Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

20 Kasım 2020 Cuma 21:26:50

SSK’dan 53 Yaşında Erken Emeklilik! SGK Prim, Sigorta Şartları

Vatandaşlarımız tarafından en çok ilgi gören konulardan bir tanesi de emeklilik konusudur. Vatandaşlarımız için emekli olmak kadar erken emekli olmak da bir o kadar önemlidir. Emekli olmak isteyen vatandaşlarımız yıllarca çalışıyorlar.

Emekli olmak için yıllarca çalışan vatandaşlarımız prim biriktiriyorlar. Vatandaşlarımız tarafından biriktirilen primlerin ardından vatandaşlarımız da hemen emekli olmak istiyorlar ama sadece prim biriktirmek emeklilik için yeterli bir sebep değildir. Vatandaşlarımız tarafından emekli olmak için pek çok şartın aynı anda sağlanması gerekiyor. Vatandaşlarımızın hem yıl hem prim hem de yaş şartını gerçekleştirmeleri gerekiyor ki emekli olabilsinler. Bunun için de vatandaşlarımız emekli olabilmek için araştırmalarına devam ediyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılan araştırmalar devam ederken ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımızın gündeminde emekli olmak var. Vatandaşlarımız emekli olmak için çaba gösteriyorlar. Özellikle emeklilik için vatandaşlarımız yaş şartını bekliyorlar. Vatandaşlarımız emekli olurken pek çok engele takılabiliyorlar. Emekli olmak için sağlanması gereken şartlardan en önemli olanı ve vatandaşlarımıza en çok engelleyici olan şart yaş şartıdır. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan emeklilik işlemleri için vatandaşlarımız genellikle primlerini ve yıllarını dolduruyorlar ve yaşlarının gelmesini bekliyorlardır. Bunun için de vatandaşlarımız erken emekli olabilmenin yollarını araştırıyorlar. Vatandaşlarımız erken emekli olabilmek için araştırmalarına devam ediyorken haberimizde detaylara yer verdik.

Emekli olmak isteyen vatandaşlarımız merak ediyor!

Emekli olmak isteyen vatandaşlarımız tarafından emekli olmaya dair pek çok ayrıntı merak ediliyor. Vatandaşlarımız en büyük hayallerinden bir tanesi de emekli olmaktır. Vatandaşlarımız için emekli olmak kadar erken emekli olmak da önemlidir. Özellikle korona virüs ile birlikte gelen ekonomik sıkıntılar nedeniyle vatandaşlarımız oldukça ekonomik anlamda sıkıntıya girmişler ve bütçe krizler yaşamışlardır. Vatandaşlarımız daha önceleri emekli olamadıkları için emekli olmayı bekledikleri süre içerisinde geçimlerini sağlamak için çalışmaya devam ediyorlardı. Korona virüs ile birlikte gelen işsizlikle de birlikte vatandaşlarımız iş bulamadıkları için artık geçimlerini sağlamakta daha da zorlanıyorlar ve bununla birlikte de emekli olmak istiyorlardır.

Emekli olmak için vatandaşlarımız sırada bekliyorlar. Emekli olmak artık vatandaşlarımız için eskisinden daha önemlidir. Vatandaşlarımız için emekli olmak için en önemli kriter yaştır. Yaş şartının da sağlanabilmesi için vatandaşlarımız için önemli olan işe giriş tarihidir. Vatandaşlarımız sigortalı bir işte ne kadar erken çalışmaya başlarlarsa o kadar da erken emekli olabilme fırsatını da yakalıyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan emeklilik için kritik olan tarih Eylül 1999 tarihidir. Bu tarihten önce işe girmiş olan vatandaşlarımız emekli olmak için daha şanslıdırlar. Vatandaşlarımız korona virüs süreci de uzadıkça emekli olmanın yollarını her yerden araştırıyorlar.

53 YAŞINDA EMEKLİ OLMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Vatandaşlarımız emeklilik hakkında uzman görüşlerine başvuruyor. Posta Yazarı ve SGK Uzmanı Ekrem Sarısı kendine emeklilik ile ilgili yöneltilen soruları yanıtladı. Vatandaşlarımız bu dönemde özellikle korona virüs dönemi başlangıcında ve sonrasında da korona virüs süreci beklenenden daha fazla uzayınca vatandaşlarımız da bu konuda araştırmalarına bekliyorlar ve bu konuda uzmanların fikirlerini merak ediyorlar. Posta Yazarı ve SGK Uzmanı Ekrem Sarısı yöneltilen 53 yaşından nasıl emekli olabilirim? Sorusuna şu şekilde yanıt verdi: “Emekli olmak için 20 yıl sigortalılık süresi, 5900 gün prim ve 53 yaş şartlarına tabisiniz. Priminiz yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemeseniz de 53 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı