Sevinçten havaya uçuracak gelişme! Emekliye 2 Bin 778 TL Kaynak Yaratıldı! Emeklilere Ek Ödeme Yapılacak!

Enflasyon verilerini yakından takip edebilmek için en doğru kaynak haber merkezimizdir. Zira memurların Ocak ayında alacakları enflasyon zammı sebebiyle hem güncel enflasyon verilerini takip ediyorlar hem de internetteki son durumu merak ediyorlar. Özellikle SSK, Bağ-Kur emeklileri kendileri için ne kadar zam gelebileceğini merak ediyor Memur emeklileri için yılda iki defa gelen zam miktarı normal emekliler için yılda bir defa gelebiliyor.

Sevinçten havaya uçuracak gelişme! Emekliye 2 Bin 778 TL Kaynak Yaratıldı! Emeklilere Ek Ödeme Yapılacak!

Enflasyon verilerini yakından takip edebilmek için en doğru kaynak haber merkezimizdir. Zira memurların Ocak ayında alacakları enflasyon zammı sebebiyle hem güncel enflasyon verilerini takip ediyorlar hem de internetteki son durumu merak ediyorlar. Özellikle SSK, Bağ-Kur emeklileri kendileri için ne kadar zam gelebileceğini merak ediyor Memur emeklileri için yılda iki defa gelen zam miktarı normal emekliler için yılda bir defa gelebiliyor.

Ancak bu yıl istisna yapılması bekleniyor başta memur emeklileri olmak üzere tüm emekli gruplarına SSK, Bağ-Kur emeklileri için 2 bin 778 TL kaynak gösteriliyor. Twitter’dan açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak emekliler için ek kaynak gösterilebileceğini ifade etmişti. Ocak ayında memur emeklilerine getirilecek zammın yüzde 4 olmasına içerlenen memur emeklilerine müjde Bakan Albayrak’tan geldi. Yüzde 4 zam sonrasında enflasyon verileri de eklenecek olan memur emekli maaşlarında büyük yapılandırmalar planlanıyor. Memur emeklileri ne kadar maaş alacak? Memur emeklileri maaşlarında ne kadar artış olacak?  Memur emeklileri ile alakalı tüm detay haberimizde…

Memur Emeklilerine Büyük Zam Geliyor!

Memur emeklilerine büyük zam geliyor! Yüzde dört  enflasyon zammı ile beraber enflasyondaki açıklığın memur emeklilerine ekleneceği belirtildi. Bu sayede 177 TL gelecek olan zam miktarı ortalama 380 TL’ye kadar çıkabilecek. Bu da en düşük memur emeklisi maaşını 2.661 TL’den 2.880 TL’ye çıkartabilecek. Ocak ayındaki büyük zam haberini merakla bekleyen vatandaşlarımız için büyük müjde sonunda geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamada emeklilerimize büyük müjde var dedi.

Özellikle ülkemizin Korona virüs kapsamında ekonomik olarak herhangi bir sıkıntı çekmediğini, kaynakların çok ciddi bir çalışma içerisinde dağıtıldığını ve tüm vatandaşlarımıza yetecek kadar kaynağımızın bulunduğunu açıkladı. Memur emeklilerinin zam oranı olarak ise enflasyon zammı yüzde 4 olarak belirlendi. Enflasyon farkı ile tamamlama zammı yapılacağı açıklandı. Ortalama olarak tamamlama zamları 0,4 oranında yapılmaktadır. Bu yıl da aynı şekilde yapılacağı tahmin ediliyor. Bu da zam miktarının ortalama altında kalarak sadece 117 TL’lik artış yapılabileceğini gösterir.

Emekliye En Az 117 TL Artış Geliyor

Mevcut emekliler içerisinde ek ödeme ile en düşük memur emeklisi aylığı 2 bin 661 TL. Eğer Ocakayında gelecek olan zam miktarı yüzde 4,4 olacak ise toplam 117 lira artış ile toplam 2 bin 778 liraya yükselebilecek. Tabii ki enflasyon fazlalığı ne kadar olacak belli değil yüzde 5 ve 10 Aralığına da çıkabilme ihtimali yüksek. Enflasyon ve memur emeklisi zam miktarı haberleri için sayfamızı takipte kalın.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 21:31
YORUM EKLE