Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

8 Kasım 2020 Pazar 13:06:40

Son Güncelleme: 08/11/2020 13:05:45

Kredi Borçlarını Ödeyemeyenlere İyi Haber Geldi! Kredi Borçları Böyle Ertelenecek!

Vatandaşlarımız kredi borçlarının ertelenmesini talep ediyor. Vatandaşlarımız tarafından kredi borçlarının ertelenmesi için bankalara talepte bulunulmuştu. Bankalar erteleme talebine cevap verdi! Bankalar korona virüsün beklenenden daha fazla uzadığını da göz önünde bulundurarak zamanı gelen kredileri borçlarını erteleyecekler mi?  Vatandaşlarımız tarafından kredi borçlarının ertelemelerinden yararlanmak için hangi şartları sağlamak gerekiyor?

Vatandaşlarımız kredi borçlarının ertelenmesini talep ediyor. Vatandaşlarımız tarafından kredi borçlarının ertelenmesi için bankalara talepte bulunulmuştu. Bankalar erteleme talebine cevap verdi! Bankalar korona virüsün beklenenden daha fazla uzadığını da göz önünde bulundurarak zamanı gelen kredileri borçlarını erteleyecekler mi?  Vatandaşlarımız tarafından kredi borçlarının ertelemelerinden yararlanmak için hangi şartları sağlamak gerekiyor? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımız geçtiğimiz günlerde açıklanan düşük faizli pek çok çeşitteki kredi faiz oranlarından yararlanmışlardı. Bununla birlikte de vatandaşlarımız ödeme başlamamış 3 aydan 6 aya varan erteleme seçeneklerinden yararlanmışlardı. Vatandaşlarımız tarafından borçların günü gelince vatandaşlarımız erteleme talebinde bulundu.

Vatandaşlarımız tarafından korona virüs ile birlikte gelen ekonomik sıkıntıların en yoğun zamanlara girmesiyle birlikte de vatandaşlarımız bu zamanlardaki ekonomik sıkıntıların yükünü hafifletebilmek için bankalar tarafından kendilerine sunulan kredi fırsatlarından yararlandılar. Bununla birlikte ödeme yapmaya başlamadılar ve erteleme seçeneklerinden yararlandılar. Vatandaşlarımızın kredi borçlarını ödeme zamanları geldi ama korona virüs süreci beklenenden daha fazla uzadı ve bununla birlikte de vatandaşlarımız borçlarını ödeyemediler. Bunun için de vatandaşlarımız bankalara kredi borçlarının ertelenmesi talebinde bulundular. Vatandaşlarımız bankalar tarafından yapılan açıklamaları merak ediyorlar.

Kredi borçları erteleniyor mu?

Bankalarımız en zorlu korona virüs sürecinde hep vatandaşlarımızın yanında olmuştur. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan ertelemeler bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde banka kredilerinde tarihin en önemli düşüşleri yaşandı. Bununla birlikte de vatandaşlarımız korona virüsün getirdiği olumsuz etkilerden bir nebze olsun kurtulabilmek için bankaların kredi faiz oranlarından yararlandılar. Vatandaşlarımız bunlarla birlikte erteme ve kolay ödeme seçeneklerinde de yararlandılar. Ödeme süreleri gelen borçlar için vatandaşlarımız herhangi bir erteleme yapılması için bekliyorlar.

Zaten vatandaşlarımız tarafından alınan kredilerin pek çoğu ihtiyaçtan ve ekonomik sıkıntıların giderilmesi ve korona virüs döneminin atlatılması için alındı. Vatandaşlarımız korona virüs döneminden sonra ekonominin canlanacağını da hesaba katarak erteleme imkânlarından da yararlandılar ama korona virüs süreci vatandaşlarımızın beklediğinden de daha uzun sürdü. Vatandalarmış arasında ekonomiye en çok katkıda bulunan hatta zorlu süreçlerde bile vatandaşlarımız ve ülkemiz için üretimini hiç aksatmamış çiftçi vatandaşlarımız da bankalar tarafından kendilerine sunulan bu kredi imkânlarından yararlandılar ve ödeme süresinin gelmesi bu vatandaşlarımıza oldukça sıkıntıya soktu. Bununla birlikte de vatandaşlarımız kredilerin borçlarının ertelenme talebinde bulundular.

Çiftçilerin borçları erteleniyor mu?

Pek çok vatandaşımız korona virüs sürecinin uzaması ile aldıkları kredileri ödeyememiş borçları da ikiye katlanmıştır. Bununla birlikte vatandaşlarımız tarafından verilen kredilerin bankalar tarafından ertelenmesi talebinde bulunuldu. Bununla birlikte vatandaşlarımız bu kredi borçlarının ertelenip ertelenmediğini merak ediyorlar. Vatandaşlarımız tarafından taleplerin ardından resmi gazetede yayınlanan hüküm sonrasında çiftçi vatandaşlarımızın borçlarının ertelenmesi kararına varıldı. Vatandaşlarımız hangi koşullarda bu borçların erteleneceğini merak ederken bizler haber kaynağımızda bu ayrıntılara yer verdik.

çiftçilerin kredi borçları erteleniyor!

24 Haziran 2018 tarihli ve 11983 karar sayılı hükümler kararınca herhangi bir şekilde zarara uğrayan şartı ile tarımda şahısların, işletmelerin ya da tüzel kişilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından alınan ama bu süreçte ödenemeyen borçlarına erteleme gelmesi ile ilgili karar yürürlüğe girmiştir. Borçların ertelenmesine sebep olacak nedenler aşağıda verilmiştir:

 • Deprem
 • Şiddetli esen rüzgâr
 • Aşırı yağmur yağışı
 • Aşırı kar
 • Dolu
 • Kırağı
 • Yıldırım
 • Çığ
 • Güneşin sebep olduğu yanıklar
 • Hortum
 • Don gibi doğal afetlere maruz kalmış olmanız gerekmektedir.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı