Konut Kredi Faizleri 0.79'a düştü mü?

Konut Kredisi Faizleri %0.79'a düştü mü? 0.79 Faiz oranı ile konut kredisi veren bankalar hangileridir? Bankalardan bu kredileri almak için şartlar nedir? Bu haberimizde 2020 yılında güncellenen ve düşük faiz oranı ile konut kredisi alacağınız bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Konut Kredi Faizleri 0.79'a düştü mü?

Konut Kredisi Faizleri %0.79'a düştü mü? 0.79 Faiz oranı ile konut kredisi veren bankalar hangileridir? Bankalardan bu kredileri almak için şartlar nedir? Bu haberimizde 2020 yılında güncellenen ve düşük faiz oranı ile konut kredisi alacağınız bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Bir ev sahibi olmak istiyorsanız bankalardan finansal destek alarak bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ev sahibi olan ve kredi başvurusu yapacak olanlar banka şartlarına uygun olursa konut kredisi alabilirler. Konut kredisi almak aslında daha zor bir kredi türüdür. İhtiyaç kredilerinde bankalar gelir belgesiz olarak kredi verirken, konut kredilerinde evraklarınız ve gelir belgelerinizin çok önemli olması ve sigortası olmayanların kredi alamayacağını söylemek istiyoruz. Eğer sizde 0.79 faiz oranı ile kredi almak istiyorsanız öncelikle sürekli gelen bir gelirinizin olması ve kredi notunuzda bir sıkıntı olmaması gerekmektedir.

0.79 Konut Faiz Oranları Gerçek mi?

Bu faiz oranları ile kredi almak istiyorsanız devlet bankalarından başvuru yapmanız gerekiyor. Devlet bankaları üzerinden sıfır konut alımlarınızda sadece bu faiz oranından başvuru yapabilirsiniz. Eğer sıfır olmayan ve bankaların anlaşmasında olmayan şirketlerden konut kredisi alacaksanız 0.99 faiz oranı ile işlem yapacaksınız. Bu yüzden 0.79 faiz oranı sadece bu bankalarda bu kredi şartları için geçerlidir.

Şimdi sizlere 0.79 Faiz oranı ile konut kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi 0.79 ve 0.99 Faiz Oranları

500.000 TL’ye kadar 120 ay vadeli olarak konut kredisi alacaksanız, bu bankadan maaş almanız gerekiyor. Ayrıca faiz oranları 0.79 ile kredi kullanmak istiyorsanız da bu bankanın anlaşmalı olduğu şirketlerden sıfır konut alımı yapmanız gerekiyor. Alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 500 bin liralık bir ev için 400 bin lira kredi kullanmanız mümkündür. Geriye kalan 100 bin liralık kısmı kredi onayından sonra banka hesabına yatırmanız gerekiyor.

Ziraat Bankası konut kredisi başvurusunu evraklarınız ile birlikte istediğiniz banka şubesinden yapabilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerinden başvuru sonrasında gün içinde veya ertesi gün kredi sonucu size bildirilecektir. Eğer bu bankadan maaş almıyor ve özel sektör çalışanıysanız en az 6 aylık sigortanızın kesintisiz olarak yatması gerekmektedir. Ayrıca evliyseniz eş rızası ve eş geliri de önemlidir. Bu şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

Bu bankadan daha önce kredi kullanan müşteriler ise 0.99 faiz oranı ile konut kredisi yapılandırması da yapabilirler. Eğer kredi kullandığınız zaman bu faiz oranlarından fazla işlem yaptıysanız kredi aldığınız Ziraat Bankası şubesine giderek konut kredisi yapılandırması yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası 0.79 Faizsiz Kredi

Faizsiz kredi almak isteyenler, islami şartlara uygun ev sahibi olmak isteyenler ise en düşük kar payı oranı olan 0.79 oranı ile kredi alabilmektedirler. Bu bankalar faizsiz kredi veren bankalardır. Katılım bankası olarak geçen bu bankalardan istediğiniz zaman kredi başvurusu yapabilir, 120 ay vadeye kadar bu faiz oranları ile işlem yapabilirsiniz. Katılım bankalarından konut kredisi alacaksanız aynı Ziraat Bankasın’da olan şartların olması gerekiyor. Aksi durumda 0.99 kar payı oranı ile kredi alabilirsiniz. 500.000 TL’ye kadar 120 ay vade oranı ile başvuru yapmak istiyorsanız en yakın Ziraat Katılım Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Vakıfbank 0.79 Konut Kredisi Veriyor mu?

Vakıfbank’ta kendi şartlarına uygun müşteriler 0.79 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir. 1.000.000 TL’ye kadar 180 ay vade ile konut kredisi veren Vakıfbank, bankanın anlaşmış olduğu şirketlerden sıfır ev alan vatandaşlara bu faiz oranı ile kredi vermektedir. Bu bankadan maaş almanız ve banka kriterlerine uygun olmanız durumunda krediniz aynı gün onay alacaktır. Vakıfbank şubelerinden istediğiniz zaman kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankanın da faizsiz kredi veren katılım bankası Vakıf Katılım Bankası’dır. Bu bankadan da bu şartlar altında faizsiz, helal konut kredisi alabilirsiniz.

Halkbank Konut Kredisi 0.79 Oldu mu?

Kamu bankaları bir kampanya yaptığı zaman tüm kamu bankaları o aynı kampanyayı yapmaktadırlar. Bu durumda konut kredilerinde 0.79 faiz düşüşü Halkbank içinde geçerli olmuştur. Sıfır konut alımlarınızda 500 bin liraya kadar 120 ay vadeli kredi başvurusunu banka şubelerinden yapabilirsiniz. Eğer sıfır konut almıyorsanız 0.99 faiz oranı ile kredi kullanacaksınız. En az 6 aylık sigortanızın olması ve emekli maaşınızı Halkbank’tan almanız durumunda kredi başvurusu yapabilirsiniz.

YORUM EKLE