Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

9 Kasım 2020 Pazartesi 22:39:07

SGK’dan O Kişilere Ödenek Sağlanıyor! Unuttuğunuz Paranızı Hemen Alın

Devlet tarafından yapılan yardımlar devam ediliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu girişi olan vatandaşlara müjde geldi. Korona virüs günlerinin zor ekonomik günlerinde vatandaşlarımıza devlet tarafından destek ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular için vatandaşlarımız araştırmalarına devam ediyorlar

Bunun sebebi de vatandaşlarımız tarafından korona virüs döneminden oldukça kötü etkilenilmiştir. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan araştırmalar devam ederken vatandaşlarımız bu Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılacak olan yardımlardan yararlanmanın koşulları neler? Bu yardıma kimler başvuru yapabilecek? Gibi pek çok soruyu oldukça merak ediyorlar. Vatandaşlarımızın bu sorularla ilgili araştırmaları devam ederken araştırma yapan ve merak eden vatandaşlarımız için ayrıntılara haber kaynağımızda yer verdik.

Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yardımlar korona virüs döneminde oldukça önemlidir. Vatandaşlarımız korona virüs döneminden oldukça fazla etkilenmişlerdir. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yardımlar da oldukça önem kazanmıştır. Vatandaşlarımız başta ekonomik sıkıntılara kendi bünyelerinde çözüm bulmaya çalışsalar da vatandaşlarımız tarafından daha fazla mücadele edilememesiyle birlikte de vatandaşlarımız devletten gelecek olan yardımları beklemektedir. Sosyal devlet anlayışına sahip olan devletimiz de vatandaşlarımız için yardımlarını esirgemiyor. Özellikle maddi açıdan durumu kötü olana vatandaşlarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımıza bu yardımlar yapılmaya devam ediliyor. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yardımlar için de vatandaşlarımız ayrıntıları merak ediyorlar.

BİLİNMEYEN DEVLET DESTEK ÖDEMELERİ!

Vatandaşlarımız tarafından pek çok devlet ödemesi bilinmiyor. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan destek ödemelerinin pek çoğu vatandaşlarımız tarafından bilinmiyor. Vatandaşlarımızın çoğu geriye dönük ödemelerin yapıldığını bilmiyorlar. Vatandaşlarımız yardımları kaçırmadan yararlanmak için de destek ödemelerinin neler olduğunu öğrenmek istiyorlar. Özellikle korona virüs döneminde vatandaşlarımıza sağlanan destek ödemeleri oldukça artmıştır. Vatandaşlarımız bu destek ödemelerinden faydalanmak için sırada bekliyorlar. Vatandaşlarımız araştırma yaparken de en çok merak ettikleri sorular arasında geriye dönük ödemelerin yapılıp yapılmadığıdır.

Vatandaşlarımız devlet ödemelerini kaçırmak istemiyorlar. Devletten eğer geriye dönük ödemeler yapılacaksa vatandaşlarımız bu ödemelerden yararlanmak istiyorlar. Vatandaşlarımız tarafından geriye dönük destek ödemeleri hakkında merak edilen soruların başında devlet geriye dönük ödemeler yapıyor mu? Soru vardır. Devletimiz geriye dönük ödemeler yapar. Bu ödemelerin başında da cenaze destek ödemeleri gelir. Vatandaşlarımız bu destek ödemelerini almak için sırada bekliyorlar. Pek çok vatandaşımız bu ödemeden haberdar değildir. Bilen vatandaşlarımız da ödeme şartlarının neler olduğunu araştırıyorlar. Araştıran vatandaşlarımız için cenaze yardımının şartlarını sizler için paylaştık.

KİMLER SGK CENAZE YARDIMI İÇİN BAŞVURU YAPABİLİR?

Cenaze yardımlarına başvuruda bulunacak kişilerde bazı şartlar aranmaktadır. Buna göre;

  • Ölen kişinin evli olması halinde eşi cenaze yardımına başvurabilir,
  • Ölen kişinin çocuklarının olması halinde çocuklar başvurabilir,
  • Çocuk sahibi olmayan kişilerin cenazesinde kardeşler maddi yardım talebinde bulunulabilir,
  • Eş, çocuk veya kardeşi olmayan kişiler vefat ettiğinde cenaze masraflarını üstlenen vatandaşlar için cenaze yardımları yapılabilir.

SGK CENAZE YARDIMLARI HANGİ DURUMLARDA SAĞLANIR?

SGK cenaze yardımları vatandaşlarımıza şu koşullarda sağlanır:

  • Emekli Sandığına bağlı kişilerin vefat etmesi,
  • SGK’ya bağlı çalışanın hayatını kaybetmesi,
  • Yaşlılık aylığı alanların vefat etmesi,

CENAZE YARDIM BAŞVURULARINDA GEREKEN EVRAKLAR!

SGK cenaze yardım başvurusu yapacak kişilerin;

  • Kimlik belgesi,
  • Ölüm belgesi,
  • Muhtarlıktan imzalı belge ile başvuru yapması gerekmektedir.

 

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı