Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

25 Eylül 2020 Cuma 17:05:01

KYK Borçları silinecek mi? Merakla beklenen yapılandırma haber geldi!

KYK borçları silinecek mi? Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği KYK Borçları silinecek mi sorusu yanıt arıyor. KYK borçları silinecek mi? KYK borçları için merakla beklenen haber geldi! İşte Ak Parti'den KYK borçları ile ilgili son açıklama.

KYK borçları silinecek mi? Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği KYK Borçları silinecek mi sorusu yanıt arıyor. KYK borçları silinecek mi? KYK borçları için merakla beklenen haber geldi! İşte Ak Parti’den KYK borçları ile ilgili son açıklama.

KYK Borçları silinecek mi?

KYK borçlarının silinmesiyle ilgili AK parti’den son dakika kötü haber. Milliyetçi Hareket Partilili Esin Kara’nın verdiği soru önergesi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’dan cevap geldi. İşte o soruya verilen yanıt!

5 Milyon öğrencinin gözü kulağı bu haberde!

5 Milyondan fazla öğrenci ve mezun olanların başındaki bela olan KYK kredi borçları ödenemiyor. 300 bine yakın öğrenci için başlatılan icra takibi sonrası KYK borçları gün geçtikce can sıkıyor. Durumu olmayanlar borçlarını ödeyemiyor ve icra takibi başlatılıyor. KYK borçlarının ödemesi, okul bittikten 2 yıl sonra yapılıyor. En fazla 1 yıl isteğe bağlı ertelemeyle 3 yıl ertelenen KYK borçları, 2 ay üst üste ödemeyenlerin borçlarını icra takibi başlatılıyor. 

KYK borçları silinsin önergesi verildi!

Konuyla ilgili KYK borçları silinsin diyen MHP konya Milletvekili Esin Kara, “2019-2020 eğitim ve öğretim yılı içinde KYK aracılığı ile öğrenim kredisi alan öğrencilere ve ödenmeyen KYK borçlarını yapılandırmasına ilişkin öneri verdi.

Bakan cevabını verdi!

Borçların silinmesi ve faizllerin silinmesi söz konusu değil!

Esin Kara’nın sorduğu soruyu cevaplayan Kasapoğlu, ayrıca KYK borçlarının silinmesi yada sadece faizlerin silinmesi veya yapılanması kısa sürede mümkün görünmüyor açıklaması yaptı.

KYK Borçları silinecek mi? 

KYK Borçlarının silinmesinin mümkün olmadığı haber sonrası öğrenciler bir hayli üzüldü. Öğrenciler en azından 1 yıl erteleme yapılandırmasını 1 yıl daha uzatmak istiyor. Şimdi Milletvekilleri bunun için uğraşacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı