O kişilere ömür boyu 860 TL maaş ödenecek! İşte son başvuru tarihi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni bir uygulama ile beraber Türkiye’de yardımlaşma politikasında eşi ve benzeri görülmemiş bir adıma imza atılıyor. Özellikle fakir olan, ihtiyaç sahibi olan ve mağdur durumda olan vatandaşlarımızın yararlanabilmesi adına önemli politikalar geliştiriliyor. Ülkemizin en önemli maddi kaynaklarından bir tanesi olan maaş uygulamaları ile beraber en az 4 milyon vatandaşımızın ömür boyunca maaşa bağlanması sonunda gerçekleşiyor

O kişilere ömür boyu 860 TL maaş ödenecek! İşte son başvuru tarihi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni bir uygulama ile beraber Türkiye’de yardımlaşma politikasında eşi ve benzeri görülmemiş bir adıma imza atılıyor. Özellikle fakir olan, ihtiyaç sahibi olan ve mağdur durumda olan vatandaşlarımızın yararlanabilmesi adına önemli politikalar geliştiriliyor. Ülkemizin en önemli maddi kaynaklarından bir tanesi olan maaş uygulamaları ile beraber en az 4 milyon vatandaşımızın ömür boyunca maaşa bağlanması sonunda gerçekleşiyor. Avrupa Birliği Konseyi’nin ilk aşama şartı olarak belirtilen şartlardan bir tanesi olan çalışamayacak durumda olan kişilerin ve gerçek manada ihtiyaç sahibi olduğu kanıtlanmış olan kişilerin en az 860 TL maaşa bağlanması için başvuruların başlatıldığı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından onaylandı. Devletimizin sosyal devlet anlayışı içerisinde çok daha fazla mağdur insana yardım yapması amaçlandığı şu önemli günlerde vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde geçinebileceği, ekonomik sıkıntıları yaşamadan daha rahat bir şekilde en temel ihtiyaçların karşılanabileceği ifade ediliyor.

Avrupa Birliği Ekonomi Konseyi’nin Avrupa Birliği ülkelerinde zorunlu gördüğü ve Avrupa Birliği’ne girmek isteyen tüm ülkelerden ilk aşama şart olarak verdiği maddelerden bir tanesi olan mağdur durumda olan insanların, ihtiyaç sahibi olan insanların devlet tarafından ömür boyu maaşa bağlanması maddesi sonunda Türkiye’de yürürlüğe girdi. Türkiye’nin geçmiş dönemlerde başlatmak istediği ancak ekonomik sıkıntılar ve gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesinde yaşanan ciddi sorunlar sebebi ile başlatılamaması üzerine geçeli olacak olan çalışmalar nihayet başlatıldı. Devletimizin bundan böyle tüm ihtiyaç sahibi olan ailelere ve mağdur durumda olan ailelere en az 860 TL maaş bağlaması sonunda gerçekleşiyor. Vatandaşlarımızın daha özgüvenli bir şekilde geleceğe doğru ilerlediği bu önemli günlerde insanlarımızın hızlı bir şekilde gerekli başvurularını yapabilmeleri için son başvuru tarihi uzun bir süre ertelenmiş durumda olacak. İlk aşama kayıt sonu tarihinin 1 Aralık 2020 tarihi olarak belirtilmesi üzerine en az 4 milyon vatandaşımızın başvuru yapabilmesi sağlanmış olacak. Ömür boyu 860 TL maaş ve her yıl düzenli olarak gelecek olan zamların alınabilmesi için vatandaşlarımızın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gerekli başvuruların yapılması beklenecek.

KİMLER ÖMÜR BOYU MAAŞ ALACAK?

Avrupa Birliği Ekonomi Konseyi’nin Avrupa Birliği ülkelerinde zorunlu gördüğü ve Avrupa Birliği’ne girmek isteyen tüm ülkelerden ilk aşama şart olarak verdiği maddelerden bir tanesi olan mağdur durumda olan insanların, ihtiyaç sahibi olan insanların devlet tarafından ömür boyu maaşa bağlanması maddesi sonunda Türkiye’de yürürlüğe girdi. Bu sayede en az 4 milyon vatandaşımızın ömür boyu maaşa bağlanması amaçlanıyor. Ancak her başvuru yapan ömür boyu maaşa bağlanamayacak. Sadece şu şartları karşılayabilen kişiler maaşa bağlanacak:

  1. Maddi durumu kötü olanlar
  2. Emekli maaşı almayanlar
  3. Kira ve benzeri geliri olmayanlar
  4. SGK ya da devletten herhangi bir şekilde ödeme almayanlar

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gerekli başvuruların yapılması beklenecek. Başvuru yapacak olan kişilerin ise “Ömür boyu maaş uygulaması” adı ile ilgili memura beyan vermesi üzerine gerekli başvurular hızlı bir şekilde başlatılacak.

YORUM EKLE