Memur, İşçi ve Emekli Maaşları Değişti! Herkesi İlgilendiren Değişiklik yapıldı

Memur, İşçi ve Emekli maaşları değişti. Herkesi ilgilendiren değişiklik yapıldı. Memur, İşçi ve Emekli maaşları yeni döneme giriliyor. Şubat ayı itibariyle Memur, İşçi ve Emekli maaşları yeni gelişme. Peki emekli, işçi ve memur maaşlarında hangi değişiklikler yapıldı. İşte Memur, emekli ve işçi maaşları değişimler.

Memur, İşçi ve Emekli Maaşları Değişti! Herkesi İlgilendiren Değişiklik yapıldı

Memur, İşçi ve Emekli maaşları değişti. Herkesi ilgilendiren değişiklik yapıldı. Memur, İşçi ve Emekli maaşları yeni döneme giriliyor. Şubat ayı itibariyle Memur, İşçi ve Emekli maaşları yeni gelişme. Peki emekli, işçi ve memur maaşlarında hangi değişiklikler yapıldı. İşte Memur, emekli ve işçi maaşları değişimler.

Milyonlarca çalışan ve emeklinin maaşları değişiyor! Emekli, memur ve işçileri yakından ilgilendiren yeni düzenleme ile maaşlar değişecek. Bazı meslekler için asgari ücret seviyesinin altında kalan maaşlara ek ödemeler yapılıyor. Peki kimler ek ödeme alacak? Milyonlarca çalışanı ve emekliyi ilgilendiren son değişikliklerle ilgilim tüm detaylar. Ek ödeme tutarları meslekten mesleğe değişiyor! Tüm detaylarıyla sizler için hazırladık...

2020 yılı için asgari ücret net 2324 TL olarak açıklanmıştı. Asgari ücretin açıklanmasının ardından 2020 yılında bazı çalışanlar için ek ödemeler gündemde! Memur, emekli ve işçi çalışanlar için maaş düzenlemeleri geliyor. 2020 yılında milyonlarca çalışanı ilgilendiren yeni değişiklikle ilgili tüm detayları bu haberimizde sizler için hazırladık. 2020 yılında kamu ve özel sektör dahil işçi, memur ve emekli maaşları değişiyor! 

2020 YILINDA MAAŞLAR DEĞİŞİYOR! MİLYONLARCA ÇALIŞANIN MAAŞI ARTIYOR

Bazı sektörler için 2020 yılında maaşlar değişiyor! Asgari ücretin net 2.324 TL olarak açıklanmasının ardından kimi çalışanlar bu tutarın altında maaş alıyor. Hatta memurlar dahi net asgari ücretin altında maaş alabiliyor. İşte bu nedenle 2020 yılında yapılacak 'Ek Ödeme' düzenlemeleriyle asgari ücretin altında çalışan kalmayacak. Ek ödeme tutarları özel sektörün yanı sıra kamuda da 'Tediye' ödemesi olarak ödenecek.

2020 YILI ASGARİ GEÇİM İNDİRİMİ (AGİ) BELLİ OLDU

2020 yılı Asgari geçim indirimi tutarları belli oldu. Çalışanın evli, bekar ve çocuklu (çocuk sayısı) olması durumlarına göre Agi tutarları da değişebiliyor. Çalışanın bekar olması durumunda 220,72 TL Agi ödemesi yapılırken, eşi çalışmayan ve 2 çocuklu çalışana 331,08 TL ödeme yapılıyor. Eşi çalışan ve 2 çocuğu olana ise 286,94 TL agi ödeniyor.

EMEKLİLERE ZAM GÜNDEMDE 

Emeklilerin de maaşlarına zam yapılması için girişimler başladı. Asgari ücretten az ücret alan emekliler de maaşlarında zam istiyor. Bunun yanı sıra bayramlarda verilen ikramiyeler ile banka promosyon ödemelerinde de zam gündemde. 2020 yılında emekli maaşlarının da asgari ücret seviyesine yükseltilmesi hedefleniyor.

İŞSİZLİK MAAŞI DA DEĞİŞİYOR!

2020 yılına girilmesiyle birlikte işsizlik maaşı da zamlandı! 2020 yılında en düşük işsizlik maaşı 1.177 TL 20 kuruş olurken en yüksek işsizlik maaşı da 2.336 TL 53 kuruş olacak. İşsizlik maaşlarındaki artış 2020 Ocak ayından itibaren gerçekleşecek. 

2020 KIDEM TAZMİNATI TAVANI BELLİ OLDU

2019 yılı Ocak Haziran dönemi için 6.017 TL olan kıdem tazminatı tavanı 2020 yılının ilk 6 aylık dönemi için 6 bin 729 TL'ye yükseldi. 2020 yılı itibariyle kıdem tazminatı tavanı da yükseldi ve böylece kıdem tazminatları da artmış oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ugır55
Ugır55 - 2 ay Önce

Ben maaş tahakkuk uyum memur ne verildi ise o nereden alıyorsanız bu haberi yanlış

Burhan
Burhan - 2 ay Önce

Milletin duygularıyla oynamaya balon haberlere devam!!!!!

Memnune Maraşlı
Memnune Maraşlı - 2 ay Önce

Emekli maaşı 2500tl olsa belki karnımızı doyururuz inşAllah

Sevinç Çakıruşağı
Sevinç Çakıruşağı - 2 ay Önce

Emekli ge işçiye memuru zam diyorsunuz ve engellilere yönelik zam yokmu nasıl adalettir memur işçi emekli hepsine zam var bizim gibi engelli leridemi düşünmüyormusunuz oturduğum evde devletin bizede zam olsun

Bülent Kaçar
Bülent Kaçar - 2 ay Önce

Sizler agi den falan bahsediyorsunuz ben iskur ilie ise girdim askeri ucretle calisana suan benim calistigim yerde agi odemesi yapilmiyor sizler bosyna konusuyorsunuz .ben iskur tarafindan ise girdim ama prim yok saglik var diyorlar ama eczane ler de halen ilaci para ile aliyorum siz bunlari sorun insan lara. Kardeşim türkiye.de adalet kalmamiş. Size soruyorum askeri ücreti aciklan bakana.da askeri ücretle calissinda goreyim bunlari aciklasinlar kardeşim.