Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

16 Kasım 2020 Pazartesi 21:12:24

Son Güncelleme: 16/11/2020 21:12:00

PTT kişi başı yardım tutarlarını değiştirdi! Kalabalık aileler yaşadı! 600 TL, 400 TL ve 200 TL ödeme alacak

PTT, kişi başı yardım tutarlarını belirledi. Kalabalık ailelerin daha yüksek yardım aldığı ödemeler duyuruldu. Sizler için alınabilecek yardımları derledik. İŞTE PTT'den aile olarak ve kişi başı alabileceğiniz başlıca yardımlar.

PTT, kişi başı yardım tutarlarını belirledi. Kalabalık ailelerin daha yüksek yardım aldığı ödemeler duyuruldu. Sizler için alınabilecek yardımları derledik. İŞTE PTT’den aile olarak ve kişi başı alabileceğiniz başlıca yardımlar.

Korona virüs salgını nedeniyle vatandaşların oldukça sıkıntılı bir döneme girmesi ekonomik koşulları iyice zorlaştırmıştı Bu durumu ortadan kaldırmak için se PTT tarafından bir yardım paketi oluşturuldu. Oluşturulan paket içerisinde çeşitli koşullar dahilinde kişi başı ödemeler yapılacağı söylendi. Sadece maddi yardımlar olmamak ile birlikte daha pek çok yardım vatandaşlara sağlanıyor. Özellikle kalabalık ailelerde bulunan kişilerin maddi sıkıntılardan dolayı geçim problemi yaşamaması adına PTT bu şekilde yardımlarını ulaştırıyor. Kişi başı olarak ödemelerle birlikte yardımlar kısa sürede binlerce kişiye gönderiliyor.

1000 TL YARDIM PTT’DE SÜRÜYOR

PTT en çok şu sıralar 1000 TL Yardımla zirvede. 1000 tl yardım almak için 3. faz E-devlet yardımları yapılıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile çalışan PTT’de herkesin 1000 TL’si duruyor yada yatmış olabilir. 

PTT’den 1000 TL yardım almak için E-Devlet üzerinden “Sosyal Yardım Bilgileri sorgulama” adresine girerek alabileceğiniz yardımları görebilirsiniz. Özellikle Pandemi yardımı “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” olarak yapılıyor. Ancak PTT’de tek yardım bunlar da değil.

PTT KİŞİ BAŞI ELEKTRİK YARDIMI YAPIYOR!

PTT tarafından gerçekleştirilen kişi başı elektrik yardımı oldukça kapsamlı bir şekilde yapılıyor. Tamamen hane içerisindeki kişi sayısına göre ödemeler sağlanarak hanelerin elektrik faturasına destek olunuyor. Böylelikle de ay içerisinde elektrik faturasından dolayı herhangi bir sıkıntı ortaya çıkmıyor. Direkt olarak başvurularla birlikte alınan elektrik yardımının kendi içerisinde koşulları bulunuyor. Bu koşullara göre elektrik faturası tutarları belirlenerek ödemeler yapılıyor.

Elektrik faturası yardımından söz edilecek olursa öncelikle 1-2 kişilik haneler için aylık 75 kWh fatura desteği sağlandığı söylenebiliyor. Bunun yanında 3 kişilik haneler için de aylık 100 kWh destek sağlanıyor. 4 kişilik haneler için ise aylık 125 kWh değerinde bir fatura tutarı veriliyor. Son olarak da 5 kişi ve daha fazla kişiye sahip olan haneler için aylık 150 kWh elektrik faturası desteği sağlanıyor. Bu tutarlar ise en düşükten en yükseğe doğru 53 lira ve 106 lira şeklinde belirtiliyor. Tamamen hanede bulunan kişi sayısına göre yapılan başvurular ile birlikte haneler aylık elektrik faturasını PTT sayesinde ücretsiz şekilde karşılayabiliyor.

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ NASIL ALINIR?

Geçtiğimiz günlerde açıklaması yapılan elektrik faturası desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşların direkt olarak PTT şubesine giderek başvurularını tamamlaması gerekiyor. Başvuruların tamamlanmasından sonra ise iletilen elektrik faturasının ödenmesi söz konusu oluyor. Özellikle yaşanılan korona virüs salgını nedeniyle iyice kötü bir ekonomik koşuluna sahip olan kalabalık hanelerin bu şekilde desteklerle birlikte fatura derdi ortadan kalkıyor.

Elektrik faturasını ücretsiz şekilde karşılamak isteyen hanelerin ise öncelikle fatura belgesi ve T.C. kimlik kartı ile birlikte herhangi bir PTT şubesine gitmesi gerekiyor. Şube içerisinde elektrik faturası desteği için gereken başvuru adımlarının eksiksiz şekilde gerçekleşmesi talep ediliyor. Fatura üzerinde belirtilen tutarın tamamı ise bu şekilde ödenebiliyor. Bunun yanında fazla gelen faturalar için de belirlenen oranlarda faturanın bir kısmı karşılanabiliyor. Bu şekilde kalabalık hanelerin üzerinden fatura borcu tamamen kalkıyor. Daha düşük tutarlardan ödemelerle birlikte faturalar aylık olarak tamamlanabiliyor.

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİYOR?

PTT tarafından sağlanan elektrik faturası desteğinden faydalanmak için çeşitli koşulların sağlanması gerekiyor. Bu koşullar olarak ise öncelikle hane içerisine giren toplam gelirin kişi sayısına göre bölünmesi gerekiyor. Bu bölüm sonrasında ise kişi başına düşen tutarın asgari ücretin üçte birinden daha düşük olması ve buna göre başvuruların gerçekleşmesi söz konusu oluyor. Ancak kişi başına düşen tutar asgari ücretin üçte birine denk gelen 701 liradan daha fazla oluyorsa PTT tarafından verilen bu elektrik faturası desteği alınamıyor. Bunun dışında özel durumları olan kişiler de direkt olarak elektrik faturası desteği alabiliyor. Bu özel koşullar ise yaşlılık, engellilik, herhangi bir sosyal güvencesi olmama ve yetim olma gibi söylenebiliyor. PTT ihtiyacı olan kişiler için bu şekilde elektrik faturası desteği sağlıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı