Kimlik ile başvuru yapana hemen maddi yardım yapılacak! Bu maddi yardımdan herkes faydalanabilecek!

Devletimiz Korona virüs süreci sonrasında milyonlarca vatandaşımıza maddi yardım yapabilmek adına sınırsız kontenjan açtı, özellikle dar gelirli ve şu an hiçbir işte çalışmayan kişilere özel olarak geliştirilen yardım paketleri sonrasında gıda, temizlik, 1000 TL ve evlenecek kişilere özel olarak çeyiz parası gibi ekstra yardım paraları bulunuyor. Ancak bu yardımlardan faydalanabilmek için öncelikli olarak yardım programının gerektirdiği tüm başvuru şartlarını karşılamak gerekiyor.

Kimlik ile başvuru yapana hemen maddi yardım yapılacak! Bu maddi yardımdan herkes faydalanabilecek!

Devletimiz Korona virüs süreci sonrasında milyonlarca vatandaşımıza maddi yardım yapabilmek adına sınırsız kontenjan açtı, özellikle dar gelirli ve şu an hiçbir işte çalışmayan kişilere özel olarak geliştirilen yardım paketleri sonrasında gıda, temizlik, 1000 TL ve evlenecek kişilere özel olarak çeyiz parası gibi ekstra yardım paraları bulunuyor. Ancak bu yardımlardan faydalanabilmek için öncelikli olarak yardım programının gerektirdiği tüm başvuru şartlarını karşılamak gerekiyor. Eğer kişi yardım programı için gerekli olan başvuru şartlarını karşılayamıyor ise bu yardımlardan faydalanamıyor. Her başvuru yapana bu yardımlar verilmiyor sadece gerekli tüm koşulları karşılayanlara ödeniyor.  Peki, bu yardımlardan kimleri faydalanabilir? Başvuru ve para yardımı alma şartları nelerdir? İşte tüm sorularınızın cevapları…

Devletimiz ihtiyaç sahiplerine oldukça ılımlı davranarak tüm maddi eksikliklerini giderebilmek adına tüm yardım programlarını başlattı. Devletimiz daha önceden de bu tarz yardım programlarını gerçekleştiriyordu ancak Korona virüs gündeminden sonra ihtiyaç sahibi olduğu düşünülen herkese maddi yardımlar yapılıyor. Öncelikli olarak vatandaşlarımızın başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru yapmayanların herhangi bir şekilde hak iddia etmesi söz konusu olmuyor. Ancak çoğumuzun bilmediği ama devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine yapılmaya devam eden pek çok yardımlar bulunmakta. TC Kimlik numaranız ve ilgili yerlerle vereceğiniz dilekçe ile bu yardımlardan hemen yararlanabilirsiniz. Vatandaşlarımızın acil nakit ihtiyaçlarına karşılık olarak yapılan tüm bu yardım programları kapsamında 5,5 milyon vatandaşımız bu yardımlardan faydalandı. Sizler de hemen bu yardım programlarına başvuru yaparak ilgili yardım programlarından yararlanabilirsiniz.

DEVLETİN YAPTIĞI PARA YARDIMLARI

Sosyal yardım kurumu olarak aracı hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmaktadır. Aşağıda yazan tüm devletin yaptığı para yardımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ödenmektedir. Ödenecek olan tüm yardım programları için gerekli başvuru kanalları her biri için altında belirtilecektir. Başvuru yapacak olan kişilerin tüm başvuru şartlarını kayıtsız ve şartsız kabul ederek karşılamış olması gerekmektedir. Eğer kişi başvuru şartlarını karşılamıyorsa başvurusu kabul edilmeyecektir.

1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU

1000 TL Pandemi sosyal yardım başvurusu yapabilmek için öncelikle gelirinizin olmaması veya sosyal güvencenizin olmaması gerekiyor. En azından kayıt içerisinde verilen başvuru şartları bu kadardır. 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi yardımına başvuru yapmak isteyen kişilerin e-Devlet kapısına girerek ‘Pandemi sosyal destek’ araması yaparak ilk karşılarına gelen uygulamadan başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvuru esnasında verilecek olan tüm bilgilerin doğru olması gerekmektedir. O nedenle yalan beyanda bulunmanız hem suç hem de bir sonraki yardım programlarından elenmenize olanak sağlayabilir.

EVLENECEK OLAN KİŞİLERE ÇEYİZ PARASI YARDIMI

Devletimiz, evlenecek olan kişilere dahi gerekli olan maddi yardımlar yapmaktadır. 15 bin TL’ye kadar çeyiz parası yardımı almak için gelin adayının yapması gereken kamu bankalarından çeyiz hesabı açmaları ve evlenene kadar para biriktirmeleridir. Evlenmeden önce banka hesabınıza yapacağınız tüm birikimlerin iki katı kadar devlet ödeme yapıyor.

GIDA VE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ YARDIMI

Gıda ve temizlik ürünleri yardımı daha öncede verilen bir yardım türüydü ancak Korona virüs sonrasında hijyenin önemi daha fazla olduğu için şu aşamada herkese gıda ve temizlik ürünleri yardımı yapılıyor. İhtiyaç sahiplerinin hemen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmaları gerekiyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları her kaymakamlık etrafında olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı birimlerdir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ibrahim aksoy
Ibrahim aksoy - 2 hafta Önce

Madi yardim

Mehmet sobacı
Mehmet sobacı - 4 hafta Önce

Emekliyim 1627 TL maaş alıyorum evim kira başka bir gelirim yok hayırlı akşamlar Allaha emanet olun