Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

19 Kasım 2020 Perşembe 21:23:33

Kredi Borcu Olan Ve Yapılandırma İsteyen Vatandaşlar Dikkat! Başvuran Herkese Hemen 1141 TL’lik Ücret İade Ediliyor

Vatandaşlarımız kredi kartı borçlarını yapılandırmak istiyor. Kredi kartlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlarımız dikkat! Kredi kartını yapılandırmak isteyen vatandaşlarımız haberin detaylarını mutlaka okusunlar. Başvuru yapan bütün vatandaşlarımıza 1141 TL olan ücret iade ediliyor. Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımızı ilgilendiren bir açıklama yapıldı.

Konut kredisi yapılandırmak için vatandaşlarımız bankalara bu konuda taleplerde bulunuyorlar. Her daim vatandaşlarımız için kolaylıklar sağlayan bankalarımız da yapılandırma seçeneklerini vatandaşlarımıza sunuyorlar. Ancak bunlarla birlikte de vatandaşlarımızda yasal olmayan ücretler alınıyor. Vatandaşlarımız bu paraların iadesini istiyor. Vatandaşlarımız tarafından Kimler başvuru yaptığı zaman 1141 TL para sahibi olabilecekler? Geri ödemelerin yapılması için vatandaşlarımızın hangi şartları sağlaması gerekiyor? Gibi pek çok soru oldukça merak ediliyor. Araştıran ve merak eden vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız yapılacak olan geri ödemelerden yararlanmak istiyorlar. Binlerce geri ödeme yapılacak. Konut kredisi yapılandırmalarına ilişkin açıklama geldi. Vatandaşlarımız konu kredilerini yapılandırmak istiyor. Konu kredisi yapılandırmalarına yönelik pek çok yargı karına rağmen yine de bazı bankalar komisyon ya da erken ödeme tazminatını almaya devam ediyor. Bu ücretlerin hiçbir yasal dayanağı bulunmamaktadır. Eğer vatandaşlarımız kredi yapılandırmalarında alınan yüzde birlik ücret için şikâyette bulunurlarsa para iadesi alabilecekler. Şikâyette bulunan vatandaşlarımızı Tüketici Hakem Heyeti haklı buldu. Bu hususta da ödenen ücretlerin iadesine yönelik karar verildi. Başvuru yapan herkes için 1141 TL para ödemesi paralarının iadesi dâhilinde yapılacak. Vatandaşlarımız özellikle korona virüs ile birlikte gelen ekonomik sıkıntılarla mücadele ederken yapılacak olan geri ödemelerden de yararlanmak istiyorlar. Bununla birlikte de vatandaşlarımız geri iadelerin yapılması için nereye ve nasıl başvuru yapacaklarını oldukça merak ediyorlar. Vatandaşlarımızın araştırmaları sürerken bizler de detaylara sizler için haberimizde yer verdik.

GERİ ÖDEMELER İÇİN HEMEN BAŞVURUN!

Vatandaşlarımız kendilerinden yasal olmayan haksız yere alınan paralar için iade talep ediyor. Yapılacak olan iadeler için vatandaşlarımız sırada bekliyorlar. Başvuru yapan herkese anında 1141 TL para ödemesi yapılacak. Kredi kartı borcu olan ve yapılandırmak isteyen vatandaşlarımız her yerden araştırma yapıyorlar. Vatandaşlarımızın gündeminde bu konu var. Ekonomik sıkıntılar sebebiyle borç yapılandırmak isteyen vatandaşlarımızın da talepleri bu konuda bankalara artmıştır. Kredinizi yeniden yapılandırmak istiyorsanız bunun için bankaya başvuru yapabilirsiniz bunun yanında faiz oranı daha düşük olan farklı bir bankaya da gidip başvuru yaparak kredi yapılandırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi faizlerinin düşmesinin ardından yüksek oranla çekilen krediler için de yapılandırmak için başvuru talepleri her geçen gün artıyor. Vatandaşlarımız yüksek oranda çekilen konut kredilerini yapılandırmak için sırada bekliyorlar. Vatandaşlarımıza başvurular için dosya masraflarının yanında da pek çok masraf çıkıyor. Kendilerinden haksız yere para alınan vatandaşlarımız da bu paraların iadesi için mahkemeye başvurdu ve mahkeme de haklılıklarını kabul etti. Mahkemenin bu kararı üzerine en son başvuru yapan vatandaşlarımızdan alınan 1141 TL para iade edilecek.

AÇIKLAMA GELDİ!

Koçal yaptığı açıklamada, ”Tüketicinin yeniden yapılandırma taleplerini kabul eden banka kalan mevcut anaparaya talep edilen vadeye göre faiz hesaplayarak yeniden yapılandırabilir, talep doğrultusunda uzatabilir veya kısaltabilir. Bu işlemler için bir bedelin yasal dayanağı olmadığı gibi sebepsiz zenginleşmedir.” diye konuştu.

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Başkanı Aziz Koçal, ”Tüketici yeni bir kredi kullanmıyor, sadece ödeme planını değiştiriyor. Dolayısı ile bankaya bir maliyet söz konusu değil, ödeme planının değiştirilmesi nedeniyle vade uzadığından alacağı faiz yükseliyor. Bir işlem nedeniyle hem faiz hem komisyon alınması hakkaniyet ölçüsü olamaz. Bankalar tüketiciden giden yeniden yapılandırma taleplerini yapmak zorunda değildir. Ancak yapar ise de komisyon veya erken ödeme tazminatı adı altında ödemeler alamaz.” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Dizi Haberleri

EDHO Hırsız Seko kimdir? Gerçek adı ne?

← yazdı25 Kasım 2020
Yukarı