Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

19 Kasım 2020 Perşembe 23:29:55

Son Güncelleme: 19/11/2020 23:29:15

Taşeron İşçiye kötü haber! Sözler Tutulmadı! Taşeron İşçi maaşları eksik yatıyor yatacak!

Taşeron işçiye zam şoku! Kasım ayı itibariyle milat olarak lanse edilen Taşeron İşçi maaş ödemelerinde büyük bir şok yaşandı. 1 Milyon taşeron işçinin beklediği ne zaman ne maaş artırımı hesaplara yattı. Taşeronlara maaşların eksik yatması sonrası sert bir açıklama yayınlandı. İşte Taşeron İşçi’ye gelen üzen haber.

4D Kamu işçileri için kadroya geçmesi ardından ilk maaşları aldı. Ancak milat olacak denilen 1 Kasımsonrası maaşlarını gören Taşeron işççiler adeta şok oldu. İşte Taşeron işçiye yapılan o ayıp.

1 Kasım Milat olacaktı!

Taşeron işçiler için YHK kararı sonrası maaş şoku yaşanıyor. Bir düzenleme gelmemesi ve maaşların eksik yatması Taşeron İşçileri ayağa kaldırdı.

1 Kasım sonrası değişecekti!

YHK toplu iş sözleşmesinin 31 Ekim tarihinde sona ermesinin ardından TİS’e göre 4/d işçiler yüzde 4+4 zam bekliyordu. Yüzde 16 gibi bir zamla iki yıldır geçinmeye çalışan Taşeron işçiler Kasım ayında yeni bir +4 bekliyordu. Enflasyon oranları altında ezilen işçiler, seyyanen zam bile hesaplarına yansımadı.

Kasım ayı ödemeleri eksik yattı!

YHK kararının son aermesi sonrası 1 Kasım tarihinden itibaren yeni zamlı maaş alması beklenen Taşeron işçilerin maaşında bir artış olmadı. Bu durum sonrası Taşeron işçiler ayağa kalktı.

2443 TL YATTI!

Taşeron işçilerin en az 2750 TL beklediği ödeme, 1 Kasım milad olacak sözleri sonrası beklediği ücretti. Ancak 4d’li işçilere yatan para 2443 TL olduğu öğrenildi.

Zam uygulanmadı, uygulanmayacak!

1 Kasım itibariyle gelmesi beklenen ikramiye, giyim yardımı, ek ödeme, hizmet zammı, ücret zammı ve iyileştirmelerin hiç birine zam gelmedi. Bir kaç bakanlıktan herhangi bir zam uygulanmayacağı da belirtildi.

Sendikanın açıklama yapması bekleniyordu!

Özellikle belediyelerde kadroya geçen 400 bin taşeron işçi, yeni sendikalara üye bile olamadıklarını, Sendikalarn belediye üzerinde etkisizleştirdiği ifade ediliyor. Taşeron işçi şimdi ne yapacak maaşlarda nasıl bir düzenleme olacak bekleyip göreceğiz. Ancak bizim de defalarca dile getirdiğimiz Taşeron işçiye zam ek ödeme haberlerinin hiç biri işçiye maaş olarak dönmedi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı