Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

2 Ocak 2021 Cumartesi 23:12:50

Son Güncelleme: 02/01/2021 23:12:46

Paranıza Sahip Çıkın! Herkesi ilgilendiriyor! Bunu sakın Yapmayın! Geri Dönebilir! Şimdi E-Devlet’i Kontrol Edin

Paranıza sahip çıkın. Herkese uyarı geldi. E-Devlet’i hemen kontrol etmek gerekiyor. SGK tarafından yapılan açıklamaya göre vatandaşarı E-devlet sık sık kontrol etmeleri istendi. SGK bir çok vatandaş için 2021 yılı içerisinde.

SGK’dan son dakika Paranıza sahip çıkın açıklaması. SGK paranız geri dönebilir. SGK resmi sitesinden yaptığı duyuruda, E-Devlet’i sık sık kontrol etmeleri gerektiğini dile getirdi. Bu paralar SGK geri döndüğü ve bazılarında günü kaçırma ihtimali çok yüksek olduğu dile getirildi.

DİKKAT! SGK uyardı!

Sosyal Güvenlik Kurumu hesaba yatırılan paraların, maaş, ödenek ve yardımların belli bir süre sonra bloke olduğunu ve almaya hak kazandığınız paraların geri dönmesi sebebiyle sık sık E-Devlet’i kontrol etmeniz gerektiğini açıkladı. Bu paraları kaçırmadan hemen almanız gerektiği konusunda uyardı.

Tüm ödemeler SGK’ya dönüyor!

Sosyal Güvenlk Kurumu, tüm ödemeleri yapan bir kurum. SGK emekli maaşı, doğum parası, ölen sigortalıların eş ve çocuk durumu, aile parası, emzirme parası, anne olma parası, iş görememezlik ödemeleri gibi tüm ödemeleri ödeyen kurum olarak dikkat çekiyor. Bir çok ödeme olunca müracaat edilmeyen ve çekilmeyen paralar bloke olarak SGK geri döndüğü duyuruldu.

1 Yıllık Süre Verildi!

Sosyal Güvenlik Kurumu 1 yıl içinde paraların hesaplardan çekilmemesi durumunda, bankaların hesapları SGK bildirdiği ve paraları geri çektiğini dile getirdi. Hak sahipleri için paranın bloke olduğu tarihden itibaren 12 ay içinde çekilmezse o hak kayboluyor. 12 ay geçirenler için çekim yolu kapanıyor.

50 Milyon TL aldık!

SGK’dan, vatandaşlardan dönen paranın son 5 yılda 50 milyon TL bulduğunu dile getirdi. Tüm vatandaşları ilgilendiren gelişmede, ödeneklerden haberdar olmadan yada başvurmadan alınan ödemeler olduğu ve bu sebeple E-devlet üzerinden sürekli kontrol etmenin gerektiğini dile getirdi. 50 milyon tl bulan para için 12 ay içinde müracaat edenlere o paralarda geri ödenecek.

Çözüm: E-Devlet’i sık sık kontrol edin!

SGK’dan yapılan açıklamada ödenekleri tek görünen yeri olan E-Devlet sistemi üzerinden kolayca görülebileceğini dile getirdi. Kişisel banka hesaplarını tekrardan E-devlet üzerindne yazılarak yada en yakın binaya başvurarak paraları geri alabilirsiniz.

O 3 ödeme için özel yol!

SGK’dan iş görememezlik ödeneği, Emzirme ödeneği ve Ölüm ödeneği için 5 yıl içinde alma kuralı getirildi. 12 ay gerek üzüntüden (ölüm), gerek sevinçten (emzirme) ve gerekse hastalık (İş görememezlik iyileşme) sebepleri nedeniyle süreyi 5 yıla çıkarttığını duyurdu.

Bunu Sakın yapmayın!

SGK, ömür boyu emekli olmama yolu da sadece ölen kişinin maaşını alan kişilere olduğu duyurdu. Vefat eden kişinin emekli vefat etmeden önce maaşı yattıysa çekilebilir, ancak vefat ettikten sonra çekenlere faizsiz geri alınacağını ve bir daha emekli olamayacaklarını dile getirdi.

SGK’dan YEPYENİ UYARI!

SGK, Kasım ayında bu paraları alırsanız çok kardasınız yorumu. SGK ve Türkiye Bankalar Birliği Emeklilere 750 TL promosyonu en düşük fiyatla anlaşmak üzere buluşuyor. 2017 yılında yapılan 3 yıllık promosyon anlaşmasının sona geldiğini ve yeni görüşmede bankalarla promosyonu yüksek seviyede anlaşacağını da duyurdu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı