Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

31 Ekim 2020 Cumartesi 21:50:57

Son Güncelleme: 31/10/2020 21:50:02

Milyonlarca Kişiye Aylık Hemen 1500 TL Ödeme! SMS ile Hemen Öğrenin

Devlet tarafından vatandaşlara farklı destekler veriyor. Bu destekler kapsamında aylık 1500 lira ödeme yapılacak. Bu ödemeleri SMS ile anında öğrenebilirsiniz. Peki kimlere 1500 TL ödeme yapılacak. Şartları neler? Başvurular ne zaman başlıyor.

Devlet tarafından vatandaşlara farklı destekler veriyor. Bu destekler kapsamında aylık 1500 lira ödeme yapılacak. Bu ödemeleri SMS ile anında öğrenebilirsiniz. Peki kimlere 1500 TL ödeme yapılacak. Şartları neler? Başvurular ne zaman başlıyor.

1500 TL Ödeme Yapılacak!

Milyonlarca kişiye devlet tarafından destek veriliyor. Engelli Yakınına bakanlara ve evde bakıma muhtaç yaşlıya verilen devlet yardımlarıyla rekor kıran sayıya ulaşıldı. Evinde yüzde  50 engelli raporu olan yakınına bakan kişilere 1500 TL ödeme yapılıyor. Engelli raporu olan herkes devlet tarafından verilen desteklerden faydalanabiliyor.

Şartlar neler?

Konu ile ilgili olarak kontrol muayenesi ile sevk edilen hastanelerden temin edilen sağlık kurulu raporu doğrultusunda, %40’ın altında belirlenen ile Yüzde 40 üstünde belirlenmiş olanlara, engellilik derecesi tahsis talep tarihi itibariyle aylığı almaya hak kazananlar Merkez Sağlık Kuruluna gönderildikten sonra aylık almaya hak kazanabilirler.

Aylık 1500 TL ödeme yapılacak!

Devlet tarafından engelli olduğu için, yaşı veya hastalığı nedeniyle bakımı üstlenenlere 1400 TL ödeme yapılıyor. 2020 yılında 1 Milyon’a ulaşan rakam için 15 milyar ödeme sağlanacak. Bakım maaşı alanlar birinci ve ikinci derece akrabalardan oluşması gerekiyor. Amca, Teyze, Dayı, Yeğen gibi yaşlı kişinin akrabası bu ödemeyi alabiliyor. Evde bakım parası almak için parayı alacak kişi ve hane halkının geliriyle hesaplandığında 1400 Lira ödeme çıkıyor.

1384 Lira’dan 1500 Lira’ya yükseltildi!

2020 yılı itibariyle memur maaş katsayısına bağlı olarak 65 Yaş aylığı, engelli yardımı ve engelliler için evde bakım parası olmak üzere geçen yıl 1384 Lira olan ödemeler 4500 TL yükseltildi. 1400 TL ödemeyi almak için SMS’le öğrenebilirsiniz.

SMS ile Öğrenebilirsiniz!

Evde bakım aylığı için SMS’le başvuru ve aylık sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Cep telefonunundan yeni mesaj yazarak BAKIYE yazıp 4747’e göndererek bakiye talebi ve Ziraat Katılım Bankası yattı mı yatmadı mı öğrenebilirsiniz.

Devlet Yardımları sürüyor! 2020 yılında Çeyiz Yardımı, Muhtaç Engelli yardımı, Evde Bakım Parası, Yaşlılık Maaşı, Emekli olmayan sigortalılar yardımı, Cenaze Yardımı, Doğum İzninde anne maaşı, Rapor parası, Barınma Desteği, Mama ve Bez Yardımı, Boşanan Kadınlara devlet maaşı, İBB Sosyal yardım kartı,  yardımlarındna faydalanabililirsiniz.

Eşi Vefat Etmişe yardım!

2020 yılıdna en çok dikkat çeken yardımlar arasında Eşi Vefat ETmiş kişiye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 500 TL ödeme yapılıyor.

Kış ayında yardımlar sürüyor!

Devlet yakacak yardımı da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından veriliyor. Kömür yardımı olarakta bilinen Yakacak yardımı Odun Kömür Desteği veriliyor.

Kiraya ödemeyenlere verilen yardımlar!

Ayrıca Türkiye Cumhuriyet sosyal bir devlet olduğudan Kira yardımı da alabilirsiniz. 80 TL Elektrik Faturası yardımını hemen başvurabilirsiniz. Hem kira hem Elektrik faturası yardımını 2020 yılında alabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı