PTT'den Yardım ve Kredi Duyurusu Geldi! Kişi Sayısına Göre 25000 TL Kadar Destek Ödemesi Yapılacak

PTT'nin sağladığı kredi imkânından yararlanmak isteyen vatandaşların bu yardıma nasıl başvuracağını haberimizde adım adım paylaşıyoruz. İşte, PTT kredisi ve başvuru işlemleri…

PTT'den Yardım ve Kredi Duyurusu Geldi! Kişi Sayısına Göre 25000 TL Kadar Destek Ödemesi Yapılacak

PTT'nin sağladığı kredi imkânından yararlanmak isteyen vatandaşların bu yardıma nasıl başvuracağını haberimizde adım adım paylaşıyoruz. İşte, PTT kredisi ve başvuru işlemleri…

PTT'de tüketici kredisinin kullanılabilmesi için vatandaşların sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. PTT ihtiyaç kredisi alabilmek için PTT personeli veya maaşını PTT'den alan emekli olmanız gerekmektedir. Bunun dışında hiç kimseye PTT kredi desteği sunulmamaktadır. PTT'den kullanacağınız tüketici kredisinde sigorta zorunludur. Yaşın yüksek olması nedeniyle tüm bankalar sigorta şartını belirlemiştir. Sigorta ücreti bankalara göre değişiklik göstermektedir. PTT ihtiyaç kredisi başvurusu uygun olan kişi, PTT ile anlaşmalı herhangi bir bankadan kredi talep edebilir. Kredi talebi için kredi çekmek istediğiniz bankanın şubesine gitmeniz yeterlidir.

2020 PTT Kredilendirme

PTT kredi başvurusu, koşulları, cari faiz oranları nelerdir? 2020 PTT kredisi için araştırmalar yoğunlaştı. Bu anlamda PTT, vatandaşlara güzel uygun oranlarla kredi sağlıyor. PTT, Burgan Bank tüketici kredisi sağlıyor. Kredi kullanım miktarına göre değişen faiz oranları ile sunulan PTT ihtiyaç kredilerinin detaylarını araştırdık.

Son günlerde birçok kişinin istediği finansal konulardan biri de PTT kredisi oldu. PTT kredisi ile kredi puanı düşük olan herkes kredi alabilir. Özellikle emekliler maaşlarını PTT aracılığıyla alıyorsa, PTT'nin anlaşmalı olduğu bankalardan kredi başvurusunu yaparak kolayca kredi alabilirler.

PTT Tüketici Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

PTT'den bireysel kredi çekebilmek için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar vardır. Kişiler bu şartları karşılıyorsa PTT üzerinden kredi almak mümkündür. PTT'nin kredi başvurusu için belirlediği koşullar aşağıdaki gibidir.

 • TC Vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • 85 yaşın altında olmak,
 • Kredi çalışmalarında aykırı bir durumla karşılaşmamak,
 • Düzenli ve belgelendirilebilir bir gelire sahip olmak,
 • Düzenli ve belgelendirilebilir aylık gelirinin% 50'sinin krediyi ödemeye yeterli olması taksit,
 • Kredinin% 1'i Kredi tutarında alınan dosya bedelinin ödenmesi,
 • Krediden yararlanacak kişinin yaşına ve kredi tutarına göre hayat sigortası.

PTT Anlaşmalı Bankalar Ne Kadar Kredi Veriyor?

PTT ile anlaşmalı bankaların verdiği kredi miktarlarında kendi aralarında farklılıklar bulunmaktadır. PTT ile anlaşmalı bankaların sunduğu kredi tutarları şu şekilde sıralanabilir:

 • 55.000 TL'ye kadar olan krediler Burgan Bank'tan çekilebiliyor.
 • Aktif Bank'tan 30.000 TL'ye kadar kredi çekilebilmektedir.
 • Denizbank'tan 36.000 TL'ye kadar kredi çekilebiliyor.
 • 45.000 TL'ye kadar olan krediler ING Bank'tan çekilebilir.
 • TEB'den 40.000 TL'ye kadar kredi çekilebiliyor.
 • Vakıfbank'tan 20.000 TL'ye kadar kredi çekilebiliyor.

PTT İhtiyaç Kredisi Hakkında

PTT tüketici kredisine başvurmak isteyenlerin bilmesi gereken diğer bilgiler:

Başvurular için PTT şubelerinden başvuru formu alınması gerekmektedir. Başvurular sırasında kişilerin T.C. Kimlik kartlarının yanlarında olması esastır. PTT'nin genel amaçlı kredi imkanından yararlanmak isteyenlerin ya PTT personeli olması ya da PTT aracılığıyla emekli aylığı alması gerekmektedir. PTT ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan kişiler için sigorta şartları bankalar tarafından aranmaktadır.

İnsanlar PTT tüketici kredisi borçlarını yapılandırma fırsatına sahip. Yapılandırma işlemi için kişilerin PTT ihtiyaç kredisi çekilecek bankaya başvurması gerekmektedir. PTT tüketici kredisi yapılandırması için belirlenen koşullarda bankalara göre değişimler gözlemleniyor. PTT ihtiyaç kredisi başvuruları için sadece Burgan Bank online başvuruları kabul etmektedir. Kalan bankalardan kredi almak için şubeye başvurmak gerekiyor. PTT kredi başvuruları için size en yakın PTT şubesine gidebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 22:26
YORUM EKLE