Şartları Taşıyana En Az 7 Bin TL Yardım Ödemesi Yapılıyor! Başvuru Ekranı Açıldı

Koronavirüs salgını nedeniyle Devlet tarafından birçok destek gündeme alınıp vatandaşlara nakit yardımı sağlanırken diğer taraftan Koronavirüs öncesi Devlet desteklerine talepler de halen daha sürüyor. Koronavirüs sonrası normalleşme sürecine yaklaşmamızla da birlikte kadın istihdamıyla ilgili Devlet desteklerine yönelik talepler artıyor. Kadının istihdamdaki rolünü artırmak, aynı zamanda çalışan annelere yer vermek için Devlet tarafından başlatılan sosyal destek projeleri kapsamında 7 Bin TL'ye kadar sosyal yardım ödemesi yapılıyor!

Şartları Taşıyana En Az 7 Bin TL Yardım Ödemesi Yapılıyor! Başvuru Ekranı Açıldı

Koronavirüs salgını nedeniyle Devlet tarafından birçok destek gündeme alınıp vatandaşlara nakit yardımı sağlanırken diğer taraftan Koronavirüs öncesi Devlet desteklerine talepler de halen daha sürüyor. Koronavirüs sonrası normalleşme sürecine yaklaşmamızla da birlikte kadın istihdamıyla ilgili Devlet desteklerine yönelik talepler artıyor. Kadının istihdamdaki rolünü artırmak, aynı zamanda çalışan annelere yer vermek için Devlet tarafından başlatılan sosyal destek projeleri kapsamında 7 Bin TL'ye kadar sosyal yardım ödemesi yapılıyor! Peki Başvuru şartları nelerdir? Şartları taşıyana en az 7 bin TL yardım ödemesinin detayları nelerdir? Başvuru nasıl yapılır? Bu haberimizde sizler için hazırladık...

2020 yılında Devletten sosyal yardımlar tüm hızıyla sürüyor. Özellikle son dönemde yaşadığımız Koronavirüs salgını nedeniyle Koronavirüs salgının ekonomi etkilerini bertaraf etmek için vatandaşa Devlet destekleri tüm hızıyla sağlanıyor. Ancak Koronavirüs öncesi dönemde de Devlet tarafından sağlanan birçok sosyal yardım desteği bulunuyordu. Bu desteklerden biri de kadın istihdamını desteklemek adına çalışan annelere yönelik destekler idi. Bu husustaki destekler son dönemde daha da çok araştırılmaya başlandı.

Gerekli şartları taşıyan vatandaşlara en az 7 bin TL sosyal yardım ödemesi gerçekleştiriliyor! 7 bin TL sosyal yardım haberini duyan vatandaşlar da araştırmalarını hızlandırdı. Koronavirüs sonrası normalleşme sürecinde kadının çalışma hayatındaki yerini sağlama alacak Devlet sosyal yardımları için başvuru şartları ve detayları merakla inceleniyor. 7 Bin TL sosyal yardım ödemesinin detayları haberimizin devamında sizlerle...

Kimler Sosyal Yardım Alabilir? 

Çalışma hayatında yer alan annelerin, istihdamdan kopmaması ve çalışma hayatında tutunabilmeleri adına Devletten son dönemde destekler artarak büyüyor. Kadın istihdamını destekleyen sosyal yardımlar ile Kadının çalışma hayatındaki rolü sağlamlaştırılıyor. Bu kapsamda da iş görmezlik, doğum yardımı ve süt yardımı gibi kalemlerde çalışan annelere Devlet desteği sağlanıyor. 

Peki Sosyal yardımlardan kimler faydalanabilir? En az 7 bin TL sosyal yardım ödemesi kimler alabilir? Bu soruların yanıtı da merak ediliyordu. Çalışan anneler, tüm bu Devlet desteklerinden faydalanabileceklerdir. Süt parası yardımı, Doğum yardımı gibi ödemeler çalışan annelere sağlanmaktadır. (Doğum parası çalışmayan annelere de doğum başına ödenen bir yardımdır.) 4C'liler için 2020 yılında doğum yapan çalışan annelere yönelik süt yardımı ödemesi 202 TL olarak belirlenmiştir. Süt parası yardımları, çalışan annelerin PTT hesaplarına otomatik olarak geçmektedir.

Çalışan annelere süt yardımı parasının dışında doğum yardımı da yapılmaktadır. Bu kapsamda çalışan annelerin durumlarına bakılmaksızın doğum yardım ödemesi verilmektedir. 15 Mart 2015 tarihinden sonra doğum yapan ve ana babasından biri T.C vatandaşı yahut mavi kartlı olan çocuklar için çalışan annelere doğum başına 2020 yılında 600 TL ödeme yapılmaktadır. 

ÇALIŞAN ANNELERE 7324 TL SOSYAL YARDIM!

Çalışan anneler, doğum sürecinde kanunen izin haklarını kullandıklarında da işgöremezlik ödeneğinden faydalanabiliyorlar. Bu kapsamda çalışan annelere tüm şartları taşımaları halinde 7.324 TL ödeme gerçekleştirilmektedir. 

Doğum öncesinde sigortalı olmak, işveren tarafından sigortalılığın devam ettirilmesi ve doğumdan önce en az 1 yıllık süreçte 90 günlük prim ödemesinin yapılmış olması halinde çalışan annelere 7 bin TL'ye kadar Sosyal yardım ödemesi gerçekleştirilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 15:07
YORUM EKLE