Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

6 Ekim 2020 Salı 17:52:04

Sosyal Yardımlaşma Vakfı Ekim Ayında Devlet Destekli 960 TL Kira Yardım Ödemesi Yapacak

2 Milyon Bütçe Onaylandı! Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır? Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kira Yardımı Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir? Korona virüs (Covid-19) sebebiyle tüm dünyada kara günler ilan ediliyor. Sadece korona virüsten ölen önemli insanların çoğalması, on binlerce insanın ölmesi tüm dünyayı derinden etkiliyor. Ülkemizde de manzaralar aynı,  binlerce vatandaşımız hasta yatağında yatıyor.

Korona virüs (Covid-19) sebebiyle tüm dünyada kara günler ilan ediliyor. Sadece korona virüsten ölen önemli insanların çoğalması, on binlerce insanın ölmesi tüm dünyayı derinden etkiliyor. Ülkemizde de manzaralar aynı,  binlerce vatandaşımız hasta yatağında yatıyor. Büyük bir çoğunluğu daha önceki yaşamında hiç hastane yüzü dahi görmemiştir. Ancak sadece hastanede yatanlar değil aynı şekilde dışarı kalanlar ve evlerinde kalmak zorunda olanlarda mağdur ve zor durumda. Bir yandan para kazanmaları gerekiyor, evlerin geçinmesi gerekiyor. En temel ihtiyaçların dahi karşılanabilmesi için bugün aylık 2500 TL kazanabilmek gerekiyor. Ayrıca bu parayı kazanmanın amacı sadece en temel ihtiyaçlar, bakın burada lüks harcama yapmaktan bahsetmiyoruz. İnsanlar şu an evlerinde ve çalışamıyorlar. Çalışamadıkları için ise faturalarını ödeyemiyorlar, kiralarını ödeyemiyorlar ve evlerine alışveriş yapamıyorlar. Devlet yardımları tam olarak burada lazım oluyor. Devletimiz tüm vatandaşının yanında olarak tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Belediyeler ve kaymakamlıklar gıda ve nakit para ihtiyaçlarını karşılıyor. Tüm ülke çapında ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1000 TL Pandemi sosyal yardım ödemesi yapıyor. Devlet hız kesmeden halkına yardım yapıyor. Korona virüs sebebiyle işinden olmuş tüm vatandaşlarımız, işi aksamış olan tüm vatandaşlar ve işinden kovulmuş olan vatandaşlarımıza özel olarak devlet destekli kira yardımı geliyor. Son başvuru tarihi ise bitmek üzere bu sebeple hemen başvuru yapmalısınız. Haberimizin detayı için aşağıya kaydırın.

Devlet Destekli Kira Yardımı Nedir?

Devletimiz tüm zor durumdaki vatandaşları için kira yardımı yapıyor. Kira yardımı tutarı 960 TL’dir. Ancak başvurular için gerekli şartları taşıyabilmelisiniz. Aksi takdirde Devlet’ten kira yardımı talebi geçersiz sayılacaktır. Devlet kira yardımı başvurusu sonucu sorgulama sayfaları için arama yapan kullanıcılarımızın tamamının yanlış sayfalara yönlendirildiğini anladık. Hem iş yeri hem ev hem konutlar için kira yardımı yapacak olan devletimizin kimseyi mağdur etmeyeceği gün gibi ortadadır. Devlet kararı ile kapatılan tüm dükkânların ve işletmelerin kirası devletimiz tarafından ödenir.

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Devletten kira yardımı nasıl alınır sorusu ile internette arama yapan kullanıcılarımıza şunu belirtmeliyiz. Devletimizden kira yardımı alabilmek için fakirlik belgesine ihtiyacınız var. Eğer fakirlik belgeniz var ise:

BURADAN KİRA YARDIMI BAŞVURUSU YAPABİLİRSİNİZ

Buradaki linke tıkladıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sitesine yönlendirileceksiniz. İlk sayfada açılan kısımda “Tüzel kişilik ve Kendim İçin” seçeneği var. Kira yardımı talep ettiğiniz kirada oturduğunuz eviniz ise “Kendim İçin” seçeneğine basın. Eğer dükkan ve işletme için kira yardımı alacaksanız “Tüzel kişilik” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Tüm bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra sağ alt kısımda bulunan “İleri” seçeneğine basın. Karşınıza gelen sayfada yardım talepleri var. Burada arama yaparak “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” seçeneğini buluyoruz. Oradan sonra ise başvurumuza devam ediyoruz ve başvuruyu sonlandırıyoruz. Ancak burada verilecek olan kira yardımı sadece evini kentsel dönüşüme verecek olan kişiler için geçerlidir. O sebeple eğer kentsel dönüşüm ile alakanız yok ise lütfen makaleye devam edin.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı Kira Yardımı Yapıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakıfları vasıtası ile kira yardımı talep edebilirsiniz. ALO 170 numaralı hat ile ayrıca görüşebilir ve tüm sorunlarınızı ayrı ayrı belirtebilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma Vakıfları her kaymakamlıkta bulunur. Eğer yok ise mutlaka İlçe de olmak zorunda. O nedenle Türkiye’nin neresinde olursanız olun Sosyal Yardımlaşma Vakfı kesinlikle var. Başvurularınızı bizzat bu vakıflara yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı