Milyonlarca Vatandaş Dikkat! Sizin de Devlette Unuttuğunuz Paranız Olabilir

Milyonlarca vatandaş dikkat. Sizin de Devlette Unuttuğunuz Paranız olabilir. Vatandaşlar için kritik uyarı geldi. 15 Haziran tarihine kadar Devletten unuttuğunuz paranızı alabilirsiniz. Son tarih olarak TMSF 15 Haziran 2020 tarihine kadar işlem yapmanız önerildi.

Milyonlarca Vatandaş Dikkat! Sizin de Devlette Unuttuğunuz Paranız Olabilir

Milyonlarva vatandaş dikkat. Sizin de Devlette Unuttuğunuz Paranız olabilir. Vatandaşlar için kritik uyarı geldi. 15 Haziran tarihine kadar Devletten unuttuğunuz paranızı alabilirsiniz. Son tarih olarak TMSF 15 Haziran 2020 tarhine kadar işlem yapmanız önerildi.

Sizin de Bankada unuttuğunuz paranız olabilir! 10 yılı aşkın süredir işlem yapmadığınız banka hesaplarınızdaki paralar Devlet'e geçebilir. Bunu önlemek için TMSF'den kritik bir uyarı geldi! Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), unutulmuş ve 10 yıldır herhangi bir işlem yapmamış mevduat hesapları için son tarihi duyurdu! TMSF, söz konusu hesaplarda 15 Haziran 2020'ye kadar işlem yapılmaması halinde paraların TMSF'ye devredileceğini duyurdu! Detaylar haberimizde...

Son olarak 10 yıl öncesinde ve daha geç tarihlerde işlem yapılan mevduat hesapları TMSF'ye devredilecek! 10 yıldır herhangi bir işlem yapılmayan mevduat hesapları kanun gereği zamanaşımı nedeniyle TMSF'ye geçiyor. 2009 yılından bu yana herhangi bir işlem yapmadığınız bir mevduat hesabınız varsa paranız TMSF'ye devrolabilir! Siz de Bankalarda unuttuğunuz para için kritik tarihe kadar harekete geçmelisiniz! TMSF, 15 Haziran 2020 tarihine kadar işlem yapılmayan mevduat hesaplarının TMSF devredileceğini duyurdu! 

TMSF'DEN 'ZAMANAŞIMI' AÇIKLAMASI

TMSF, Bankacılık Kanunun md.62 çerçevesinde vatandaşın bankalarda bulunan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacak kalemlerindeki tüm paralarının en son işlem tarihinden itibaren 10 yıl içinde işlem görmeyen hesapların zamanaşımına uğramasıyla TMSF'ye aktarılacağını duyurdu. 10 yıl hiçbir işlem görmeyen hesaplar böylece artık vatandaşın 'unutulan ve zamanaşımına uğramış' parası olarak TMSF'ye geçecek. 

15 HAZİRAN'A KADAR İŞLEM YAPIN

TMSF, mevduat, katılım fonu, emanet ve alacak hesapları için 15 Haziran 2020 tarihini son gün olarak belirtti! Buna göre 2009 yılından bu yana herhangi bir işlem yapılmamış hesapların TMSF'ye devredilmesini ve parasının 'yanmasını' istemeyen hak sahipleri 15 Haziran 2020 tarihine kadar Bankalara müracaat ederek hesaplarında işlem yapabilecekler. 15 Haziran 2020 tarihine kadar işlem yapılmayan ve 10 yıllık zamanaşımı süresi dolan hesaplar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilecek. 

E-DEVLETTEN SORGULAMA YAPILABİLİYOR

E-Devlet platformu üzerinden yahut TMSF resmi internet sitesinden hak sahiplerine 'zamanaşımı' sorgulaması yapma imkanı da getirilmiş durumda. Hak sahipleri zamanaşımına uğramış hesapları olup olmadığını bu platformlar üzerinden kolaylıkla öğrenebiliyor.

YORUM EKLE