Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

2 Aralık 2020 Çarşamba 10:22:07

Memur Maaşlarına Zam! 2021 Memur Maaşlarına Zam için Son Durum Ne? Öğretmen, Emekli, Polis Ve İmamların 2021 Maaşları Ne Kadar?

Memur zamlarının hesaplaması yapılırken toplu sözleşme gereğince, enflasyon farkı 6 aylık dilimler şeklinde hesaplanıyor. Memurlara gerçekleştirilen maaş zammında sabit oran yansımasına rağmen, bu oran değişik mesleklere farklı oranlarla yansıtılıyor. 2021 yılı memur maaşlarına gerçekleştirilecek olan zammın oranı vatandaşlar tarafından merak edilirken, toplu sözleşme süreci şu anda yoğunluktan dolayı duraksamış durumda. 2021 Memur maaşları ile ilgili tüm detaylar haberimizde sizlerle…

Duyurulan enflasyon oranları memur ve emekli maaşlarını etkilediği için birçok memur vatandaşımız, 2021 yılında ne kadar maaş ödemesi alanacağını araştırmaya başladı. Toplu sözleşme gereğince 6 aylık dilimler ile hesaplaması gerçekleştirilen enflasyon oranlarına göre 2021 yılı memur maaşları belli oluyor. Memur maaşları 2021 yılında ne kadar olacak sorusuna yanıt arayan vatandaşlar konuya ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor. Memur maaş zamları aynı oranlarda gerçekleştirilse de memurların mesleklerine göre farklı oranlarda maaşlara yansıtılıyor.

Memur Maaşlarına Zam Ne Zaman Gelecek? 2021

Toplu sözleşmeye göre memur zamları senede iki defa gerçekleştiriliyor. Haziran ayı enflasyon oranı duyurulduktan sonra memurlar için bir senede yapılan ikinci ve son zam da uygulanmış oluyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı’nın yaptığı açıklamada 2021 memur maaşları tahmini rakamlarla belirtildi. Açıklamada belirtilen bu rakamlar şimdilik tahmini olarak yapılıyor. Toplu sözleşme gereği, enflasyon farkı 6 aylık dilimler şeklinde hesaplanıyor.

Bu zamlardan memurlarla birlikte emekli vatandaşlarda yararlanıyor. Merkez Bankası’nın sene sonu enflasyon tahmini oranının duyurulmasıyla memurlar 2021 yılında uygulanacak zammın ne kadar olduğunu hesaplamak için bekliyor. Zamlar toplu sözleşmede de bulunduğu gibi 6 aylık dilimlerde hesaplanıyor. 2021 yılı Ocak ayında memur maaşlarına zam oranının ne kadar olacağı ise net olarak henüz açıklanmadı, ancak en kısa zamanda duyurulacak.

2021 Yılında Memur Maaşlarına Gelecek Zam Oranı!

Hemşire, memur, imam, öğretmen, kamu görevlisi, polis ve düz memur gibi devlet kadrosunda çalışma hayatını sürdüren memurlara %3 oranında maaş zammı gerçekleştirilecek. Emekli memurlar ve çalışan memurlara ilişkin yürütülen 2019 tarihi 5.dönem toplu sözleşme görüşmelerinin neticesine göre; 2020 ve 2021 tarihi birçok özlük hakkı ve maaş zam oranları belirlenerek verilen kararlar imza altına çekilmişti. Ocak 2021 tarihinde memur maaşlarına enflasyon oranı ilave edebilmek için, duyurulan enflasyon oranlarının şu an içerisinde bulunduğumuz 2021 ikinci altı aylık diliminde %3 oranından daha fazla olacağı açıklaması bekleniyor.

Toplu Sözleşme gereği, hakem heyeti tarafınca memurlara 2021 tarihi için %3 + %3 oranında zam uygulanması ilan edildi ve imzalandı. Dolayısıyla, 2020 yılının ikinci yarısındaki duyurulan enflasyon oranı %4,49 olarak uygulanabilir. Emekli ve memurların bu hesaplamalara göre 2021 Ocak ayında alacak oldukları zam oranı %3,49 olacağı tahmin ediliyor.

2021 Yılı Memur Maaş Zammı Hangi Tarihte Açıklanacak?

Memur emeklisi ve memurlara gerçekleştirilen %3’lük artışa ilave olarak %0,62 farkı çıktığı görüldü. SSK ve Bağ-Kur emeklisi vatandaşların zam oranı 4 aylık enflasyon oranına göre %4.62 olacağı yönünde beklentiler var. Memur maaş zammının açıklanması için son olarak geriye 2 veri kaldı. 3 Ocak 2021 tarihinde açıklanacak olan enflasyon oranı ile milyonlarca emekli ve memurun soruları yanıt bulacak ve zam oranları belli olacak.

Memur Maaş Zamlarını Etkileyen Faktörler!

2021 tarihinde memurların maaş artış zamları ilk 6 aylık süreç içerisinde %3 olurken, 2021 tarihinin ikinci aylık döneminde ise %3 maaş zammı uygunalacağı kaydedildi. Memurlara gerçekleştirilen 2021 memur ve emekli maaş zammı memurların eğitim düzeylerini, medeni durumu, dereece ve kademe, çocuklu, bekar ve hizmet süresi gibi faktörlere göre farklılık gösteriyordu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı