Milyonlarca Kişiye Aylık 1500 Lira Ödeme! SMS ile Şimdi Öğrenebilirsiniz

Devlet tarafından vatandaşlara farklı destekler veriyor. Bu destekler kapsamında aylık 1500 lira ödeme yapılacak. Bu ödemeleri SMS ile anında öğrenebilirsiniz. Peki kimlere 1500 TL ödeme yapılacak. Şartları neler? Başvurular ne zaman başlıyor.

Milyonlarca Kişiye Aylık 1500 Lira Ödeme! SMS ile Şimdi Öğrenebilirsiniz

Devlet tarafından vatandaşlara farklı destekler veriyor. Bu destekler kapsamında aylık 1500 lira ödeme yapılacak. Bu ödemeleri SMS ile anında öğrenebilirsiniz. Peki kimlere 1500 TL ödeme yapılacak. Şartları neler? Başvurular ne zaman başlıyor.

1500 TL Ödeme Yapılacak!

Milyonlarca kişiye devlet tarafından destek veriliyor. Engelli Yakınına bakanlara ve evde bakıma muhtaç yaşlıya verilen devlet yardımlarıyla rekor kıran sayıya ulaşıldı. Evinde yüzde  50 engelli raporu olan yakınına bakan kişilere 1500 TL ödeme yapılıyor. Engelli raporu olan herkes devlet tarafından verilen desteklerden faydalanabiliyor.

Şartlar neler?

Konu ile ilgili olarak kontrol muayenesi ile sevk edilen hastanelerden temin edilen sağlık kurulu raporu doğrultusunda, %40'ın altında belirlenen ile Yüzde 40 üstünde belirlenmiş olanlara, engellilik derecesi tahsis talep tarihi itibariyle aylığı almaya hak kazananlar Merkez Sağlık Kuruluna gönderildikten sonra aylık almaya hak kazanabilirler.

Aylık 1500 TL ödeme yapılacak!

Devlet tarafından engelli olduğu için, yaşı veya hastalığı nedeniyle bakımı üstlenenlere 1400 TL ödeme yapılıyor. 2020 yılında 1 Milyon'a ulaşan rakam için 15 milyar ödeme sağlanacak. Bakım maaşı alanlar birinci ve ikinci derece akrabalardan oluşması gerekiyor. Amca, Teyze, Dayı, Yeğen gibi yaşlı kişinin akrabası bu ödemeyi alabiliyor. Evde bakım parası almak için parayı alacak kişi ve hane halkının geliriyle hesaplandığında 1400 Lira ödeme çıkıyor.

1384 Lira'dan 1500 Lira'ya yükseltildi!

2020 yılı itibariyle memur maaş katsayısına bağlı olarak 65 Yaş aylığı, engelli yardımı ve engelliler için evde bakım parası olmak üzere geçen yıl 1384 Lira olan ödemeler 4500 TL yükseltildi. 1400 TL ödemeyi almak için SMS'le öğrenebilirsiniz.

SMS ile Öğrenebilirsiniz!

Evde bakım aylığı için SMS'le başvuru ve aylık sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Cep telefonunundan yeni mesaj yazarak BAKIYE yazıp 4747'e göndererek bakiye talebi ve Ziraat Katılım Bankası yattı mı yatmadı mı öğrenebilirsiniz.

Devlet Yardımları sürüyor! 2020 yılında Çeyiz Yardımı, Muhtaç Engelli yardımı, Evde Bakım Parası, Yaşlılık Maaşı, Emekli olmayan sigortalılar yardımı, Cenaze Yardımı, Doğum İzninde anne maaşı, Rapor parası, Barınma Desteği, Mama ve Bez Yardımı, Boşanan Kadınlara devlet maaşı, İBB Sosyal yardım kartı,  yardımlarındna faydalanabililirsiniz.

Eşi Vefat Etmişe yardım!

2020 yılıdna en çok dikkat çeken yardımlar arasında Eşi Vefat ETmiş kişiye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 500 TL ödeme yapılıyor.

Kış ayında yardımlar sürüyor!

Devlet yakacak yardımı da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından veriliyor. Kömür yardımı olarakta bilinen Yakacak yardımı Odun Kömür Desteği veriliyor.

Tüm maddi yardımlardan hemen haberdar olmak için instagram adresimizi tıkla takip edin 
instagram adresimiz: https://www.instagram.com/ensonhaberlertr/

Kiraya ödemeyenlere verilen yardımlar!

Ayrıca Türkiye Cumhuriyet sosyal bir devlet olduğudan Kira yardımı da alabilirsiniz. 80 TL Elektrik Faturası yardımını hemen başvurabilirsiniz. Hem kira hem Elektrik faturası yardımını 2020 yılında alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 02:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
yildiz basak
yildiz basak - 7 ay Önce

Benim eşim 12.06.2019 ayında kaza geçirdi o günden beridir calisamiyo 1 tane 4 yaşında 1 tane daha 5 aylık kizlarim var bebeğin ihtiyaçları o kadar cok ki 5 günde bir 50 tl ye mama alıyorum ve kiradayim yok bu kadar yardım alabilirsiniz yok efendim bu haktan herkes yararlanabilir demek çok kolay ama sadece 4 yaşındaki kızıma ayda 650 tl maaş bağlandı 4 nüfus bebeğin ihtiyaçları kira elektirik su 1 ayı atlata bilmek icin herşey ucu ucuna yetisiyo canimizin istediği tek birşeyi alıp ya yiyemiyoruz nerde bu devlet sorarım size.❗❗❗❗

Hatıra Erol
Hatıra Erol - 7 ay Önce

Benim yardıma ıhtiyacim var,korona virustan dolayı is,yok gelir yok 2 tane çocuğum var,geçiçi olarak yardım istiyorum erzak yok nasıl geçinemez bu iki ayı evim kira ,faturası var,nasıl ve yardım istiyorum,fazla birşey istemiyorum bu iki ayı atlatacak şekilde çocuklarım için istiyorum her kes yardım aliyor benim de çok ihtiyacım var

naciye ertosun
naciye ertosun - 7 ay Önce

ev hanımıyım eşimle iki yıl oldu ayriyimevim kira yeni ise girmiştim ama corona vuruştan dolayı kapattılar gecinemiyom elektrik faturası şu odiyemiyom bana yardım edin

Hava Alptekin
Hava Alptekin - 7 ay Önce

Ben ev hanımıyım
Eşim serbest meslek
Ev aldık ödemekte zorlanıyorum
3 tane çocuk um var
7sı ıfa gidiyo
4sınıfa gidiyo
4 yaşında diğer çocuğum ben yardım alarak gecimimi sağlıyorum
Evimdeki eşyalar ikinci el bulaşık makinem yo
komşum verdi 1ay kadar kullandım oda bozul du çocukların okul burs veyada kendi ihtiyaçlarını almakta zorlanıyorum ben sizlerden Allah Rızası için yardım etmenizi bekliyorum tel 0545 524 46 14

Dilek sarıaslan
Dilek sarıaslan - 7 ay Önce

Kirada kalıyoruz eşim işsıkıntısı yaşıyor 7 aydır iş bulamıyor

Şerife fistik
Şerife fistik - 7 ay Önce

Asker yardimi

Mehmetali
Mehmetali - 6 ay Önce

Benimde ihtiyAcim var ama kimse vermiyi

Yeliz Tutuk
Yeliz Tutuk - 7 ay Önce

Durumum yok

nurcan
nurcan @Yeliz Tutuk - 5 ay Önce

eşim asgari ücretle çalışıyor çocuğumuzun bezini bile alamıyoruz ama biz hiç bi yardımdan yararlanamıyoruz eşim sigortalı diye