Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

11 Kasım 2020 Çarşamba 20:38:41

Son Güncelleme: 11/11/2020 20:38:25

Taşeron işçilerin sonunda beklediği oldu! 1300 TL Ödeme Müjdesi Geldi!

Taşeron işçilerin uzun zamandır beklediği müjdeli haber sonunda geldi. Heyecanla beklenen ve sürekli görüşme konusu olan taşeron işçiler sonunda beklediklerini alacaklar. Tüm taşeron işçileri ilgilendiren ve sevindirecek olan müjdeli ödeme haberi açıklandı. Taşeron işçi maaşları ne olacak ? Taşeron işçilerin maaşlarına zam gelecek mi ? Tüm bu soruların cevabı geldi !

Taşeron işçiler sonunda bekledikleri açıklamaya kavuştu. Taşeron işçilerin maaşları, maaş zam oranları ve ödeme alıp almayacakları merak konusu olmuştu. Taşeron işçilerle ilgili beklenen müjdeli haber sonunda geldi. Yapılan açıklamanın ardından taşeron işçiler sevinçten havalara uçtu. 2020 yılının son ayı olan Aralık ayında yapılacak olan yeni ödemenin tarihi de bu açıklama ile birlikte belirlenmiş oldu.

Taşeron işçilere her yıl kesintisiz olarak ödenen para desteği, ek ödenek ve ikramiye ödemesi yapılır. Devlet her sene işçilere yapmış oldukları hizmetler karşılığında 52 günlük ilave ikramiye ödemesi yapmaktadır.

Taşeron işçilere her sene tediye ödemesi düzenli olarak yapılır. Taşeron işçilere yapılan bu tediye ödemesi yıl içerisinde toplam 52 günlük ücret üzerinden hesaplanır ve işçilere ödemesi yapılır. Ödemesi yapılacak olan taşeron işçinin maaşı üzerinden hesaplanan bu tutar belirlenen tarihlerde hesaplara yatırılır. Belirlenen bu ödeme tutarı işçilere, 4 eşit taksit halinde hesaplarına yatırılmaktadır.

Taşeron işçiler 2020 senesinde ilk tediye ödemesini 31 Ocak tarihinde aldılar. Taşeron işçilere yapılan ödemenin ikinci taksit ödemesi Mayıs ayında yapılırken üçüncü taksit Temmuz ayında yatırılmıştır. Ve son olarak dördüncü tediye ödemesinin ne zaman yapılacağı büyük bir sabırsızlıkla beklenmeye başlanmış oldu. Taşeron işçilere müjdeli haber geldi. Vatandaşların hem koronavirüsün getirdiği zam ve geçim sıkıntısıyla hem de buna eklenen yıl sonunda artan masraflardan dolayı taşeron işçilerin tediye ödemesi beklentisi de daha büyük heyecanla beklenmeye başlandı. Tediye ödemesinin 4. ve son ödemesi için beklenen tarih sonunda açıklandı. İlan edilen tediye ödemesi tarihine göre 14 Aralık 2020 tarihi itibari ile taşeron işçiler hakları olan ve son taksidi olan tediye ödemesini alabilecekler.

Peki, tediye ödemesinin 4. taksidi ile hesaplara kaç TL yatırılacak ?

Tediye ödemesinin sabit bit ödeme tutarı yoktur. Tediye ödemesi her taşeron işçisine göre değişiklik gösterir. Taşeron işçisinin aldığı maaş üzerinden taşeron işçisinin kendisine özel olarak belirlenmektedir.  Taşeron işçilerine her yıl düzenli olarak 52 günlük ücret ödemesi yapılır. Bu ödemeler tek seferde yapılmaz. Taşeron işçilere yapılacak olan bu ödeme 4 taksit halinde yapılır.

Taşeron işçisinin alacağı her bir ödemede 13 günlük ücret hesaplara yatırılmaktadır. Örnek vermek gerekirse, taşeron işçinin 3 bin lira maaş alması durumunu inceleyelim;

3 Bin TL / 30 Gün = 100 TL günlük ücret

100 TL X 13 Günlük Ücret= 1.300 TL 4. Tediye Ödemesi olarak hesaplanmaktadır.

Buna bakarak çıkaracağımız sonuç ile taşeron işçisinin aylık ücretinin 30 güne bölünmesi ile günlük ücret hesaplanmaktadır. bu yapıldıktan sonra elde edilen bu rakam ile 13 gün üzerinden hesaplama yapılır. Bundan dolayı 13 rakamı çarpılarak tediye ödemesi rakamı bulunmaktadır.

Yayınlanan haberlere göre 4. taksit tediye ödemesi için rakamın 14 Aralık 2020 tarihi itibari ile hesaplara yatırılacağı açıklandı. Ayrıca, taşeron işçilerin alacakları 4. tediye ödemesi taksidinin diğer aldıkları 3 taksit ile aynı olmasının gerekmediğini de belirtelim. Daha önce alınan taksit tutarlarından daha fazla veya daha az bir tutar ödemesi de yapılabilir. Ancak ortalama bir hesaplama yapmak isterlerse, daha önce almış oldukları tediye taksitlerini inceleyebilirler. Çok fark olmadan hemen hemen diğer taksit tutarlarına yaklaşık bir tutarda ödeme yapılacağı biliniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı