Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

9 Ocak 2021 Cumartesi 23:47:59

Kredi Kartında Yeni Dönem! KKB Puanı Artık Kredi Kartı Almaya Engel Olmuyor! 100 Bin TL Limitli Kredi Kartı Alabilirsiniz

KKB puanı önemi kalkıyor! Pandemi dönemi yeni bir uygulama vatandaşları çok rahatlatacak. Kredi kartında yeni dönem! Kredi kartı ve kredi çekemeyenlere 100 bin TL limitli kredi kartı verilecek! İşte son gelişmeler!

Kredi notu düşük, daha önce kredi ödemeleri ve benzeri ödemeler konusunda sorun yaşamış kişilere, bankalar kredi kartı vermiyordu. KKB puanı nedeniyle hiçbir banka kredi kartı kullandırmıyordu. Aktif Bank yeni uygulamasıyla bu duruma son verdi. Artık KKB puanı düşük olan, kredi çekemeyenler de kredi kartı sahibi olabilecek.

Son dönemde yaşanan ekonomik zorluklar, nakit ihtiyacının her kesimde artmasına yol açıyor. Ancak çeşitli nedenlere kredi çekemeyen, KKB puanı düşük olan vatandaşlar için, bu durum daha da zor oluyor. Yaşanan ekonomik sıkıntılar bu tür kişiler için daha büyük bir sorun teşkil ediyor. Çünkü bu tür kişiler kredi çekemedikleri gibi, kredi kartı sahibi de olamıyor. Bugüne kadar işletilen sistemde kredi kartı sorun olanlar, kredi, kredi geri ödemesiyle ilgili sorunu olanlar da kredi kartı alamıyordu.  Ancak Aktif Bank tamamen farklı bir sistemi uygulamaya koydu.

Kredi Çekemeyenler Kredi Kartı Alabilecek!

Kredi ödemelerinin gecikmeli yapılması ve benzeri sorunlar, doğrudan KKB’ yi etkiliyor ve puanınız düşüyor. Bu tür durumlarda yeni kredi ya da kredi kartı başvurusu yapsanız bile, puanınız düşük olduğu için, doğrudan olumsuz yanıt alıyorsunuz. Aktif Bank bu uygulamayı kredi ve kredi kartı olarak farklı şekilde değerlendirdiği yeni bir uygulama başlattı. Buna göre kredi kartı başvurularında artık, kişinin daha önceki kredi kartı kullanım özellikleri dikkate alınacak. Kredi ödemelerinde yaşanan gecikmeler, kredi kartı başvurusunu engellemeyecek. Benzer şekilde kredi kartı kullanımı ve geri ödeme sorunları olanlar, Kredi için Aktif Bank’ a başvurabilecek. Kredi başvurularında da, başvuru sahibinin daha önceki kredi kullanımlarıyla ilgili özellikler dikkate alınacak.

Uygulama Vatandaşı Bu Dönemde Çok Rahatlatacak

Aktif Bank’ ta başlayan uygulamanın, yakın zamanda diğer bankalar tarafından benimsenmesi de bekleniyor. Bu uygulama sayesinde, 1 milyonu aşkın kişinin, rahatlamasını sağlayacak büyük bir adım atıldı. Bir milyondan fazla kişinin, kredi arktı ve kredi ile ilgili yaşadığı sorunlar nedeniyle, kredi kartı ve kredi alamaması sorununa yönelik çalışmalar, uzun zamandır devam ediyor. Bu başlatılan uygulama, çalışmaların ilk adımı olarak değerlendirilebilir. Diğer bankaların yaklaşımı benimsemesi ve uygulamayı başlatması için hazırlık içinde oldukları de gelen haberler arasında yer alıyor. Şimdilik uygulama sadece Aktif Bank tarafından vatandaşlara sağlanıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı