Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

10 Kasım 2020 Salı 22:08:18

SGK’dan Annelere 100 Euro Mali Destek! Annelere 100 Euro Ödeme başvuruları için Son Günler!

SGK’dan annelere 100 euro ödeme yapılacak. Annelere yapılacak 100 Euro ödeme için son günler geldi. Bir çok kişi tarafından merak edilen ödeme detayları ve ayrıntıları yayınlandı. 2020 yılında son kez verilecek Annelere 100 Euro yardım ödemesi için geç kalmayın açıklaması yapıldı. Avrupa Birliği ile ortak yürütülen Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri şartına kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi projesi kapsamında SGK tarafından 100 Euro ödeme yapılacak. Annelere toplam 30 Milyon ödenecek ayrıldığı ve 4 Milyon Euro’nun Kasım ve Aralık ayında verileceği açıklandı. Annelere 100 Euro mali destek nasıl alınır? Anneler 100 Euro ödeme de son dakika değişiklikleri.

SGK’dan ödenecek Annelere 100 Euro ödeme de son dakika gelişmesi. Avrupa Birliği, Türkiye’ye 26 Milyon Euro’dan Pandemi nedeniyle 30 Milyon Euro destek vermeyi kabul etti. Kalan 4 Milyon Euro 2020 yılı Kasım ve Aralık ayında ödenecek. Kalan 4 milyon euro almak için başvurular alınmaya başladı. Annelere 100 Euro ödemesi, iki ay içinde alamayanlar 2021 yılında hemen alması gerekliliği açıklandı. Peki 100 Euro Ödeme nasıl alınır? Annelere 100 Euro ödeme başvuruları nereden yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açıklanan son dakika bilgisinde, Annelere 100 Euro desteği verileceği açıklandı. Kurumsal Çocuk Bakım Projesi kapsamında ev ve iş yaşam dengesini Koronavirüs’te bulamayanlar için ek ödeme fırsatı verildi. Sizinde ihtiyacınız varsa 1000 TL yakın bir ödeme alabilirsiniz. SGK tarafından yapılan 10 bin 250 anneye verilecek ödeme 10 bin 650 anneye çıkartıldı. Peki 100 euro mali destek nasıl ve nereden verilecek.

100 EURO MALİ DESTEK NASIL ALINIR?

Annelere verilecek maddi yardım için ilk şart çocuk sahibi olmak. 5 yaşından küçük çocuğu olan annelere verilen 100 Euro yardım için il şartları da açıklandı. 100 Euro ödeme hangi ilde olanlar alabilecek?

1- Ankara

2- Antalya

3- Bursa

4- Elazığ

5- İstanbul

6- İzmir

7- Malatya

Bu illerde yaşayan annelere veya ikamet adresi bu illerde olmak şartıyla başvuran annelere 100 euro ödeme yapılıyor. Bu illerde yaşayan anneler 4A sigortalısı olarak tam zamanlı olarak çalışması gerekiyor. Çocuğun anne ile aynı adreste oturması da ilk başvuru şartları arasında.

TEK ÇOCUK İÇİN ÖDEME ALABİLİRSİNİZ!

İl sayısının az olması sebebiyle şu an için sadece bir çocuğunuz için bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Ancak çocuğunuz 72 aylık olana kadar da bu ödenekten faydalanabilirsiniz.

İl İl SAYILAR BELLİ OLDU!

Şu an için mali destek projesi yukarda yer alan 7 il arasında kontenjanlar belli oldu. Son ödenek tüm başvuru yapanlara verilecek ve ön kayıtları erkenden yaptıran anneler daha yüksek avantajlı olacak. Bu sebeple 2020 yılının Kasım ve Aralık ayına ödemeyi kaçırdıysanız bile 2021 yılında alabilirsiniz.

E-DEVLET ile ÖDEME ALABİLİRSİNİZ!

Annelere 100 Euro destek ödemesi için sadece SGK Kurumsal Çocuk Bakım sitesi üzerinden E-devlet’ten başvuru yapabilirsiniz. E-Devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra arama kısmına “SGK Kurumsal Çocuk Bakımı” yazarak ön başvurunuzu yapabilirsiniz.

2021 YILINDA 5 İLİMİZE DAHA GELİYOR!

1- Adana

2- Gaziantep

3- Konya

4- Kocaeli

5- Şanlıurfa

100 EURO ALMAK İÇİN BUNLARI UNUTMAYIN!

– 100 Euro ödeme almak için çocuğunuzu göndereceğiniz yada gittiği okuldan Çocuk Kayıt bilgi formu ve Taahhütname imzalatmayı unutmayın.

– Türkiye Halk Bankası hem TL hem Euro hesabı açmanız gerekmektedir.

– En hızlı şekilde SGK il Müdürlükleri ilinize bağlı ofisine imzalayacağınız taahhütname ile gidebilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı