Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

30 Temmuz 2020 Perşembe 13:51:46

O kişilere Bayram sonrasında 1600 TL ödeme yapılacak! İşte başvuru şartları…

Devletimiz, sosyal devlet anlayışı içerisinde olan ve bu konuda vatandaşlarını ikna etmeye çabası içerisinde olan bir devlet olma haline geldi. Özellikle Korona virüs salgını sonrasında milyonlarca kişiye yapılan sosyal yardımlar ile beraber vatandaşlarımızın en temel ihtiyaçları dahi karşılanmış duruma geldi. Artık devletimiz bayram öncesinde, bayram sonrasında, yokluk durumunda, salgın döneminde, deprem ve benzeri etkili olarak insanlarımızı hem ekonomik hem sağlık açısından etkileyen dönemlerde ciddi anlamda maddi yardımlar yapmaya başladı.

Devletimiz, sosyal devlet anlayışı içerisinde olan ve bu konuda vatandaşlarını ikna etmeye çabası içerisinde olan bir devlet olma haline geldi. Özellikle Korona virüs salgını sonrasında milyonlarca kişiye yapılan sosyal yardımlar ile beraber vatandaşlarımızın en temel ihtiyaçları dahi karşılanmış duruma geldi. Artık devletimiz bayram öncesinde, bayram sonrasında, yokluk durumunda, salgın döneminde, deprem ve benzeri etkili olarak insanlarımızı hem ekonomik hem sağlık açısından etkileyen dönemlerde ciddi anlamda maddi yardımlar yapmaya başladı. Kurban Bayramı öncesinde milyonlarca emekliye Kurban Bayramı ikramiyesi ödemesi yapan devletimiz, Kurban Bayramı sonrasında sadece maddi geliri olan kişilere değil aynı zamanda memurlara, SGK, SSK, Bağ-Kur emeklilerine, öğrenciye, ev hanımlarına ve daha milyonlarca vatandaşımıza maddi destekler sağlayacak. Sağlanacak olan maddi destek ile beraber vatandaşlarımızın en çok ihtiyaç duyduğu maddi imkânsızlıktan rahat bir şekilde kurtulabilecek. Ekonomik bozukluğun içerisinde olan vatandaşlarımızın en çok ihtiyacı olan maddi yardımları bir bir uygulayan devletimizin bu aşamadan sonraki ilk hedefi ise Kurban Bayramı sonrasında milyonlarca kişiye 1600 TL maddi destek sağlamaktır.

Evet, maddi desteğe hepimizin ihtiyacı olabilir. Bir ödeme yapılamamış olabilir, kira ödenememiş olabilir ya da diğer borçlardan herhangi biri tahsil edilememiş olabilir. Ancak devletimiz bu konuları ayırt ederek sadece gerçek ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın tamamına 1600 TL ödeme yapılacak. Yapılacak olan ödemenin tamamı devlet tarafından karşılıksız olarak yapılacak, yani toplamda 1600 TL ödeme alan vatandaşlarımızın tamamı bu ödemeyi tekrar devlete ödemeyecek. Bu sayede vatandaşlarımızın Kurban Bayramı sonrasında maddi ihtiyaçları karşılanmış ve vatandaşlarımızın devlete olan güvenleri tekrar kazanılmış olacak. Vatandaşlarımız, Korona virüs salgını gündeminde dahi devletimizden aldığı ödemelerle ciddi anlamda ekonomik güven kazandı. Özellikle 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi ve çeşitli kamu bankası kredi paketleri ile beraber vatandaşlarımızın çalışamadıkları günlerde dahi gelir elde edebilmeleri sağlandı. İşsiz kalan milyonlarca kişiye işsizlik ödeneği, ücretsiz izine gönderilen ve mağdur olma ihtimali yüzde yüz olan vatandaşlarımızın tamamına 1177 TL ödeme yapıldı.

1600 TL ÖDEME NEREDEN YAPILACAK?

1600 TL ödeme sadece Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde yapılacak. Alınan kararlar neticesinde Kurban Bayramı sonrasında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın tamamına ciddi anlamda ödemeler yapılacak. Özellikle hala işsiz kalan vatandaşlarımıza yapılacak olan ödemeler ile beraber herkes çok daha rahat bir şekilde ödeme alabilecek. Vatandaşlarımızın en sık yanıldığı noktalardan bir tanesi olan ekonomik bozukluğun en büyük etkenlerinden bir tanesi olan üretim, ithalat ve ihracatın durması ile beraber büyük bir güven kaybı olmuştu.

1600 TL ÖDEME İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPILACAK?

1600 TL ödeme alabilmek için başvuru yapmanız gerekiyor. Yapılacak olan başvurular ise direkt olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na değil Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılacak. Bu vakıflar hemen hemen her ilçede, kaymakamlık binaları etrafında olur. Eğer yerini bilmiyorsanız kaymakamlığınızı arayarak öğrenebilirsiniz.

1600 TL ÖDEME NE ZAMAN YAPILACAK?

1600 TL ödemenin ne zaman yapılacağı tam olarak bilinmiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yapılacak olan ödemeler için en kısa süre içerisinde gerekli başvuruların yapılması gerekiyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı