PTT bir ilk yaptı ve tüm vatandaşlara 55 bin TL ihtiyaç kredisi paketi başlattı! Her başvuru yapana verilecek!

Haziran ayına geldik, bazı bankalar hala ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza kredi puanı ve kredi sicili bozuk olduğu için kredi vermiyor. Korona virüs sonrasında nakit ihtiyacı olan ve bunu bankalardan karşılamaya çalışan ancak bankalardan olumsuz kredi başvurusu cevabı alan vatandaşlarımıza müjdeli haber PTT’den geldi. Posta ve Telgraf Teşkilatı bilinen adı ile PTT bugünden itibaren her başvuru yapan ve sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşlarımıza en fazla 55 bin TL ihtiyaç kredisi verebilecek.

PTT bir ilk yaptı ve tüm vatandaşlara 55 bin TL ihtiyaç kredisi paketi başlattı! Her başvuru yapana verilecek!

Haziran ayına geldik, bazı bankalar hala ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza kredi puanı ve kredi sicili bozuk olduğu için kredi vermiyor. Korona virüs sonrasında nakit ihtiyacı olan ve bunu bankalardan karşılamaya çalışan ancak bankalardan olumsuz kredi başvurusu cevabı alan vatandaşlarımıza müjdeli haber PTT’den geldi. Posta ve Telgraf Teşkilatı bilinen adı ile PTT bugünden itibaren her başvuru yapan ve sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşlarımıza en fazla 55 bin TL ihtiyaç kredisi verebilecek. PTT daha önce sadece çalışanlarına kredi veriyor ve çalışanlarının bankalara fazla faiz ödemesini istemediği için hemen hemen 25 yıldır kendi bünyesinde çalışanlarına ihtiyaç kredisi veriyordu. Korona virüs sonrasında milyonlarca vatandaşımız kamu bankaları ya da özel bankalardan ihtiyaç kredisi aldı. Ancak ihtiyaç kredisi başvurusu onaylanmayanlar PTT’den rahat bir şekilde ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilecek. İşte tüm ayrıntılar…

Korona virüs sonrasında milyonlarca vatandaşımızın acil bir şekilde nakit ihtiyacı oldu ancak ne kamu bankaları ne de özek bankalar vatandaşlarımızın acil nakit ihtiyaçlarına karşılık veremedi. PTT daha öncelerde kendi bünyesinde çalışan personellerine düzenli bir şekilde ihtiyaç kredileri veriyordu. PTT için ilk defa yapılan bir şey değil ihtiyaç kredisi vermek ancak vatandaşlara ihtiyaç kredisi sağlıyor olmak PTT’nin ilk defa yapacağı bir şey. PTT ihtiyaç kredisi faiz oranları bakımından diğer bankalara göre çok daha uygun ve koşulları daha seyrek. O nedenle eğer ihtiyaç kredisi ihtiyacınız var ise PTT de bir tercih olarak görülebilir bugünden itibaren. 2020 Haziran ayı ülkemiz adına kredi açısından çok uygun bir ay oldu. Çok sayıda bankanın vermiş olduğu kredi kervanına PTT'de dâhil olmuş bulunmakta. Peki, 55 bin TL ihtiyaç kredisinden kimler nasıl yararlanabilecek?

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

PTT kendi fiziksel şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusu almıyor. Denetlemeler ve uygunluk açısından özel bankalar ile çalışmayı tercih eden PTT için kredi başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarımızın TEB, Aktif bank, Vakıfbank, ING Bank, Burgan Bank, Denizbank gibi bankalar aracılığı ile başvuru yapabileceği ifade edildi. Bu satırlarda yazan tüm özel bankaların herhangi birinin fiziksel şubelerine kimlik belgeniz ile giderek PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapacağınızı belirtmeniz halinde ilgili reyon personeli size yardımcı olacaktır.

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANIM ŞARTLARI NELERDİR?

PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın sağlamaları gereken şart sadece aşağıdakilerdir:

  • PTT'den kredi çekebilmek için başvuruda bulunan kişinin kredi kullanımına herhangi bir engel durumu olmaması gerekmekte.
  • Maaşını PTT'den alan vatandaşlar ihtiyaç kredilerini kurumdan daha uygun seçeneklerle kullanabilmekteler.
  • Ancak PTT kredisi kullanımı için maaş müşterisi olmanız gerekmiyor.
  • Ayrıca yaş sınırının bulunduğu kredi imkânlarında müşterilerin 85 yaşından küçük olması gerekmektedir.

PTT ihtiyaç kredisi başvurusu şartları yukarıdaki gibidir. Bunların dışında herhangi bir şekilde başvuru şartı yoktur.

PTT KREDİ KULLANIM LİMİTİ NE KADAR?

PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın için çeşitli bankalar aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir. PTT ihtiyaç kredisi için PTT fiziksel şubeleri değil TEB, Aktif bank, Vakıfbank, ING Bank, Burgan Bank, Denizbank gibi bankaların fiziksel şubelerine bizzat giderek PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapacağınızı belirtmeniz halinde ilgili reyon personeli size yardımcı olacaktır.

İşte bankaların PTT kredi limitleri 

  • Burgan Bank PTT ihtiyaç kredisi limiti 55.000 TL
  • Aktif Bank PTT ihtiyaç kredisi limiti 30.000 TL
  • Denizbank PTT ihtiyaç kredisi limiti 36.000 TL
  • ING Bank PTT ihtiyaç kredisi limiti 45.000 TL
  • TEB PTT ihtiyaç kredisi limiti 40.000 TL
  • Vakıfbank PTT ihtiyaç kredisi limiti 20.000 TL

YORUM EKLE