SGK'nın bu fırsatlarından Yararlanmak için Son 1 gün!

SGK'nın bu fırsatlarından yararlanmak için son 4 gün! Sosyal Sigortalar Kurumu, son dakika olarak duyurduğu haberde bu fırsatlardan yararlanmak için gün verdi. 15 Şubat 2020 kadar bir çok SGK fırsatından yararlanabilirsiniz. SGK'nın bu fırsatlarını kaçırmayın.

SGK'nın bu fırsatlarından Yararlanmak için Son 1 gün!

SGK'nın bu fırsatlarından yararlanmak için son 4 gün! Sosyal Sigortalar Kurumu, son dakika olarak duyurduğu haberde bu fırsatlardan yararlanmak için gün verdi. 15 Şubat 2020 kadar bir çok SGK fırsatından yararlanabilirsiniz. SGK'nın bu fırsatlarını kaçırmayın.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışan ve işveren için fırsatlarını duyurdu! SGK'nın bu fırsatlarından 15 Şubat 2020 tarihine kadar yararlanılabiliyor! Son 4 gün... SGK ne gibi fırsatlar sunuyor? SGK borç affı, SGK borç yapılandırma ve diğer SGK avantajları için bu haberimizi mutlaka okumalısınız. 4 günün ardından bu fırsatlardan yararlanılamayacak, elinizi çabuk tutun!

SGK ve Maliye'den borçlarla ilgili flaş gelişmeler. SGK borç affı ve borç yapılandırma gündemden düşmüyordu. SGK'nın 2020 yılı Şubat içinde fırsatlarının bitmesine kısa bir süre kaldı. Milyonlarca vatandaş için SGK prim borcu affı ve SGK borç yapılandırma araştırmaları sürüyor. Son tarih 15 Şubat 2020! SGK borç yapılandırma fırsatından faydalanmak için 15 Şubat 2020 tarihine kadar başvuruda bulunmanız gerekiyor. Ayrıca yapılandırılan borç tutarını peşin olarak yahut ilk taksidini peşin, kalanları ikişer aylık dönemlerle en çok 18 taksitle ödemeniz gerekiyor. SGK borç yapılandırma ile SGK prim asıllarının ödenmesi sonucu SGK borçlarının %50 ila %90'ı silinebiliyor.

SGK Hacizden Kurtulma Fırsatı! Son Gün 15 Şubat

SGK tarafından tarafınıza konulan hacizlerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz! SGK yapılandırma fırsatına başvuruda bulunduğunuzda SGK sizden herhangi bir teminat istemeyecektir. Borçlardan dolayı da icra takibi ve haciz işlemleri gerçekleştirilmeyecektir. Borç yapılandırıldığında hacizler de kaldırılacaktır. 

SGK İşverene Prim Teşviği için Son Günler

SGK, iş yerinde 10 ve daha fazla işçi istihdam eden işverenler için prim teşviği veriyor! Bu teşvikten yararlanmak için işverenin SGK prim borcunun bulunmaması gerekiyor. Özellikle işverenler, yapılandırmayla yapılandırma dışı borçlarının süresi içinde ödenmesiyle sigorta primi teşvik (İşçi başına 75 TL) uygulamasından da yararlanabileceklerdir. Yapılandırmanın ihlali ve bozulması ihtimalinde de verilen teşvikler geçmişe dönük olarak geri alınmayacaktır. 

Prim Borcu Olanlara SGK Sağlık Yardımlarından Faydalanma Fırsatı

Bağ-Kur ve GSS yükümlüleri, kural olarak 60 gün ve üzeri SGK prim borcu bulunmaları halinde sağlık hizmetlerinden yararlanamıyorlardı. Ancak borç yapılandırma yoluna gidenler, ilk taksidi peşin olarak ödemiş olmak ve normal dönemde 60 günden fazla SGK prim borcu olmamak şartıyla sağlık hizmetlerinden faydalanabileceklerdir.

Gelir Testi Borcu Sildirme Fırsatı

Genel Sağlık Sigortası (GSS) yükümlüsü olup Gelir testine tabi olanlar, GSS prim borçlarının aslını ödemeleri halinde gecikme cezası ve gecikme zammı tutarlarını sildirebilecekler.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haticetunall
Haticetunall - 8 ay Önce

Ssk

Ülviye Taşan
Ülviye Taşan - 8 ay Önce

Ben 1956 doğumluyum 1970 yılında almanyaya gittim 1976 geriye dönüş yabtım ev hanımı olarak emeklilik şansım varmı bilgilerinizi arz ediyorum