Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

9 Ocak 2021 Cumartesi 17:10:39

Son Güncelleme: 09/01/2021 17:11:32

O Bakanlıktan Sıra Dışı Pandemi Yardım Desteği! Binlerce Vatandaşa 10 Bin TL’ye Kadar Ödünç Para Verilecek!

O Bakanlıktan Sıra Dışı pandemi yardımı! İş arkadaşlarını kefil gösteren, devlete ve bankaya borcu olmayanlara bu formu dolduraran ödünç para veriliyor! Yeni Bakanlık destekleri arasında yer alan bu devlet desteği ilk defa veriliyor! İşte Bakanlıktan yapılan o açıklama.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından korona virüs sürecinde vatandaşa sunulan destekler tüm hızıyla devam ediyor. 2020 Mart ayı ile birlikte ilk korona virüs vakasının görüldüğü Türkiye’de, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından milyarlarca TL’lik vatandaşa destek sağlanmıştı. Bakanlık tarafından yapılan yeni çalışma ile çok farklı bir destek paketi açıklandı. Bu destek paketine göre vatandaşlar 5 bin TL ile 10 bin TL aralığında ödünç para alabilecek. Bu ödünç para sistemi ile birlikte korona virüs süreci döneminde vatandaşa büyük bir rahatlama sağlanacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sürdürülen ödünç para sistemi, vatandaşa önemli bir rahatlık sağlıyor. Bakanlık tarafından yürütülen proje kapsamında vatandaşlar devletten 5 bin TL ile 10 bin TL aralığında ödünç para alma şansını yakalıyor. Söz konusu bakanlık projesi kooperatif sistemlerinde uygulanan yapıya benzerlik taşımaktadır. Bakanlık nakit desteği ile ekonomik durumu iyi olmayan ve bundan kaynaklı geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara yönelik olarak doğrudan temel ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamaktadır. Bu şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşan destek ile ilgili olarak ödünç paradan kimler yararlanabilir? Ödünç para başvurusu nasıl yapılır? Soruları merak ediliyor.

Ödünç Para Yardımı Nedir?

Ödünç para yardımı adı altında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan nakit desteği ihtiyaç sahibi olan kişilerin yaşadıkları maddi zorluğu atlatmaları ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacı ile verilmektedir. Bu sistemde vatandaşlar maddi zorluğu atlatmalarının ardından aldığı parayı devlete geri ödemekle yükümlü olmaktadır. Bu destekten yararlanabilmek için vatandaşların bakanlık tarafından belirlenmiş olan şartları taşıyor olması gerekliliği bulunuyor.

Ödünç Para Yardımı Desteğinin Şartları

Bakanlığın verdiği ödünç para yardımı için vatandaşların belirlenen şartları sağlamış olması gerekiyor. Ödünç para yardımı başvuru koşulları ise;

  • Banka ya da devlete borcun olmaması,
  • Ödünç para yardımı başvuru formu eksiksiz doldurulmalı,
  • İş arkadaşlarından en az 2 kefil göstermesi,

Şeklinde belirlenmiştir. Bu şartları sağlayan vatandaşlar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın illerdeki müdürlüklerinden şahsen veya internet sitesi üzerinden online olarak ödünç para yardımı başvurusu yapabilmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı