SSK Ve BAĞ–KUR Emeklisi Milyonlara Müjde! 355 TL İntibak Zammı Detayları Belli Oldu

Milyonlarca SSK ve BAĞ-KUR emeklisine müjde! Emeklilik düzenleme düzenlemesi ortaya çıkarsa, emeklilik düzenleme zammı 355 TL'lik büyük bir artış olarak emeklilerin karşısına çıkacaktır. Kurban Bayramından önce emekli maaşlarını almaya başlayan ve bayram bonuslarını cebine koyan emekli maaşları artık yeni bir düzenleme ile baş başa.

SSK Ve BAĞ–KUR Emeklisi Milyonlara Müjde! 355 TL İntibak Zammı Detayları Belli Oldu

Milyonlarca SSK ve BAĞ-KUR emeklisine müjde! Emeklilik düzenleme düzenlemesi ortaya çıkarsa, emeklilik düzenleme zammı 355 TL'lik büyük bir artış olarak emeklilerin karşısına çıkacaktır. Kurban Bayramından önce emekli maaşlarını almaya başlayan ve bayram bonuslarını cebine koyan emekli maaşları artık yeni bir düzenleme ile baş başa.

Milyonlarca SSK ve BAĞ-KUR Emeklisine Müjde!

Emeklilik düzenlemesi ortaya çıkarsa, emeklilik düzenleme zammı 355 TL'lik büyük bir artış olarak konuşulmaktadır. Kurban bayramından önce emekli maaşlarını alan ve bayramı nispeten rahat geçiren emeklileri şimdi düzenleme sonrası gelecek iyi haber bekliyor. Ancak, emekliliğe 355 TL düzeltme zammına ilişkin herhangi bir gelişme veya resmi açıklama henüz yapılmadı. Adaptasyon düzenlemesi ile önce 55 TL, sonra 355 TL toplam maaş ödenecektir. Memur emeklileri için düzenleme talebi de gündemdedir. Peki, SSK-BAĞ-KUR emeklilerine yapılan 355 TL'lik ayarlama zammındaki son gelişmeler neler? Emeklilik düzenlemesi çıkacak mı yoksa çıkmayacak mı? Haberinizdeki detaylar sizlerle…

Milyonlarca Emekliyi İlgilendiren İntibak Zammı Nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son zamanlarda gündemden düşmeyen intibak düzenlemesi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Adaptasyon düzenlemesi ile 2000'den önce emekli olanların maaşları arttı. Şimdi 2000 ve sonrasında emekli olan milyonlarca emeklinin maaşını artıracak yeni düzenleme ile ilgili gelişmeler yaşanmaya başladı. Uyumluluk süreci talebi Hükümet'e iletildi. Bu talep canlanır ve intibak düzenlemesi yasalaşırsa, 355 TL'lik zam emeklilik için büyük bir müjde olacaktır. Peki, 2020'de beklenen intibak düzenlemesindeki son durum nedir?

355 TL İntibak Zammı Onaylandı Mı?

Yeni Asır gazetesi Hazal Ateş'in haberine göre, intibak düzenlemesine ilişkin flaş gelişmeler var. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada, düşük emeklilik aylıklarının arttığı ayarlama düzenlemesi ile 2000 yılından önce emekli olan vatandaşların maaşlarındaki artışa dikkat çekildiği kaydedildi. Düzeltme açısından, korona virüs pandemi sürecinde emekli aylığının en düşük 1.500 TL'ye çıkarıldığı bildirildi.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), 2000 yılını göz önüne getirerek daha sonra emekli olanların talebini gündeme getirdi. Resmi makamlardan uyumluluk konusunda henüz bir açıklama yapılmamıştır, ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 2020 yılındaki çalışmaları sonucunda, uyumluluk yönetmeliğinin çıkarılması ve milyonlarca emekli maaşının düzenlenmesi beklenmektedir. 2000 yılından itibaren emekli olanların emekli maaşlarındaki artış 55 TL ile 355 TL arasında olacak. Eğer bu talep gerçekleşirse bu anlamda bayram süreci emekliler adına fevkalade rahat ve refah geçecek.

Bayram Ödemeleri İçin Zaman Talebi

Aylık emekliliklerini korona virüs salgını sürecinde alan emekliler de, en düşük emekli aylığını 1.500 TL'ye çıkarmak, ödül ve terfi ödemelerini erkenden almak gibi birçok iyi haber aldı. TÜED, Ramazan ve Bayramdan önce her yıl emeklilere ödenen 1000 TL tutarında ikramiyenin ödenmesini talep ediyor. Bu talep gerçekleşirse, 13 milyon emeklinin yılda iki kez 1300 ile 1500 TL arasında ikramiye ödemesi alması bekleniyor. Korona virüs salgını sonrası tüm dünya ekonomisi gibi ülkemiz ekonomisi de ciddi anlamda etkilendi. Ancak bu etkinin en büyüğü emekliler yönünde oldu. Bu durumun farkında olan hükümet yetkilileri sürecin başından bu zamana değin sürekli bazı destek ve sosyal yardım fonları ile ihtiyaç sahiplerinin gereksinimlerini tedarik etmeleri noktasında faydalı oldu. Bu yardımdan nasibini alması gereken bir diğer kesim olan emekliler de dört gözle çıkacak intibak zammını merak etmekte.

YORUM EKLE