Öğrenciye Avantajlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangisidir? Kampanyalı öğrenci kredi kartları nelerdir? Taksitli alışveriş yapabilme özelliği sayesinde kredi kartları hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. İndirimli veya bedava alışveriş yapabilmek kredi kartlarıyla mümkündür.

Öğrenciye Avantajlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangisidir? Kampanyalı öğrenci kredi kartları nelerdir? Taksitli alışveriş yapabilme özelliği sayesinde kredi kartları hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. İndirimli veya bedava alışveriş yapabilmek kredi kartlarıyla mümkündür. Fakat, kredi kartları maalesef herkese verilmemekte ve kredi kartı çıkartabilmek için gelir belgenizi ilgili bankaya teslim etmeniz gerekir. Gelir belgeniz olmadan, öğrenci bile olsanız kredi kartı çıkartmanız oldukça zordur. Bu yüzden, bazı bankalar, öğrencilerin kolaylıkla çıkartabileceği ve onların ihtiyaçlarına göre düzenlenen kredi kartları sunmaktadır. Bu kredi kartları ile birçok market ve mağazada indirimli alışveriş yapabilirsiniz. Öğrencilere kampanyalı kredi kartı veren bankaların hangileri olduğunu merak ediyorsanız, yazının devamını okuyabilirsiniz.  

Öğrencilere Avantajlı Kredi Kartı

Kredi kartı çıkartabilmek için öncelikle kredi notunuzun iyi ve gelir durumunuzu da başvurusu sırasında belirtmeniz gerekir. Geliri olmayan kişilerin genel olarak kredi kartı başvuruları reddedilmektedir. Bu çerçevede öğrencilerin de kredi kartı alması mümkün değildir. Fakat, bazı bankalar, öğrencilerin de temel ihtiyaçlarını karşılamaları için belirli limitlerde ve öğrenciler için avantajlı olabilecek şekilde kredi kartı sunmaktadır. Bu kredi kartları düşük limittedirler ve başvuru yapabilmeniz için belirli bir yaş aralığında ve bir üniversitede okuyor olmanız gerekir. Bu kredi kartları için bankalar aidat talep etmez, sadece belirlenen yaş sınırını aştığınız zaman, aidat ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci olmanız durumunda, bazı bankalardan gelir belgesiz kredi kartı kullanabilirsiniz. Bu kredi kartları için belirlenen limit genel olarak 500 ile 2000 TL arasında değişmektedir. Tüm kartlarda olduğu gibi, bu kartlarla da taksitli alışveriş yapabilir ve yaptığınız harcamalar sonucunda puan kazanabilirsiniz. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar ise şunlardır:

  • İş Bankası – İş’te Üniversiteli
  • Akbank – Exi26
  • Vakıfbank – Like Card
  • Ziraat Bankası – Genç Bankkart
  • TEB - ÜniversiTEB
  • Garanti Bankası – Bonus Genç
  • Yapı Kredi - Playcard

Kartların isimlerinden de belli olduğu gibi bu kredi kartları sadece öğrenciler için tasarlanmış olup, öğrenci belgeniz olmadan bu kartlara başvurabilmeniz mümkün değildir.

İş Bankası Öğrenciye Kredi Kartı

İş Bankası’nın üniversite öğrencileri için tasarlamış olduğu İş’te Üniversiteli kredi kartı aidatlı ve aidatsız olmak iki adettir. Aidatsız kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman taksitli alışveriş yapabilir ve puan kazanabilirsiniz, fakat diğer kartın sunduğu özelliklerden faydalanamazsınız. İş’te Üniversiteli aidat talep eden kredi kartına başvuru yaptığınız zaman başta dönemsel Maxipuan kampanyaları olmak üzere birçok avantajdan faydalanabilirsiniz. İş Kültür Yayınları ve Kanyon Vale indirim hakkınız da olacaktır. Başvurularınızı şubeye giderek veya internet, mobil veya SMS bankacılığı kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz. SMS ile başvuru yapmak için mesaj kısmına ÜNİK yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranızı da yazdıktan sonra 4402’ye göndermeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Başvurusu

Devletin verdiği KYK bursundan faydalanıyorsanız, bu kartınızın ön yüzü banka kartı olarak kullanabilirken, arka yüzünde de kredi kartı bilgileriniz bulunacaktır ve istediğiniz zaman kredi kartı özelliğini açtırarak aynı karttan taksitli alışveriş yapabilirsiniz. 18 ile 26 yaş aralığında olan herkes bu karttan faydalanabilir. Kredi kartınızı açtırdıktan sonra, sanal kartta çıkartabilir ve internet üzerinden yapacağınız alışverişleri daha güvenli yapabilirsiniz. Ayrıca, harcamalarınızı daha sonra da taksitlendirebilirsiniz. Herhangi bir aidat ödemeden kredi kartı kullanmak istiyorsanız, başvurularınızı, internet şube, SMS şube, müşteri hizmetleri, Ziraat Mobil, Bankkart Mobil veya Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz. Hemen başvuru yapmak için GENC BANKKART yazıp 4747’ye mesaj atmanız yeterlidir.

ÜniversiTEB Kredi Kartı

TEB, üniversite öğrencilerinin daha avantajlı bir şekilde harcama yapabilmeleri için ÜniversiTEB Bonus Card’ı çıkarmıştır. Bu kredi kartı ile taksitli alışveriş yapabilir ve puan kazanabilirsiniz. Haftaiçi, kartınızla yaptığınız 50 TL’Lik harcama sonucunda haftasonu sinema ve tiyatro harcamalarınızın %50’si TEB’ten size hediye. Ayrıca, herhangi bir ücret ödemeden de banka hesabı açabilirsiniz. Bunlara ek olarak 0850 200 0 666 hattını arayarak, acil durumlarda ücretsiz çilingir veya çekici çağırabilir, gönderim ücreti ödemeden istediğiniz adrese hediye, konser veya uçak bileti gönderebilir, biriktirdiğiniz bonuslar ile uçak bileti alabilir, otel rezervasyonu yapabilir ve araç kiralayabilirsiniz. Başvurularınızı şubeye giderek veya www.teb.com.tr adresinden başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz.

Yukarıda sizinle öğrenci için en kampanyalı kredi kartı veren bankalardan bahsettik. Bu kredi kartları gelir belgeniz olmadığı için çok yüksek miktarlarda olmayacaktır. Fakat, öğrenci olmanızdan dolayı birçok kampanyadan faydalanabilir, indirimli veya bedava alışveriş yapabilirsiniz.

YORUM EKLE