Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

24 Ekim 2020 Cumartesi 23:22:33

Son Güncelleme: 24/10/2020 23:22:29

Maaş Sisteminde emekliliğini erteleyen kazanacak! Bugün Emekli Olsam Ne kadar Maaş Alırım?

Milyonlarca çalışan bir gün emekli olmanın hayaliyle çalışıyor. Peki bugün emekli olsam ne kadar emekli maaşı alırım? Emekli aylığı bağlandığında ne kadar bağlanacak? Emekli maaşı hesaplamak isteyen milyonlarca kişi Emekli maaşı hesaplama işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor. SGK'dan Emekli maaşı hesaplamayla ilgili flaş açıklama geldi. SGK emekli maaşı hesaplama detayları haberimizde sizlerle…

Milyonlarca çalışan bir gün emekli olmanın hayaliyle çalışıyor. Peki bugün emekli olsam ne kadar emekli maaşı alırım? Emekli aylığı bağlandığında ne kadar bağlanacak? Emekli maaşı hesaplamak isteyen milyonlarca kişi Emekli maaşı hesaplama işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor. SGK’dan Emekli maaşı hesaplamayla ilgili flaş açıklama geldi. SGK emekli maaşı hesaplama detayları haberimizde sizlerle…

Milyonlarca çalışan bir gün emekli olmayı hayal ediyor. Ne zaman emekli olurum? Emekli olduğumda ne kadar emekli aylığı bağlanır? Emekli maaşı hesaplama. SGK emekli maaşı hesapla. Bu soruların yanıtı merakla araştırılıyor. Emeklilik için mevcut sistemde sigortalılık süresi, prim ödeme gün sayısı ve yaş şartlarının tamamlanması gerekiyor. Bugün işe giren bir erkek 60, kadın çalışan ise 58 yaşında emekli olabiliyor. Ayrıca 9000 prim günü şartı da aranıyor. Esnaf ve memurlar ise 9000 prim gününe tabidir. 4A Statüsündeki işçilerde 7200 gün prim ödeme gün sayısı şartı bulunuyor. Emeklilik yaşı ilerleyen yıllarda kademeli olarak artış gösterecek ve emeklilik yaşı 65’e kadar yükselecek. Peki emekli maaşı ne kadar olur? Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım?

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM?

Emeklilik tarihini öğrenmek SGK’nın resmi internet sitesinde yayınladığı uygulama ile mümkün. https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/ adresine giriş yaparak sizden istenen Cinsiyet, Doğum tarihi, Maluliyet durumu, Erken yaşlanma durumu, hizmete başlama tarihi, SSK prim ödeme gün sayısı, diğer sandıklara ait gün sayısı, Askerlik gün sayısı, fiili gün sayısı ve yurt dışı gün sayısı ile 3600 günün doldurulduğu tarih bilgilerini girerek GÖNDER tuşuna basmanız halinde emeklilik tarihinizi kolayca öğrenebileceksiniz.

Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım? Emekli maaşı hesaplama. Emekli olduğumda ne kadar aylık alırım? Emekli maaşım ne kadar olacak? Bu soruların yanıtı, çalışılan dönemde süreye ve prim ödemesine göre değişkenlik gösterebiliyor.

Tahmini emeklilik tarihinizi E-devlet sistemi üzerinden de kolaylıkla öğrenebilmektesiniz. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından emekli olduğumda ne kadar maaş alırım? Robotu üzerinden bugün emekli olduğunuzda alacağınız emekli maaşını da hesaplayabilmeniz mümkün.

EMEKLİ OLDUĞUMDA NE KADAR MAAŞ ALIRIM?

SGK Emekli Maaşı Hesaplamak için TIKLAYINIZ!

Çalışanlar eemekli olduklarında ne kadar maaş alabileceklerini kolayca öğrenebiliyorlar. SGK resmi internet adresindeki SGK Emekli Maaşı Hesaplama robotuna T.C Kimlik No, SSK Sicil No, Baba adı, Doğum Tarihi ve Nüfusa kayıtlı il gibi bilgiler girilerek bugün emekli olunursa ne kadar emekli maaşı alınacağı kolaylıkla öğreniliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı