Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

22 Ekim 2020 Perşembe 22:58:19

Son Güncelleme: 22/10/2020 22:57:34

Kredi Sicil Affında büyük sürprizi Erdoğan açıkladı! Faizsiz Erteleme ve Bakanlık Geliyor

Son günlerde ülke gündemini yakından ilgilendiren Kredi Sicil Affı detayları belli oluyor. Berat Albayrak'ın iyi bir operasyon yapması gerektiği yakın çevresi tarafından aktarıldı. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerekirse Bakanlık kuralım, faizsiz ertelemeyi biran önce hayata geçirin sözleri sonrası Berat Albayrak'tan ilk adım geldi.

Son günlerde ülke gündemini yakından ilgilendiren Kredi Sicil Affı detayları belli oluyor. Berat Albayrak’ın iyi bir operasyon yapması gerektiği yakın çevresi tarafından aktarıldı. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerekirse Bakanlık kuralım, faizsiz ertelemeyi biran önce hayata geçirin sözleri sonrası Berat Albayrak’tan ilk adım geldi.

Hükümet hem fikir: Kredi Sicil Affıyla ilgili adım atalım

İlk olarak ilan365.net’den öğrenilen Kredi Sicil affı ile ilgili hükümet ilk adımını atıyor. Berat Albayrak’ın bakacağız dediği mesele Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gitti. Erdoğan konuyla ilgili “Bakanlık kuralım ve faizsiz ertelemeyi hemen başlatalım” sözleri sonrası Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’tan kurmaylarına sıkı bir çalışma planı istediği ve Kredi Sicil Affı yeni bir yasayla ve bakanlığa bağlı olarak gerçekleşecek.

Bakanlık kuruluyor!

Hem esnaf kredileri için hem ihtiyaç kredileri için devletten dev adım geliyor. Küçük bir bakanlık adı altında kredide yeni bir sicil dönemi başlıyor. Kredi Sicil affı esnafa ve vatandaşa nefes olarak gelecek. Kredi ödeyemedikler için zora düşen ve kredi borçları kalan vatandaşlara Faizsiz ertelemeli kredi geliyor.

FAİZSİZ Ertelemeli kredi geliyor!

Kredi Sicil affı çıkar çıkmaz borçlu olan vatandaşlarda düşünüldü. Kredi borcu nedeniyle Kara listeye girenlerin şu an ki borçları ileri tarihe ertelencek. hemde Faizsiz olarak hem kredi verilecek hem mevcut borçlar ertelenecek. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı ve Berat Albayrak masasa ki konuşmaları belli oldu.

Berat Albayrak Erdoğan’a cevap!

Erdoğan’ın Bakanımızla görüşün bu işi bitirin demesi ardından Berat Albayrak “Biz kredi sicil affını uyguluyoruz. 26 mart tarihinde Resmi Gazetede 7226 nolu kredi sicil affı halen geçerli. Tüm özel ve devlet bankaları Pandemi döneminde Kredi sicil notuna bakmaksızın kredi verdi ancak vermeyenlere yaptırımları biz uygulamadık” sözleri sonrası Sicil nedeniyle kredi vermeyen bankalara yaptırımda uygulanacağı belirtildi.

Bir çok af kapıda!

Berat Albayrak ve kurmayları Erdoğan’ın talimatıyla bu dönemi geçirmek için her yolu deniyor. Kredi Sicil Affı sonrası vergi ödemelerinde af ve taksit, matrah artırımı, banka ve vergi borçlarına dayalı bir çok af Kasım ayında resmen yürürlüğe girmiş olacak.

Sicile Bakılmaksızın Yeniden Temel İhtiyaç Kredisi dönemi!

Kredi Sicil Affı gelmesiyle birlikte Berat Albayrak’tan bir bomba haber daha var. Kulislerden gelen bilgiye göre az çok Kredi Sicili aranan Temel İhtiyaç Kredisi dönemi 10 bankayla birlikte geri dönüyor. Sadece Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası değil 7 Özel banka daha Hazine ve Maliye Bakanlığıyla bağlı olarak Sicile Bakmaksızın Yeniden Temel İhtiyaç Kredisi verecek. Miktar için 3000 TL ve 10 bin TL arasında her başvuruna verilmesi planlanıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı