yaşamayacak. Ancak ekonomik olarak çekilen sıkıntıların hala devam ettiği de bir gerçek olarak hayatımızın bir kenarında. İnsanlar herhangi bir sosyal güvence olmadığı için ne hastaneye gidebiliyor ne eczaneden ilaçlarını alabiliyor ne de çocuğuna bir defter bir kitap bir eksiğini tamamlayabiliyor. Bunu herkesten daha iyi düşünen devletimizin bundan böyle kaymakamlıklar aracılığı ile milyonlarca vatandaşımıza 600 TL ile 900 TL aralığında ödemelerin yapılacağı duyuruldu. Çocuk okutan ve çocuğunun eksiklerini maddi imkânsızlıklar sebebiyle satın alamayan vatandaşlarımızın tamamına 600 TL ödeme yapılacak. Aynı şekilde yaşlı olan, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve çocuğu olmayan tüm yaşlı kişilere 900 TL aylık ödeme yapılacak. Bu ödemelerin tamamı kaymakamlıklar tarafından her ay boyunca düzenli bir şekilde yapılacak.

DEVLET ÇOCUK OKUTANA 600 TL ÖDEYECEK!

Çocuk okutan tüm ailelere müjde! Çocukların hangi sınıfta olduğu ve hangi yaşta olduğu fark etmeden tüm öğrenci çocuklar için aylık 600 TL düzenli bir şekilde ödeme yapılacak. Anaokuluna giden çocuklar için 600 TL, ilköğretim öğrencileri için 650 TL, liseye giden öğrenciler için 750 TL ve Üniversite okuyan öğrenciler için ise 900 TL ödeme yapılacak. Bu ödemelerin tamamı maddi sorunu olan, iş bulmakta zorlanan ve çocuğunun eksiklerini maddi sıkıntılar sebebiyle satın alamayan ailelere yapılacak. Başvurular ise direkt olarak kaymakamlıklara yapılacak. Başvuru esnasında kaymakamlıklar ilgili başvuru evraklarını başvuru sahiplerine bildirecek. Şu aşamada yeni bir yardım programı olduğu için herhangi bir şekilde hangi evrakların istendiği bilinmemektedir.

SOSYAL GÜVENCESİ OLMAYANLARA 900 TL ÖDEME YAPILACAK

Sadece çocuk sahibi olan ve çocuk okutan dar gelirli ailelere değil aynı şekilde sosyal güvencesi olmayan ailelere de her ay düzenli bir şekilde 900 TL ödeme yapılacağı bildirildi. Yine aynı şekilde başvuruların tamamı kaymakamlıklara yapılacak. İhtiyacı olan kişilere para yardımı veya kira yardımı gibi imkânlar sunuluyor. Bu vatandaşlar 600 TL ile 900 TL arasında yardım alabilecekler. Bu kriterlere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız yardımdan yararlanabilmeniz için başvuru yapmanız gerekiyor.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILIYOR?

Çocuk okutan ailelerin ve sosyal güvencesi olmayan ailelerin para yardımlarından yararlanabilmeleri için direkt olarak kaymakamlıklara başvuru yapması gerekiyor. Kişilerin kimlik belgeleri ile bağlı bulundukları kaymakamlıklara başvuru yapması gerekecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı