Kurban Bayramı bütün vatandaşlara 500 TL maddi yardım yapılacak! T.C. kimlik ile başvuru yapılacak! KYK, Emekli maaşı ödemeleri erken olacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada Kurban Bayramı öncesi milyonlarca vatandaşımızın maddi olarak yüzünün güleceğini ifade etti. Emekli vatandaşlarımıza özel olarak hazırlanmış yardım paketleri, KYK ödemelerinin bir an önce yatırılacağı, Kurban Bayramı öncesi işi olmayan ve herhangi bir geliri olmayan vatandaşlarımıza maddi yardımların yapılacağını ifade etti.

Kurban Bayramı bütün vatandaşlara 500 TL maddi yardım yapılacak! T.C. kimlik ile başvuru yapılacak! KYK, Emekli maaşı ödemeleri erken olacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada Kurban Bayramı öncesi milyonlarca vatandaşımızın maddi olarak yüzünün güleceğini ifade etti. Emekli vatandaşlarımıza özel olarak hazırlanmış yardım paketleri, KYK ödemelerinin bir an önce yatırılacağı, Kurban Bayramı öncesi işi olmayan ve herhangi bir geliri olmayan vatandaşlarımıza maddi yardımların yapılacağını ifade etti. Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı verilmişti, herhangi bir vatandaşa Ramazan Bayramı ödemesi yapılmamıştı ancak Kurban Bayramı’nda milyonlarca vatandaşımıza maddi yardımların yapılacağı ifade edildi. Bundan böyle her yıl Kurban Bayramı’nda milyonlarca ihtiyaç sahibi vatandaşımıza maddi yardımların yapılacağını ve kurban ibadetlerini herkesin gönül rahatlığı ile yapabileceğini ifade etti. Yapılacak olan yardımlar için sadece kimlik belgesi ile başvuru yapılabilecek. İşte tüm ayrıntılar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yapmış olduğu konuşmasına direkt olarak Kurban Bayramı yardımları ile alakalı ayrıntılarla devam etti. Geçmiş dönemlerde yapılan yardımların miktarlarının devam edebileceğini ve 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi alan kişilerin 500 TL ek ilave ödeme alabileceğini ifade etti. Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan kararlar doğrultusunda halkımızın büyük bir saygı ve kararlılık ile göstermiş olduğu yardımlaşma sebebiyle milyonlarca vatandaşımıza 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesine ek olarak 500 TL yardım ödemesi yapılacağı belirtildi. Yapılacak olan ödeme kamuoyuna duyurulmadan önce Ankara’da ikamet eden 500 kişiye 500 TL maddi yardımın gönderildiğini ve gerekli görülen en az 2 milyon vatandaşımıza daha 500 TL maddi yardım yapılabileceği ifade edildi. Korona virüs gündeminin en önemli konularından bir tanesi olan 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesine ek olarak verilecek olan 500 TL Kurban Bayramı ödemesi için kişilerin daha önceden yapmış oldukları başvurular esas alınacak.

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE YAPILACAK OLAN ÖDEMELER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yapmış olduğu konuşmasına direkt olarak Kurban Bayramı yardımları ile alakalı ayrıntılarla devam etti. Yaptığı konuşmada KYK burs ödemeleri, emekli maaşı ödemeleri Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ve 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerine ek olarak verilecek olan 500 TL Kurban Bayramı ikramiyesi için kişilerin daha önce başvuru yapmış olması gerekmektedir. Daha önce 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesinden yararlanmamış olan kişilerin de yeniden başvuru yapmaları halinde hemen 500 TL Kurban Bayramı ikramiye ödemesinden faydalanabilecekleri ifade edildi. Bu bağlamda vatandaşlarımızın 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi sayfasından yeniden başvuru yapmaları gerekecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI!

"Emeklilerimizin bu ayki maaş ödemelerini 25 Haziran’dan itibaren hesaplarına yatırmaya başlayarak bayrama kadar bitireceğiz. Yükseköğrenim öğrencilerimizin 15 Haziran'da yapılacak burs ve kredi ödemelerini, 19 Haziran’dan başlatıp bayrama kadar tamamlayacağız. Aynı şekilde Temmuz ayı işsizlik ödemelerini de öne çektik." Dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 15:48
YORUM EKLE