Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

12 Kasım 2020 Perşembe 22:46:55

O Kişiler 1544 TL Maaş Veriliyor! Sadece Bu Yolla Başvuru Yapılıyor! SMS ile Kontrol Edebilirsiniz

Vatandaşlarımız için çeşitli sosyal destek ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Evde çalışan vatandaşlarımıza müjde! Evde çalışan vatandaşlarımız için maaşlar yükseliyor. Evde çalışan vatandaşlarımız devlet tarafından destekleniyor. Desteklerden faydalanacak olanlardan en başta olanları da evde hasta bakan vatandaşlarımızdır. Evden hasta bakan vatandaşlarımıza devlet tarafından evde bakım aylığı ödenmektedir.

Vatandaşlarımız yardım destek ödemelerinden yararlanmak için araştırmalarına devam ediyorlar. Bazı vatandaşlarımız bu yardımlar bilmiyorken bazı vatandaşlarımız da nasıl bu yardımlardan faydalanacaklarını bilmiyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak ola yardımlar kapsamında vatandaşlarımız evde bakım aylığı ne kadar yükseldi? Evde bakım aylığı almak için gerekli olan şartlar nelerdir? gibi pek çok soruyu merak ediyor.  Merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için ayrıntılara haber kaynağımızda yer verdik.

Şu anda bakım maaşından faydalanan vatandaşlarımızın sayısı yaklaşık 600 bin kişiyi bulmaktadır. Vatandaşlarımıza bu kapsamda geçtiğimiz yılda 7,9 milyar tutarında ödeme yapıldı. Evde bakım maaşı ödemeleri için vatandaşlarımıza düzenli olarak o ayın ikinci haftasında para yatırılır. Bu süreç o ayın üçüncü haftasına kadar da uzayabilir.  Evde hasta bakan binlerce vatandaşımız için müjdeli haber geldi. Vatandaşlarımızın maaşları zamlandı. Bu maaşların ne kadar yükseltildiği vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımız tarafından merak edilen tutar açıklandı. Bu aydan itibaren evde hasta bakanlara verilen tutar 1,544 liraya çıkarıldı.

ŞARTLAR NELER?

Evde bakım parası almak isteyen vatandaşlarımız için başvurular başladı. Vatandaşlarımız tarafından sağlanması gereken şartların başında eve giren gelir gelmektedir. Öncelikle bu imkânlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın gelirinin evdeki kişi başına 1402 liranın altında olması gerekiyor. Yani bu yardımı alma talebinde bulunan vatandaşlarımızın bu yardıma gerçekten ihtiyaç duyması gerekmektedir.Bunun yanında bakılan hastanın sağlık raporunun en az yüzde 50 oranında olması gerekmektedir. Bununla birlikte sadece rapor alınması yeterli değildir. Doktorların bu rapora ‘bakıma muhtaç’ ibaresi de eklemesi gerekiyor. Ayrıca bakım maaşı alacak kişinin bakacağı engelli veya yaşlının akrabası da olması gerekiyor. Eğer akrabalık ilişkisi yoksa bu kez yasal varisi olması gerek.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Vatandaşlarımız öncelikle hastanın giderlerini de karşılamak amacıyla bu paraya sahip olmak istiyorlar. Günümüz şartlarında vatandaşlarımız korona virüsten oldukça etkilenmişlerdir ve bununla birlikte de devlet tarafından gelebilecek olan yardıma nasıl başvuru yapılacağını oldukça merak ediyorlar. Vatandaşlarımız tarafından bu yardıma başvuru yapmak oldukça kolayadır. Vatandaşlarımız Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne veya ilçelerdeki ilçe müdürlüklere giderek gerekli belgelerle başvurularını birebir yapabilirler. Yapılan başvuru yetkililer tarafından inceleniyor. Yetkililer tarafından başvuru ile ilgili evraklar ve şartlar detaylı olarak incelenir ve bunun yanında eğer şarlar sağlanıyorsa ödeme bilgi verilmez vatandaşlarımız bunun sorgulamasını ayrı olarak yaparlar. Evde bakım parası alma şartları yerine gelmiş ise maaş bağlanıyor ve hemen bir sonraki aydan itibaren ödenmeye başlıyor.

EVDE BAKIM PARASI ŞARTLARI NELERDİR?

Vatandaşlarımızın evde bakım parası aylığını alması için sağlaması gereken şartlar vardır. Vatandaşlarımız bu yardımlardan faydalanabilmektedirler. Vatandaşlarımız tarafından araştırılan şartları sizler için haber kaynağımızda paylaştık. İşte merak edilen o şartlar…

  • Engellilik oranı: %50 ve üzeri
  • Gelir şartı: Kişi başı gelir 1.402,18 TL
  • Ödeme periyodu: Her ay
  • Eski maaş: 1.460,61 TL
  • Zam oranı: %5.75
  • Yeni maaş: 1.544,61 TL

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı